Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 494x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Descent a deti

Ahoj, uvazujem nad kupou Descent. Syn (9rokov) to videl na Decku v relacii DVA3 a paci sa mu to. Hravame spolu casto Labyrint a Karak. Myslite zeby zvladol Descent? Hravali by sme to iba mi dvaja plus applikacia. Mozno by sa pridala manzelka. Mame este 6 rocnu dceru, ale tu by to asi nebavilo (i ked Karak hraje v pohode).

Dakujem za nazory aa rady. 

10.9.2021 10:52:33

Devítiletý už by to dát měl. Ta hra zase není tak složitá. Synové ji se mnou hráli právě tak kolem tohoto věku a bylo to v pohodě. Já, jako OL, jsem se jim teda snažila zpočátku trošku ustupovat, aby neprohráli, ale nakonec to hráli fakt dobře a měla jsem co dělat, abych aspoň někdy vyhrála. Možností co v tahu dělat příliš není. Jediné, co si musí hlídat, jsou schopnosti, vybavení a pod., aby to využíval a nezapomínal na to. Zase když na to zapomene, jeho mínus. Můžete ze začátku zkusit hrát kampaň s aplikací, kde budete hrát kooperativně, takže si budete moct radit a pomáhat. Jen ta úvodní kampaň je poněkud zdlouhavá jak se tam pořád vysvětlují pravidla.  

10.9.2021 11:27:00

Ahoj,

taky jsem to hrál s dcerou zhruba v tomhle věku. Hráli jsme s aplikací v kooperaci a bavilo ji to moc. Akorát si myslím, že už bude docela problém hru koupit. Časem má dorazit nová verze Descentu (nevím, jestli je plán překladu do češtiny).

10.9.2021 12:36:55

@Godvood Nová edice Descentu se do češtiny neplánuje.

10.9.2021 12:41:30

S juniorem jsme hrávali Descenta i v 5 letech. Docela ho to bavilo, nejvíce za overlorda. Akorát, že já jsem mu musel vždycky říct, co má za karty, což je potom takové blbé, že vím, co má na ruce. Ale počítání hodů bylo v pohodě, jsou to malá čísla, docela si na tom osvojil počítání. Tenkrát appka nebyla.

Hráli jsme vždy jenom jeden akt a druhý den dohrávali druhý, oba akty po sobě by bylo už moc dlouhé. Klidně bych 6letou dceru přibral do družiny, uvidíte, jestli jí to bude bavit. Pokud nebude, tak holt něco jiného, ať si nevypěstuje negativní postoj ke hraní.

10.9.2021 12:58:47

Hrajeme s aplikací a děti to dávají od věku 6 a 8. Mladší syn, to dokonce hraje radši a bez problému u toho vydrží celý scénář. Jen mu musíš občas poradit (což v kooperativce jde) a aby se nenudil, tak ma i funkci podavače a uklízeče figurek. 

10.9.2021 14:36:58

Dik za názory a skúsenosti. 

Descent som si objednal. Mal by prísť v pondelok. Budem tu zdieľať skusenosti s deťmi. Samozrejme každé dieťa je iné. No možno to niekomu pomôže v rozhodovaní, tak ako ste pomohli mne. 

 

11.9.2021 14:23:04

Pridam aj ja svoje postrehy. Hru som kupoval minuly rok po uspesnom zvladnuti Karaku, ktory sme dost hravali, ale uz po case nas zunoval. Descent bola vyzva, lebo sa hra kooperativne s aplikaciou a chlapci to brali ako veeelke plus :) . Deti 9 a 6 rokov. Ale hra trvala dlho, lebo sme lustrovali pravidla pocas hrania a ten mladsi ani nedohral 1.scenar. takto sa to opakovalo asi 3 krat a vysledok - hra odlozena do policky. Proste u nas to v tomto veku nefungovalo. Ale ku Karaku sa stale vraciame :). 

Ps. Len taky moj nazor: keby tie skill karticky v descente boli viacej obrazkove a nie opisne, tak by to bolo aj pre mensie deti. A este mi vadilo to pismo v aplikacii. Ono bolo akoze “dobove” ale strasne blbo sa citalo. 

19.9.2021 21:16:23

Vybíráme z Bazaru

Monumenty věků
Monumenty věků
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas