Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Ochromení

Ahoj,

mohl by mi prosim někdo na příkladu vysvětlit, jak přesně funguje ochromení. Resp. nevidím úplně rozdíl v hratelnosti v opraveným textu kartičky. Děkuji

Karta Ochromení:
Namísto textu:
Odhoď tuto kartu nebo žeton. Toto je jediná tvá akce v tomto tahu.
Má být správně text:
Odhoď tuto kartu nebo žeton. Toto je jediná akce, kterou můžeš ve svém tahu provést, dokud
máš tuto kartu nebo žeton.
18.9.2017 08:31:42

Ochromení
V původní verzi bys mohl odhodit žeton/kartu a tím by tvůj tah skončil.
V opravené variantě odhodíš žeton/kartu a můžeš zahrát druhou akci. První akce ovšem musí být zbavení se žetonu/karty ochromení.

18.9.2017 08:56:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Ochromeni
Diky

18.9.2017 10:15:22

Ochromení
Prostě když získáš ochromení (obecně jakákoli figurka), tak musíš povinně věnovat akci na to, aby ses ho zbavil. Dokud se ho nezbavíš, nemůžeš provádět jiné akce.

Příklady:

Když ochromíš nestvůru útokem ve svém tahu, tak až nestvůra přijde na řadu v tahu vládce zla, tak první akcí se zbaví ochromení a druhou může udělat cokoli.

Pokud se stane, že ochromíš nestvůru např. útokem v tahu vládce zla (některé specializace na to mají schopnosti) a nestvůře zbývá ještě jedna akce, použije ji na zbavení se ochromení. Pokud jí už akce nezbývá, tak se zbaví toho ochromení první akcí ve své další aktivaci, pokud do té doby přežije.

Pikantní příklad:

Berserkr provádí akci výpad (možná se to nejmenuje přesně takhle, ale je to akce, kde se za jednu akci hýbeš a útočíš) a vládce zla zahraje kartu Jáma. Hrdina je ochromen. Svoji akci Výpad v tomto případě nejprve celou dokončí včetně útoku. Následující akci musí věnovat na zbavení se ochromení (abuď druhou akci v tomto tahu, pokud mu zbývá, nebo první akcí v tahu dalším).

18.9.2017 10:26:35

Ochromení
A není to tak že nápis: Toto je jediná tvá akce v tomto tahu, že prostě žeton ochromení odhodíš ale hraješ až další kolo?

25.9.2017 10:31:15

ochromení
Ono i ta oprava je trošku nešťastně napsaná..

Já bych to možná trošku srozumitelněji napsal:

Jestliže máš žeton ochromení, musíš obětovat příští akci, aby ses žetonu zbavil, dokud tak neučiníš, nemůžeš provádět žádnou jinou akci.

25.9.2017 10:40:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Zaily
Díky.. takhle by to bylo o dost srozumitelnější :)

25.9.2017 11:32:19

Zaily
Kdyz s tím musis to zni tak jako bys mel povinnost to udelat. Ale pokud budete chtit kartu s timhle textem klidne vam to v grafice někam hodím.

25.9.2017 14:12:36

Froggery
Tak my víme jak se to hraje, a neříkám, že oprava je napsaná špatně, ale přece jen na první přečtení se nad tím člověk musí trochu zamyslet. A ono vpodstatě ani nic jiného dělat stejně nemůžeš, než musíš zahodit žeton, pokud chceš hrát.
Pokud máš podklad pro hození do grafiky, klidně to tam nahoď, já si to hodím do obalů ke stavajícím kartičkám :)

25.9.2017 15:43:47 | Upraveno autorem (porovnej)

to Zaily
To co píšeš není tak úplně pravda, protože je plno schopností co můžeš zahrát a přitom nejsou akce.

Nicméně reálný důvod neodhodit kartu/žeton ochromení asi nemá. Jde hlavně o to, že cíl ztratí jednu ze svých dvou akcí.

25.9.2017 16:16:04 | Upraveno autorem (porovnej)

x
No to je fakt, ale přesto bych to zkusil formulovat nějak jednodušeji :) pokud máte nějaký dobrý návrh, tak sem s ním :)

i když zase.. pokud to nejsou akce, jak píšeš, tak je provádět může - viz já tam mám "žádnou jinou akci" :) Pokud by se tam zase ale psalo něco jako ztrácíš běžné akce, tak se lidi budou ptát co to znamená běžné akce :)

25.9.2017 16:23:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Zaily
Tak to chcete třeba takhle?
Pokud máš tuto kartu nebo žeton, může být tvou příští akcí pouze odhození této karty či žetonu.

25.9.2017 16:51:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
jj to je super a pochopí to každý hned :)

25.9.2017 19:51:42

ochromení
Tak kdyžtak je to tady
https://ulozto.cz/!GyNVsB8fFwVn/ochromeni-pdf

26.9.2017 11:48:27

Froggery
Díky :)

26.9.2017 12:21:31

Ochromení
S ochromením jsme měli také problém, než jsem správně pochopil, že hrdina neztrácí celé kolo, ale jen jednu akci.
Ještě si dovolím přidat názor k některým komentářům, cíl přece nemusí ve všech případech tu akci ztratit. Co když další z hrdinů má například „Prokletou panenku“? Sice jiný hrdina také přijde o akci, ale pokud tím uvolní dvě akce tomu ochromenému, může jít o klíčové rozhodnutí. Potom má text „Toto je jediná akce, kterou můžeš ve svém tahu provést, dokud máš tuto kartu nebo žeton.“ své opodstatnění.

22.10.2017 15:30:51

Vybíráme z Bazaru

Code 777
Code 777
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas