Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 494x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pouze dva hráči

Jak moc je Descent dobrá hra pro dva hráče? Zabaví se taky? Je to záživné nebo nuda? Je mi jasné, že odpověď bude, že je to lepí hrát ve více lidech, ale spíše mně zajímá, jestli je to ve dvou hratelné... Může třeba hráč za hrdinu hrát i více hrdinů najednou? třeba tři?
5.9.2014 00:36:00

som

Bartoloměj
Začali jsme Descenta hrát nedávno (3. sezení) a hrajeme jen ve 2. Co se mě týká, je to úplně ok (znova podotýkám, že ve více lidech jsem nehrál). Je to rychlé, nemáš dlouhé prostoje mezi tahy a celkově to odsýpá.
Interakce mezi hráči mi (zatím?) nechybí, ale pokud bych chtěl interakci, šel bych radši do klasického Dračáku (Dračí doupě, hra mého mládí). Mimochodem, po každé partii Descentu na něj vzpomínám víc a víc...

5.9.2014 07:15:58

Bartoloměj
Ano ve víc lidech lepší, ve dvou se to ale taky dá. Pokud to jeden hráč zvládne, tak je ideální mít ty tři hrdiny. Jinak se hraje za dva.

5.9.2014 09:33:07

Bartoloměj
Záleží na tom co preferuješ. Zda to, užít si s přáteli hru kdy ve skupině se pobavíš při hře i jinak a každý hraje jednoho hrdinu a nebo komornější prostředí ve dvou ty a OL. Hratelné je to jak pro skupinu, tak pro dvojici. Akorát když hraješ ve dvojici, tak je to náročnější pro zástupce hrdinů, protože musíš vědět, co který hrdina umí, abys dokázal své postavy co nejlíp využít. Z vlastní zkušenosti vím, že hrát sám za 4 hrdiny už je docela mazec. Ale dá se to hrát i ve dvou kdy jeden z vás je OL a druhý vede družinu třeba jen o 2 hrdinech. Záleží jen na vás na co si troufnete.

25.3.2015 14:31:20

a akých hrdinov vyberáte?
Vo dvojici je to trochu svižnejšie, ale asi málinko ťažšie pre hráča (sústrediť sa na 2 rôznych hrdinov, kombinovať ich vlastnosti a zároveň "ustriehnuť" OL). Hrateľné to určite je.

Mňa by skôr zaujímalo, akých hrdinov si vyberáte a prečo?
Aktuálne hráme rytier - Syndrael a knaz - Avric, obidvaja útočia zblízka a hoci pohyb majú ďaleký, nie raz som musel počúvať, že strelecká zbraň by sa hodila :) Obľúbené kombo "liečivá modlitba (+kocky do útoky a obrany)" a "štípací sekera" spolu s prstenom "blesku" (k útoku pridáva blesk).

Čo Vy, ako to ide?

16.5.2015 13:47:24

a akých hrdinov vyberáte?
Ahoj, já mám zkušenosti hlavně s hrou 2 hráčů.

Základní Je mít vyřešené léčení. Jinak se v delších scénářích stále jen oživuješ. Takže vždycky tam máme jednoho kněze.
Dále si hlídáme pohyb. Aspoň 1 hrdiny by měl být rychlejší.
Dobrou volbou je střelec. I toto se nakonec ukazuje jako nutnost, aby aspoň jeden hrdina mohl střílet.
Volba samotného hrdiny se pak spíše o tom, co tě baví, nebo, co chceš zkusit. Trochu oslabení jsou ale při hře dvou ti hrdinové, co mají vlastnost typu: všichni hrdinové do vzdálenosti 3 políček... (něco získávají) Většinou to nikomu dalšímu nepomáhá, protože tam prostě ti další hrdinové nejsou :(

17.5.2015 11:50:50

dva
Ch tel bych oprasit. Ma tocenu ve dvou? Je to taky zabava? Chteli bychom hrat spolecne protihre.koukal jsem, ze je program namisto OL. Je to s timdobre?

18.4.2017 15:13:33

fifipirko
Ve dvou lidech je to proti aplikaci podle mě podstatně lepší než proti sobě. Ale nedokážu posoudit nakolik je to zábava jen se základem, mám většinu rozšíření, pak je ta variabilita dost široká a jen tak se to neohraje, v aplikaci je pak díky tomu víc možností nestvůr co můžou jít proti tobě, širší nabídka vedlejších dobrodružství i map do The Delve módu.

18.4.2017 15:17:35 | Upraveno autorem (porovnej)

aplikace froggery
a není to s aplikací nuda? představuji si, že se do ní musí ťukat i naše tahy atd. tak abych nebyl déle na mobilu, než u stolní hry...mám možnost to hrát téměř jen s manželkou a to jen večer. na jak louho může být část kampaně?

18.4.2017 20:33:31

fifipirko
Ne svoje tahy do ní nezanasis, respektive zadavas jen ukonceni tahu, KO hrdiny a potvrzujes ze chceš treba neco prozkoumat nebo otevrit dvere. Muzes mrknout tady na navod k ni co jsem prelozil tam je rozebrane jak to funguje http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/descent-vypravy-do-temnot-2-edice-2578/k-stazeni/pravidla-k-aplikaci-road-to-legend-6507/
Pro me to je prave mnohem zabavnejsi pribylo postupne odkryvani mapy a tim ze jsou oba na jedne strane to je prijemnejsi nez kdyz je to jeden proti druhemu a obecne co vím tak hodne lidi diky ni zacalo Descent zase hrat, mluvi se o tom, ze to i hodne zvedlo prodeje. Jedná mapa se tak do dvou hodin dohraje vedlejsi questy jsou mensi. Nebo jde hrat The Delve kde jsou mapy velmi male a je to v podstate zrychlena kampan, ktera se odehraje za nejakych cca 5 hodin.

18.4.2017 21:00:53

Čau fifipirko:)
Hele ta appka je průvodce - říká ti příběh, odhaluje mapu, generuje monstra a jejich umělou inteligenci při boji. Jinak se vše odehrává na desce. Stačí, když appku obsluhuje jeden člověk - předčítá pro ostatní. Jak bylo řečeno: appka neví, kde na mapě se nachází hrdinové ani monstra (jen musí vědět, jaké figurky žijí a s jakými se už hrálo). Když ti dám vymyšlený přiklad boje. Monstrum má několik možných aktivací. A postupuješ postupně, jakou může provést. 1. Monstrum zaútočí na dálku na nejbližšího hrdinu v dohledu. Nikdo není v dohledu. Jdeš na další krok. 2. Monstrum se pohne o x polí a zaútočí na nejbližšiho hrdinu. Opět není v dosahu. 3. Monstrum se pohne a vyléčí nejbližší monstrum popřípadě sebe. Pro mě se díky appce descent stal hrou, kterou mám chuť hrát. Ve dvou je to hratelný skvěle. Buď má každý jednu postavu a má bonusovou akci navíc. Nebo každý ovládá dvě postavičky najednou, což pro mě není problém - většinu koopek hrajeme takhle (pandemic, elder sigh, i mansions 2, v zombicide mají hráči ve dvou na starosti dokonce hrdiny 3). Herní doba je cca 2 hodiny na scénář, záleží taky v jakém tempu hrajete.

19.4.2017 08:54:42

nazdarek yedle
Dik tobe i froggymu. Ty mas taky prsty ve vsem :-) jeste mi rekni, jestli na apku staci zakladni ajina. Nejsem moc velkej lingvista. Pak uvidime, co na to zena, zda ji to bude bavit, nebo se budu muset rozlednout po necem jinem.... ty 2 hodky budou pro nas spis 3 a to uz mozna nedame. Ale chtic to mozna premuze :-)

19.4.2017 10:05:12 | Upraveno autorem (porovnej)

appka
Bude již brzy díky místní komunitě v češtině :)

19.4.2017 10:45:35

fifipirko
Základní anglina asi na ovládání nestvůr stačí, ale nejsem si jistý pak různými příběhovými texty, ostatně aplikaci si můžeš stáhnout a proklikat, aniž bys měl základní hru. Jinak aplikace si ukládá stav po každém kole, takže to můžete přerušit, jen je potřeba nechat figurky na mapě (anebo si to přefotit do mobilu a pak to příště zas rozestavět) tohle aplikace neukládá.

19.4.2017 10:48:52

Vybíráme z Bazaru

Modrá laguna
Modrá laguna
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas