Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

IN
IN - avatar

Pravidla

Tak konečně můžeme začít diskutovat nad pravidly..:).
Hned mám první dotaz. Při čtení pravidel jsem narazil na odstavec o tom jak se utraceji "surges" za speciální efekty. Chapu to správně tak, že nelze kumulovat jako v předešlé edici? Tedy pokud má zbraň za "surge" +1 damage a já hodím 2 blesky, tak můžu utratit pouze jeden (a za jeden se třeba zbavit únavy), ale nemůžu dát +2 damage. A pak utracení zbylých blesků na únavu, zde je řečeno, že lze utratit také pouze jeden, je to tak?
10.8.2012 16:46:39

to Kovko
Ano můžeš vzít crop pokud stojíš na tom stejném políčku, viz pravidla SEBRÁNÍ ŽETONŮ CÍLŮ.

14.1.2013 21:01:38

Castle Daerion 2 scénář
Jak provadíte setup když overlord zabil 2 vesničany v 1.scénaři. Postavíte k Siru Palamonovi jen 2 zombie a zbytek můžu přidat jako posily na konci tahu Overlorda, nebo všechny zombie dle počtu hráčů + 2 zombie za zabití těchto 2 vesničanů?

14.1.2013 21:05:15

to Mormacar
Nemám teď po hru po ruce (a nějakou dobu ještě mít nebudu, páč je ode mě vzdálená pár set kilometrů), ale pokusím se odpovědět podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Nimble a Immobilize: Tématicky bych Nimble při Immobilize nepovolil. Pravidlově bych musel přesně vidět, co je napsané na kartách, ale pokud je na Nimble move, tak by nemělo jít použít.

Castle Daerion: V žádném scénáři, který jsem hrál, nemůže být více potvor, než je dodaných figurek ke hře, takže i v tomto případě předpokládám, že zombíků bude jen tolik, kolik vesničanů bylo zabito. Kdyby jich bylo víc, tak bys je ve hře neměl jak znázornit (ve větším počtu hráčů by chyběly figurky), a to zrovna FFG nedělají, ti dodávají ve hrách komponenty úplně na všechno.

15.1.2013 13:41:46

to Kadaver
Díky moc, takže nakonec jsem se rozhodl pro správnou volbu, ohledně toho Nimble, a Daerion jak vidím taky.

15.1.2013 14:00:40

boj s 2x jednorucnima zbranema
Cau, mel bych dotaz, kdyz mam misto stitu v ruce druhou jednorucni zbran, pri boji muzu pouzit vsechny kostky z karet obou zbrani? Pokud bych mel pouzit 2x modrou a 2x cervenou - hodim jen trema kostkama protoze fyzicky existuje jen jedna modra? Dekuju za odpoved.

25.2.2013 14:01:35

kronoss
Můžeš mít sice dvě jednoruční zbraně, ale vždy si vybíráš, s kterou budeš útočít (tzn. neútočíš oběma naráz).

25.2.2013 15:03:30

2 Morthe
Takze tu neni zadna moznost (treba pres nejakej skill) aby jsi mohl hrat Dual wield? Na BGG psali neco ze jen berserk muze hrat 2 jednorucni zbrane pres skill Weapon mastery (viz. http://www.descentinthedark.com/2nd/wp-content/uploads/2012/09/weapon_mastery.jpg ), ale krome zmineni se o 2x jednorucni zbrani mi ten skill nedava uplne smysl, jaka by byla vyhoda mit 2 jednorucni zbrane...

25.2.2013 15:11:46

kronoss
No přes ten skill se to hraje tak, že si vybereš jednu zbraň jako primární a s ní normálně zaútočíš. Za tu druhou dostaneš "jenom" blesk navíc, ale nedostáváš kostky.

Jinak dual-wielding jako takovej hrát nejde.

25.2.2013 15:21:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Vzkriseni
Ahoj, jaky ma vyznam akce vzkriseni ? Pokud jsem to dobre pochopil tak je to stejny jako vzpamatovani se. Jediny rozdil je ze vzkrisit vam muze jiny hrdina ale stejne ve svem tahu nemuze vzkriseny hrdina nic delat. Str. 10 v CJ pravidlech "Vymeni svuj zeton hrdiny mape za svou figurku a otoci svou referencni kartu licem dolu, aby naznacil ze ssuj tah uz odehral (v tomto tahu nesmi provest zadnou dalsi akcï)"

5.12.2013 21:45:01

Rozdil
Rozdíl je v tom, že když tě vzkřísí jiný hrdina, tak on utratí 1 akci a ty můžeš vykonat své dvě akce. Pokud se zvedneš sám, použiješ na to obě své akce. Vzhledem ke skupině je tedy efektivnější, pokud tě někdo vzkřísí ...

5.12.2013 22:54:11

Lecčivá sprska
Ahoj, jeste bych se rad zeptal na kartu Leciva sprska. Muze ji mit povolani vymitac, je na ni sipka (takze jeji pouziti je za akci) "hod 1 cervenou kostkou moci. Kazdy hrdina ve vzdalenosti do 3 policek od tebe (vcetne tebe si vyleci tolik zivotu kolik padlo na kostce". karta vyzaduje zaplaceni dvou bodu vycerpani. Ale muj dotaz je: pokud na karte neni vyslovene napsano "vycerpej kartu" (otoceni o 90 stupnu) tak ji muzu pozivat vicekrat ve svem tahu ? Nebo jakmile se pouzije jako akce tak se vycerpa ?

7.12.2013 09:53:01

zelezna valecna sekera
Jeste dotaz na kartu zelezna valecna sekera. K cemu se pricita jeji vlastnot za energii +2 ? K prorazeni ?

7.12.2013 10:22:05

Léčivá sprška
V AJ verzi jsem tu kartu nebyl schopen dohledat, ale nevadí. Pokud se tam píše to, co jsi citoval, tak to můžeš použít jako akci ... klidně i jako obě své akce. Pokud se má karta vyčerpat, je to na ní vždy napsáno.

Btw. dotazy piš do záložky "Otázky", lepší se to pak ostatním dohledá :)

7.12.2013 11:44:58

Sekera
Pokud se páš na předmět z kartiček obchodu z 1. aktu (Iron Battleaxe - což by mělo odpovídat), tak má automatiky 1 proražení.

Blesk na kostce (asi energie v CZ verzi), lze použít buď na přidání 2 poškození nebo na přidání druhého proražení. (Nebo oboje, pokud padne více blesků)

7.12.2013 11:49:24

nesene predmety a vyhled....
Nejak me to nikdy nenapadlo se v tom hnípat,ale.... stejně mě otázka spoluhráčů doběhla....
Pokud nesu,treba v tlustem goblinovi snop,mohu ho poponest,polozit a jit treba zpet.....to je jedno....mohu polozit a pokud ano tak za akci a za za akci zase vzit.
A jeste jeden dotaz k vyhledu. Pokud spojim podle prikladu na str.12 libovolny roh,tak strilet mohou obe postavy. Nebo se spojuji jen libovolne ,predni rohy,?
Diky za odpovedi

12.1.2014 14:57:51 | Upraveno autorem (porovnej)

petrin
Ano za akci ho můžeš položit na nějaké přilehlé políčko.
No moc nevím jak ten druhý dotaz myslíš, v tom příkladu co je na str. 12 ta druhá postava střílet nemůže kvůli překážkám ve výhledu. Ale co se týče rohů, můžeš spojovat libovolné rohy.

12.1.2014 15:41:33

petrin
Zatiaľ sme spojovali iba predné rohy.
Petrin-ova otázka trápila aj mňa, nakoľko keby v pravidlách nespájali predné rohy, ale zadné, tak napr. cez prekážku vidno bude - priamka povedie presne cez stredný bod. Ako to teda je?

12.1.2014 18:13:20

výhled
Spojují se pouze přední rohy, postavy si "blokují" výhled na zadní rohy.

12.1.2014 18:16:27

Crimson King
V pravidlech je, že můžeš spojovat libovolné rohy, ale je fakt, že mi nedošlo, že když si vyberu nějaký zadní roh políčka s figurkou na kterou cíluju jde ta čára přes figurku cíle, a tím pádem to není ve výhledu, protože čára vedoucí k tomu zadnímu rohu je přerušena tou figurkou.
Přehlédl jsem to ve FAQ
When tracing line of sight to the corner of a space containing a figure, does the figure occupying the target space block line of sight? A: Yes, if the line passes through any blocked space (a space containing a figure or obstacle) the target space is not in line of sight. This includes the target space itself.

12.1.2014 18:44:01

výhled + další dotaz ...pavučina
díky za upřesnění.
A pavučina...
Hrdina dostane únavu za .... začínám tah vedle pavouka .... 1 únava a dost, nebo jdu, jsem u pavouka, obcházím, obcházím a jsem pryč z dosahu ..... tři únavy? snad to chápete chlapci.
Díky...

12.1.2014 18:56:56

petrin
Pokaždé, když se pohybuješ z políčka které je vedle toho pavouka.

12.1.2014 22:13:11

froggery
Diky moc. Hrali jsme to dobre. Ale dostavil se hrac,ktery mel hodne dotazu,na ktere nebyla v pravidlech jasna odpoved. Hra se zvrtla v hledani,listovani,znechuceni. Diky jeste jednou,a zachovej tomuto webiku prizen.

13.1.2014 06:50:02

Kampan
Ahoj,
Rad bych se zeptal, jak vybirate pri kampani jaky scenar se bude hrat dal ? V pravidlech jsem jenom nasel ze ta strana co vyhraje vybira dalsi scenar ale to by obe strany (pan zla i hrdinove) museli mit precteny almanach dobrodruzstvi ale to docela kazi prekvapeni :(

15.1.2014 08:58:50

mouka22
Je to tam popsaný. str. 21 vpravo obrázek.....záznam hry.
Ale tady nejde tak o překvapení. Spíše jde o to, během hry dobře postupovat. A čím chceš překvapit, když všechny informace jsou veřejné?....
Kampaň se většinou hraje jako .... už vím co a jak, tak se ukaž. Tohle není drdo.
Neuvažujete o znovuhraní scénářů?

15.1.2014 09:38:09

petrin
Descent jsem koupil o vanocich, a rozhodli jsme se zahrat hnedka kampan- nechcem se pripravit o prekvapeni jak to zkonci a o co tam vubec jde. Kazdopadne navazuji na sebe nejak ty scenare ? Protoze jak jsem letmo prolistoval almanach, tak jednou hrdinove brani vez, podruhe jsou na bale atd.... Tak jsem se chtel zeptat, kdyz ani jedna ze stran nezna pribeh, jestli na sebe nejake scenare navazuji (aspon pribehem) nebo je to uplne jedno ktere si vyberem?

15.1.2014 21:25:37

Vybíráme z Bazaru

Bloodborne karetní hra, nová ve fólii
Bloodborne karetní hra, nová ve fólii
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas