nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Descent: Výpravy do temnot (2. edice)

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Descent vs Gloomhaven

Včera o tom padla zmínka v ranní kávě. Jaký je Váš názor na tyto dvě hry. Má Descent s dostatečným počtem rozšíření větší potenciál?

12.3.2019 10:42:27

...

Mně přijde že má Descent lepší atmosféru, vizuálně je taky hezčí, souboje jsou sice o kostkách (a tedy náhodě), ale zase jsou vyřešené rychleji než v Gloomhavenu, kde mi přišlo, že projít jednu místnost se strašně táhne, jak všichni přemýšlí, kterou kartu efektivně zahrát. Partií Gloomhavenu jsem hrál pár, ale přišlo mi, že je to pořád o tom samém - otevřít místnost - vyčistit, otevřít další - vyčistit... V descentu mi to přišlo variabilnější - hrál jsme teda jen s apkou, která postupně odkrývá podzemí, zároveň vypráví jakýsi zjednodušený příběh, nebo popisuje zvraty v průběhu hry...
Pravda je - že na skutečně variabilní a velkolepou hru s velkým množstvím rozšíření, které se jen tak neohrají, dáš u Descenta majlant.

12.3.2019 12:17:36

Sási

Tak to jsou hlavně dvě dost rozdílné hry, takže spíš záleží jaký přístup je ti bližší, Descent je klasický ameritrashový dungeon crawler s házením kostek, který pokud ho chceš mít komplet je hodně drahá sranda, ale zas má pak obrovskou variabilitu a s appkou ho mám hodně rád a nemyslím si, že by se mi to kdy ohrálo, pokud chceš hrát s vládcem zla, tak pak bych doporučoval spíš víc lidí, ve dvou mi to přijde o ničem. Gloomhaven je spíš euro zaměřené na taktický boj, kdy každá místnost a nepřátelé jsou v podstatě takovým hlavolamem jak co nejlépe zahrát karty to co máš k dispozici abys je pobila, což mě zas tak moc nebaví.

12.3.2019 11:59:44

Vybíráme z aukcí

Arcadia Quest: Inferno (KS Hell of a Pledge)
Arcadia Quest: Inferno (KS Hell of a Pledge)
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>