Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 494x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak hrát za pána zla?

Zdravím, máme za sebou první akt a musím říct že pán zla ani jednou nevyhrál. Hrajeme ve čtyřech takže 3v1. Připadá nám že hrdinové mají dost velké výhody, nebo něco hrajeme špatně.
1. Nejvíc devastující nám přišla schopnost Ashrian kde se stačilo dostat mezi příšery a každá sousedící nestvůra byla ochromena.
2.Připadá nám dost zvýhodňující a hlavně nelogické, že pokud hrdina najde lektvar který vypije, tak ho stejně může prodat.
3. Hrdinové nakupují nové zbraně a zjískávají schopnosti, kterýma se můžou hned vybavit, ale pán zla si může vzít jenom novou kartu u které ani nemá jistotu že se mu bude hodit, nebo si ji vytáhne.
Je toho ještě víc, ale toto nám připadalo jako největší problém. Jak jste na tom vy? A jakou používáte taktiku za pána zla?
18.7.2014 19:30:27

Bogy
Mě to zas ve 3v1 přijde nejvyváženější, i když samozřejmě záleží jak který quest.
1) Předpokládám, že text karty ochromení máš opravený?
2) Tak zas se musí zdržovat hledáním, na to ne vždy bývá dost času, a těch peněz zas jinak moc nemají.
3) Tak je určitě dobré se snažit svůj balíček nějak zaměřit s ohledem na to proti kterým hrdinům člověk hraje, taky už jen kvůli tomu aby byla možnost se vůbec dostat k těm silnějším kartám z té dané skupiny, ale tohle bude dost individuální, jaký typ škodění bude na koho platit a bude vyhovovat i povaze PZ :) Taky je důležité se naučit se znát a využívat schopnosti svých nestvůr a nezapomínat na ně, to může taky udělat hodně.

18.7.2014 21:42:39

Jak hrát za pána zla?
Přesně tak, nepřijde mi, že by byl Pán zla nějak v nevýhodě. Naopak od svých hráčů (hrdinů) často slyším, že je to naopak, když třeba na mapu začnu pokládat draka. :) Ale jak říkal Froggery, je to quest od questu. Některé nahrávají hrdinům, jiné Pánu zla. Snažím se jako Pán zla vždy o to, aby hra byla vyrovnaná. Tedy v questech, které jsou zvýhodňující pro Pána zla, nasazuji slabší potvory a hru hraji "odpočinkově" - nezneužívám chyb hrdinů. Když je to quest zvýhodňující hrdiny, tak se snažím ze všech sil je porazit.
A karty Pána zla, to je opravdu o stylu hraní - co ti víc vyhovuje, co se ti líbí, atd. K pozdějšímu vítězství tyto karty nepotřebuješ, zatímco hrdinové své schopnosti ano.

20.7.2014 08:03:04

Froggery a Amolein
Díky za odpovědi. Asi je to tím, že jsme v téhle hře začátečníci a až do ní víc pronikneme bude nám to připadat vyrovnanější.

26.7.2014 17:27:41

kostky
No co si budem nalhávat. Spoustu toho tam ovlivní kostky :D

26.7.2014 21:03:06

Pár otázok pre skúsenejších
Nazdar, nechcem začínať dalšiu diskusiu tak to sem pridám. Skúšame hrať Descent a ako obvykle mi prischla úloha vládca zla, ale pár vecí som nepochopil alebo úplne nechápem.
1.) Mám usmernovať hrdinov a hovoriť im čo je ich úloha a ako ma môžu blokovať, alebo len prečítam verejní úryvok a hrám?
2.) Keď dávam netvorov do hry, umiestnujem aj lordov-červených, alebo len keď je to v almanachu?
3.) Čo sa týka zápisu kampane, papierik na zápis dodaní k hre je strašidelne maličký, nedá sa niekde stiahnúť originál nejaká zväčšenina? Alebo som odkázaní na skenovanie?
4.) Ako veľmi je hra poznačená prekladom? Viem, že to trochu chlapci od BF pokazili, ale ako výrazné to vplýva na hru. Nechcem novú hru poznamenať prelepkami.
Ďakujem

2.2.2015 22:28:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Nekro
1.) Tak pokud začínáte s hraním, klidně bych jim radil co a jak můžou udělat, lepší než je zbytečně frustrovat a drtit je :) Po pár hrách u se budou líp orientovat a pochopí co a jak.

2) Na každé kartě nestvůry je uvedeno vždy kolik lordů a běžných nestvůr do hry pro daný počet hrdinů umístit, (na rubu dole obrázek s hrdiny a pod odpovídajícími množství číslo ve světlém a červeném poli) pokud není v almanachu uvedeno něco jiného, tak musíš dodržovat tenhle limit.

3)tak můžeš si udělat nějaký vlastní, já s těmi rozměry problém neměl, na to co je potřeba poznamenat stačí, jinak si dám do sáčku kartu hrdiny a vše co má mít u sebe stejně tak u vládce zla, takže to nějak nemusím poznamenávat co má kdo za výbavu.

4) podívej se tady do souborů ke stažení na errata a sám uvidíš co je jinak. Jinak jsem sem házel i opravené verze karet, sám přelepky nepoužívám vše dávám do obalů k originál kartám, to mi přijde dostačující.

2.2.2015 22:59:03

více skupin
Jak řešíte organizaci hraní pro více skupin hráčů? Asi ty postupy a itemy jedině zaznamenat na papír co?

3.2.2015 11:26:44

vice skupin
Presne tak. Vsechny veci pekne piseme na papir.

3.2.2015 14:22:46

Vládca zla
Máme za sebou všetky questy. Za pána zla som vyhral dve mapy (nie questy, len mapy) máme hrdinu treasure huntera- lebo mám aj rozšírenie Labyrinth of ruin- a on dokázal za dva qiesty nahrabať také poklady a tolko zlata, že hrdinovia proste prišli a čokolvek zničili bez toho, že by sa zapotili. V poslednej misii tento treasure hunter mal permanentne obranu 6 (awareness 6 a elfký plášť, ktorý dával obranu tolko ako je awareness)+ pierce 3 a hádzal troma, niekedy štyrmi kockami + okrem obrany si hádzal čiernou a šedou kockou, pričom jednu mohol prehodiť. Ano, pravda je, že errata sa mi študovať nechceli, ale tie pravidlá ma dokonale znechutili. Aj hrdinov. Preto sme sa rozhodli pána zla zrušiť a skrátka robím PJa (už 10 rokov skúseností) a dokážem im to tak okoreniť, že je to skutočná výzva a zábava. Nechápeme ale... čo sme robili zle keď niekto sem napíše že Overlord je príliš silný a hrdinovia väčšinou nemajú šancu...

5.2.2015 12:38:03

caltarion
A to jste hrali kampan tak ze jste projizdeli vsechno? To pak muze byt problem. Jinak je i znat kdyz hraji ctyri hrdinove, nejvyrovnanejsi je to podle me pri hre tri hrdinu. Ale mas pravdu ze Descent neni kdovijak vyvazeny, zalezi na mape, nektere nahravaji znatelne vic te ci one strane a i kombinaci hrdinu, ono jak to vypada to bude problem i u Imperial Assaultu.

5.2.2015 14:52:05

@caltarion
to jste hrali zakladni kampan - The Shadow Rune ?
Tu jsme naposledy vyhrali bez problemu (Overlord vyhral jeden scenar :) - druzina: Runemaster, Wildlander, Knight a Disciple.

5.2.2015 19:04:14

@Shadowblade & Froggery
Základnú kampaň áno. Mali sme družinu : Trpaslík Berserker (s 20 životmi) a plošným stunom; treasure hunter (čo mal nenormálnu obranu a pierce +3, pričom vždy ked otvoril poklad, mohol aj vystreliť a poklad otváral na väčšiu vzdialenosť; lukostrelkyňa Jane. Teda traja hrdinovia. V pricípe, ak sa mi trpaslíkovi podarilo vôbec dať dole aspon 16 životov, vypil potion a mal vybavené, tresure hunter nemal šancu dostať poriadne zásah a nazbieral tolko zlata, že si po každom leveli nakúpili čo im zachcelo. A lukostrelkina proste strielala, damage dostávala do fatigue, ktoré si liečila oddychom a ked k nej došla príšerka na blízko, ona urobil krok dozadu a bol pokoj. Zbrane tier II su nenormálne OPčkové proti príšerkám tier II.... jo a kampaň sme hrali podla pravidiel. Takže nie, neprešli sme úplne každú mapu v zmysle že všetky možnosti. Šli sme podla pravidiel. Sobotu sme prvý krát hrali upravené pravidlá DrD s Descent platformou (alebo aj "engine" ak chcete). Najdôležitejšia zmena: hrdina môže za mapu byť raz porazený. Ak je porazený druhý krát, je mŕtvy a hádže si novú poslavu od LVL noob.... a hráči konečne zistili čo je to strach zo smrti ako v dračku :P

9.2.2015 11:07:27

Treasure hunter
Na Treasure huntera si na FFG fóru pravidelně stěžuje hodně lidí, že je přesílený. Takže na tom asi něco bude (nevím, sám ho nemám). Zkuste kampaň bez něj a nebo doporučuju, pokud není problém angličtina, koupit nějaký lieutenant pack, každý by měl nějak overlorda posílit. Ale jmenovitě Rylan Olliven má ve svém plot decku kartu, která hrdinům znesnadňuje nakupování, což by mohlo trochu schopnosti Treasure huntera kompenzovat. Takových bude nejspíš víc, mám dojem, že třeba Raythen nebo Zachareth na to taky mají nějaké fígle.

9.2.2015 13:52:31

@caltarion
Mam ted treasure huntera a je to fajn povolani - imho stejne dulezite jako healer, protoze ma skilly, ktere mu umoznuji efektivneji vyuzivat search tokeny a ziskavat hodnotnejsi loot, ktery ted tvori hlavni zdroj zlata druziny - v aktualni kampani Shadow of Nerekhall nas ceka Interlude a zatim, protoze Overlord nas nijak nesetri, jsme vyhrali jediny quest.
K tomu Pierce - ano, bonus - Pierce 2, pokud je TH
vybaveny zbrani typu Exotic / Bow - je velmi prijemny a uzitecny :) nicmene ostatni povolani maji taky sve silne skilly...

Rozhodne mi prijde silnejsi postavou moje prvni Runemasterka (a uz mam v druhe parte rozjetou dalsi :P ), ktera vyzbrojena mocnou Shadow Rune ( moc mi chybi...) zpusobovala rozsahlou destrukci v radach nepritele.

9.2.2015 17:46:49

@Shadowblade
Je treba poznamenat, ze jediny quest ze sesti. Hrajeme totiz i zvesti (rumor cards) z malych rozsireni.

10.2.2015 08:58:54

uprava pravidel?
Dohráli jsme zrovna jeden quest a rekneme si upřímně nebýt i té kostky (která moc nepadala) nebylo moc těžké Pána Zla porazit.

Přemýšlel jsem jak hru lépe vyvážit, když mám na začátku dost příšer je fajn, ale pak proběhnou 3hrdinové s jedním pomocníkem a z toho co mi zbyde se fakt moc uhrát nedá. Pokud si mám oživit jen jednu jednotku za kolo. Většinou se ani nedostane na tah. a to v tom tahu mám jen jeden útok. Nějaké zkušenosti, úpravy pravidel či tak?

26.3.2015 22:00:41

Vybíráme z Bazaru

Záchranáři
Záchranáři
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas