Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info o hre

kto vie dáke infošky o hre? :)
3.1.2012 15:49:53

info
na BGG spomínajú že bude mať jednoduhšie pravidlá, kratšiu hraciu dobu, samozrejme menšia škatuľa a tiež menej figúrok.. Prvý descent sa prestal / prestáva tlačiť. Kto vie mi povedať ako to bude z rozšíreniami od prvého descentu? Tiež ich prestanú tlačiť alebo budú pasovať na druhú edíciu? Možno sa pýtam na to ešte príliš skoro, ale nemám osobne ani jedného, ale z toho čo som sa zatiaľ dozvedel, tak druhú edíciu trochu skresali. :(

3.1.2012 15:52:44

stOKYi
na FFG webu je (spolu se základem) u všech rozšíření kromě Tomb of Ice a Sea of Blood Not Available, takže zřejmě končí i rozšíření.

Co se týče kompatibility, tak výjde Descent Second Edition Conversion Kit, který bude obsahovat vše potřebné k tomu, abys mohl přenést všechny hrdiny (i promo hrdiny) a monstra z první edice do druhé.

3.1.2012 15:58:58

Dlé mého gusta bude druhá edice úplně k ničemu (samozřejmě to nic neznamená, a zcela určitě si jí pořídím). Zkrácení herní doby zcela určitě znamená ochuzení o hybné mechanismy, které se mi momentálně na Descentu líbí (a díky kterému je čím dál tím větší problém na něj najít spoluhráče :-)).

3.1.2012 22:44:35

dátum vydania
ludia prosím Vás nemáte niekto info kedy to výnde? Na stránkaf FFG je už cena v dolároch ale stále to je nedostupné.

29.1.2012 10:18:32

čo viem
čo ja viem, tak hra bola presunutá do druhého kvartálu. čiže by mala byť dakedy v apríli, máji, či júny.

29.1.2012 10:34:21

druhé vydanie
conversion kit píšu na oficiálnych stránkach FFG "early 2012", a samotné druhé vydanie ako písal stokyi. Ale podľa ikonky je aj conversion kit stále vo fabrike, čo bude zrejme viac ako mesiac. (tento status podľa nich znamená mesiac až mesiace) plus potom dovoz a distribúcia.

29.1.2012 10:41:19 | Upraveno autorem (porovnej)

zajimavej clanek
gametrademagazine.com/Home/1/1/58/591?articleID=117244

Ty popisovany upravy nevypadaj uplne bezcenne, verim ve splneni vlhkych snu vsech kritiku takrka cehokoli na puvodni hre (ke kterym se hrde nehlasim), ale ty ilustrace... Paja co mi koukla na mobil pres rameno se ujistovala, jestli to neni "nejaka varianta pro deti" :-) Jsem celkem zvedav na nazor mistnich manga expertu :D

15.2.2012 00:10:25

Descent 2
Já se děsím toho jejich cílení na příběh. Aby to nedopadlo jako v Mansion of Madness. Hra je to určitě zajímavá ale přehnané cílení na příběh pro mě znamená jediné - většina questů přinese při opakovaném hraní poloviční zážitek.
Druhá věc které se děsím je omezení možností overlorda (opět alá Mansion of Madness).
Jinak zní druhá edice super a všichni víme že Descentu se několik úprav jedině šikne.
Grafika mi nevadí. Prostě stylizace.

15.2.2012 09:55:27

Trpaslik
všichni víme že Descentu se několik úprav jedině šikne.
Pozor na takovyhle jeneralni prohlaseni :D

1) po poslednich pruserech s MoM a s tim jak byla prvni Wilsonova edice uspesna verim tomu, ze FFG nenechavaj nic nahode, snazej se to vylepsit v kazdym smeru a bude to trhak.

2) dokonalost vylepsit nelze. Kazda popisovana zmena je sice hezkej napad, ale do Descentu to, podle me nepatri... Vetsi duraz na karty a na pribeh to stylem hrani priblizi MoM (zas tam ma bejt 20 questu a vetsina ma mit, buh sud co to znamena, 2 encountery), levelovani a "classes" to priblizej tradicnim RPG a ta stylizace a zjednoduseni to, jak si nekdo vyskl radosti na bgg, umozni hrat rodinam s detmi.

Cili uz je jasny jakym smerem to vyvijej, je pomerne jasny ze se jim to povede a je vic nez jasny ze ja jsem kompletne mimo cilovou skupinu :-)


15.2.2012 12:55:08

z druhé do první
ahoj, nevíte někdo náhodou jestli bude i nějaký konverzní balíček obráceně z druhé edice do první? ;) druhou edici bych si koupil jedině, že by tam byli noví hrdinové, monstra a předměty, které by se dali použít v první edici

20.2.2012 20:23:48

bigles
Myslím, že na 100% nebude. Ale to nám asi nezabrání to nějak pořešit :).

20.2.2012 21:04:07

Tangram
tušil jsem to ;)

21.2.2012 18:07:50

preview part 1
Nemuzu sem z mobilu hodit link, ale je to hned na prvni strance FFG - cekoval jste nekdo novy preview? Je tam spousta informaci...

- vizual vypada fakt huste, ale napr. hromada karet bude v tom imbecilnim mini formatu a osobne mi moc nesedi ze je to strasne cernobily dobro vs. zlo. V prvni edici jsou hrdinove kolikrat vetsi humusaci nez to co na ne v podzemi ceka, coz pro me znamena mnohem barvitejsi pozadi. Na druhou stranu ty figurky jsou fakt fenomenalni...

-stran ty pribehovosti mi to pripada supr, neco mezi prvni edici a Mansions of Madness. Pokud bude fakt fungovat ta jejich almost-never-ending znovuhratelnost diky volnymu kombinovani a kombeni questu a jejich encounteru tak bude mnoho lidi stastno. Me ale tyhle pre-written pribehy zatim vzdycky rusily, takze i kdyz to vypada paradne, porad pro me vede puvodni design.

-novy Overlordovy moznosti vyberu cesty vlastniho vyvoje behem hry, mi bohuzel k srdci neprirustaj vubec, ale treba zmenim nazor...

Furt se nebojim, ze by to u me na polici nahradilo puvodni rakvicku, ale co si o tom mysli ti jez prvni edice zklamala?

16.4.2012 17:02:17

Polylux1
mňa skôr trápi ten oficiálny čas. Či to naozaj bude trvať iba 1-2 hodiny. Ak áno, tak mám pocit že tá hra bude fakt veľmi skresaná a stratí svoju epickosť.

16.4.2012 19:05:13

stOKYi
To já jsem zas za ten čas rád..na X hodinovou hru bych měl asi problém najít vždy lidi..

16.4.2012 20:10:39

ad Polylux1 a stOKYi
Chalani ja stále nechápem, čo riešite :). Máte doma 1. edíciu, ktorá vám plne vyhovuje a mám pocit, že ste stále sklamaní a ponosujete sa, akoby ste ju museli odovzdať a hrať druhú, ktorá vám, mimochodom, môže byť úplne ukradnutá ;)
--EDIT: ad stOKi
Ok, potom chápem :).

16.4.2012 20:41:04 | Upraveno autorem (porovnej)

to acedrac
Me to vadi z jedineho duvodu a to, ze tim kompletne ukoncili puvodniho Descenta, takze to clovek uz poradne nesezene... Zatim se to da koupit, ale kdyz nejsou finance, tak mas smulu. Krom toho nektere rozsireni nejsou uz delsi dobu.

Jinak zbezne co jsem an to juknul, tak po graficke strance miniatury 200% a herni plan rovnez top kvalita, ale karty velke zklamani. Vadi mi takova ta pocitacova prehypovana grafika. Zda se mi, ze toto cpou ted do vsech her a pritom v jednoduchosti je krasa. Jsem zvedavy, co se z toho vyklube. :-)

16.4.2012 22:54:33

acedrac
Skoro máš pravdu, len pôvodný descent pre mňa nieje taký dokonalý, jedná sa mi hlavne o tú vyváženosť a chcel by som aj lepšie levelovanie postáv resp. viac RPG (čo však vylepšuje road to legend, ale ako spomínal vojta, už ho nezoženieš). Preto sa aj trochu obzerám po novej edícií, ktorá však má pre mňa zdanlivo nedostatky oproti starej verzii, ale možno práve vychytá tie iné mínusy, ktoré voči prvej edícií mám. Ale samozrejme predbieham. Čiže ukradnutá mi tak veľmi nieje a prvá edícia mi tiež tak plne nevyhovuje a preto tieto riešičky :)

generalX - descent nieje na každo dňové hranie, ani na každo týždňové, ale raz za mesiac ho hrávame a dakedy aj viac, a na to si rezervujeme celé sobotné poobedie a občas aj noc :D

16.4.2012 23:12:28 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Ja nic neresim, naopak mam hroznou radost ze mam vsechno krom kampani (nechci) doma. Ale jsem prirozene zvidavej a spolecenskej jedinec a nova edice i vse kolem ni me vzhledem k fanaticke lasce me i Paji k puvodni rakvi pochopitelne velmi zajima, stejne jako nazory ostatnich. Ackoli se z myho pohledu snazej FFG zbytecne vylepsit dokonaly, ta nova hra urcite vypada porad skvele, rozumim tomu proc novou edici vydavaji a doufam ze s ni budou vsichni kritici 1E spokojeni, ba dokonce ji moc rad pak nekde zkusim...

Jinak ten cas dvou hodin by mel asi bejt kompenzovanej tim ze muzes libovolne spojovat a provazovat ty kratsi questy dohromady, takze epicnost by mela jit zachovat. Ale jsem dost zvedavej prave na to provazovani tech pribehu dohromady. Jestli je to poreseny fakt tak skvele jak se autor dusuje tak to bude bomba koncept pro vsechny story-lovery :-)

17.4.2012 11:21:04

Datum
A ví někdo přibližné datum vydání ?

17.4.2012 12:33:04

GeneralX
Předběžně se zatím mluví o létě - hráčům má být představeno 29. června - 1. července na akci Realms of Terrinoth, unás by to mohlo být tak začátkem srpna.

17.4.2012 12:46:12

GeneralX
Sice později než se předpokládalo, alespon to bude testnuté a budou na to ohlasy, minimálně na FAQu, což mnohým možná ušetří penízky na jiné pecky :-).

17.4.2012 15:12:17

Mormacar
No já nepočítám že si to hned koupím..budu odkázaný na překlad kterého se někdo určitě chopí :) Ale pochybuji že by mě něco od koupi potom odlákalo...vypadá úžasně :) A těším se na další hru ze světa Terinothu :) Mám teď Runewars počítám s rozšířením a pak ještě šilhám po Dungeonquestu...No a Descent pak bude třešnička na dortu :)

17.4.2012 16:23:00

to Polylux1
Ta hra neni dokonala. Kdyz se na to clovek koukne zpetne, tak prvni byl DOOM. Velice pekna hra, ale brutalne narocna, az nedohratelna a pote vzniknul Descent. Ja bych cekal, ze to bude neco jineho, ale ono je to ve sve podstate ta sama hra, jen v upravenem kabate. V DOOMovi se nedalo behat, tady muzes proletet mapu behem dvou kol. V DOOMovi si mohl pan jeskyne hrat karty jak chtel, v Descentovi zavedli threat. Pro me je descent naprosto to same jako DOOM. Ocekaval jsem, ze to bude trochu vice RPG, budou se tam levelovat postavy - viz Road to Legend, bude to mozna i sviznejsi a ono ejhle, neni tam nic a to je podle me kamen urazu tak kvalitni hry.
Verim, ze spoustu lidi se tesilo na neco noveho, epickeho, dohratelneho v rozumny cas a misto toho je z toho ve sve podstate DOOM s casem kolem 5 hodin a to spoustu lidi odradilo a kdyz si ctes komentare nebo podobne, tak jedno z negativ je prave ta herni doba. A dal uz je to jasne. Proc branit tak kvalitnimu titulu, kdyz si ho davy zadaji? Hodili tomu novy kabat, snizili cas, coz byl nej problem, a ted se lidi muzou po takove veci utlouct. Jen si vem, kolik lidi tady na zatrolenkach by do toho sla nebo o tom uvazuje. A pro ne bude "dokonalost" Second Edition. :-)

17.4.2012 22:08:14

Vojtech Musil
tak ten čas dakedy dokáže odradiť, aj nám sa stalom že sme si povedali, že teraz nemáme 7 hodín na hranie tak sme siahli na niečo iné :) Aj preto to nieje hra na veľmi časté chvíle, ale ten čas podľa mňa dodáva takú fajnú atmosféru ktorú táto hra má podľa mňa špičkovú, až sám sa čudujem :) Ja som nečítal prakticky nič čo nová edicia prinesie, akurát tak viem že je krajšia, kratšia a komponentami skresanejšia. V prvom descentovi sa mi aj tak zdajú byť niektoré veci využívané minimálne a sú v nej zbytočne. Skôr sa mi nepáči počet miniatúr, či už hrdinov (iba 9?? ) a monsterov. Čo ale môže riešiť conversetion kit, ale na to treba mať aj starú edíciu čo je bieda. Ináč som videl aj dáke obranné kocky, žeby to zobrali s Earth, Reborn? :))

17.4.2012 23:10:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vysoké napětí Albi
Vysoké napětí Albi
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas