Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Descent vs Imperial Assault

Ahoj,
otázka je jednoduchá - má cenu hrát Descent potom, co jsem nahrál 5 kampaní v Imperial Assaultu?

11.5.2021 07:47:05

Duplicitní poslání. Nové diskuze mi nějak nevlezli pod kůži.

11.5.2021 08:02:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Odpověď je jednoduchá (nebo složitá? :-)). Záleží o co ti jde. Pokud tě baví klasické fantasy, tak jdi rozhodně do toho, protože do hry hned pravidlově vklouzneš. Na druhou stranu budeš mít dnes už pomalu potíž Descent shánět. Pokud ti jde o herní mechanismy a chceš zkusit něco jiného, tak rozhodně ne, protože dostaneš v podstatě to samé, jen s jinýma figurkama.

11.5.2021 08:02:31

No IA je takový vylepšený Descent je tam trošku posun v tom systému, takže po jeho hraní ti Descent může přijít horší, zas pokud si chceš užít fantasy téma tak je to pořád fajn záležitost,jen jak už bylo řečeno ta rozšíření se shání hůř.

11.5.2021 09:09:20

@Froggery @Godvood A máte nějaký tip na podobnou hru jako IA? S tím že mě např. Gloomhaven moc nebavil, protože to je spíš puzzle než dungeon crawler?

11.5.2021 10:32:40

Tak přijde mi že lidi často mají mylně pocit že GH je prostě další příběhový dungeon crawler, přitom jde spíš o optimalizační euro puzzle. Co se týče ameritrashovych věci, mě se velmi líbí Dungeon Universalis, pak můžeš mrknout na věci jako je Shadows of Brimstone, Conan, Sword & Sorcery.

11.5.2021 10:46:16

@Froggery Ten Shadows of the Brimstone mě zaujal. Ale je toho strašně moc:D Co je základní verze prosím tě?

11.5.2021 13:19:21

Základní verze z divokého západu má dvě core krabice, stačí ti jedna z nich - City of Ancients nebo Swamps of Death, k tomu bych doporučil vzít rozšíření Frontier Town, který dodá fajn šťávu k části mimo dungeony. No a pak ještě existuje fanouškovská úprava která to posouvá celé ještě víc k sandboxu s putováním po mapě https://boardgamegeek.com/filepage/111247/hexcrawl

Pak je ještě základní krabice která to zasazuje do středověkého Japonska Forbidden Fortress, ale tam se přiznám, že už moc přehled co zajímavého k tomu je nemám, ale pokud vím dá se to prokombinovat i s tím divokým západem. 

11.5.2021 13:35:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý svět- Skellige pouze rozbalené
Zaklínač Starý svět- Skellige pouze rozbalené
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas