Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Conversion Kit

Nějakým způsobem jsem propásl vydání newsky týkající se conversion kitu.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3459

Nyní napravuji :)
5.8.2012 13:17:27

dodatek
Není špatny dodat že první edice a conversion kit vam dohromady neudělají přechod na druhou edici, ale pouze umožní hrat s figurkama hrdinů a monster z první edice ve druhé

29.8.2012 08:38:36

gev

Ad dodatek:
To je pravda, ono je to v tý newse napsaný tlustým, velkým :-)

Není to nejlevnější, ale já třeba jsem rád, že krabice plné figurek nepřijdou vniveč.

29.8.2012 09:20:39

prostupnost pravidel
Chtěl bych se zeptat znalců obou vydání, zda pravidla 2. edice se dají přenést na komponenty 1. edice. Zda lze zjednodušení 2. edice využít na set 1. edice - její komponenty, mapu, scénáře, ...
Prostě nestačí mi načíst pravidla 2. edice a hrát 1. edici?

17.9.2012 13:40:02

pihory
No, dost jsem se tím zabýval a nejsem si jist, zda by vše mohlo fungovat. Budou chybět všemožné tokeny (to asi moc nevadí). Díly mapy nejsou totožné (čert ví, co to bude dělat s novým LOSem). Verze to bude hodně ořezaná (bez skillů, pokladů a hlavně karet overlorda) a nějaký scénář se může lehce stát nehratelným - buď overlord, nebo hrdinové budou moc silní.
Otázka je jak by to vypadalo s conversion kitem. Potom už zbývají vlastně jen předměty, skilly a karty overlorda. Tyto karty by se možná nějak vyrobit (nahradit) podařilo. Každopádně je dost práce. Prostě bych do jedničky jen přidal úkoly pro hrdiny, trošku potestoval a bylo by to fajn.

17.9.2012 13:55:48 | Upraveno autorem (porovnej)

prostupnost pravidel
V zásadě bych v tom neviděl žádný problém, s trochou přiohnutí tu a tam by to mělo být fukční.
Akorát v 1. edici se hraje na vítězné body, v 2. se hraje na splnění úkolů - musel by se vymyslet nějaký mechanismus to zohledňující - např. hrdinové mohou být 2x poraženi (defeat), třetí porážka znamená automatické vítězství overlorda. Ovšem za otevření portálu hrdinové získávají +1 porážku (jinak řečeno, jako by všichni hrdinové byli za 3 vítězné body). Atd. Atp.

17.9.2012 13:57:22

Prosím
Je mi to tak trochu trapné, ale proč to nezkusit. Descent Ed. 1 už sice nevlastním, ale i tak mám Runebound, který obsahuje 12 kompatibilních hrdinů. Našel by se někdo, kdo by byl tak laskav a naskenoval karty postav? A samozřejmě poslal :) Karty potvor jsou mi k ničemu, a proto originální conversion kit mi přijde jako celkem nesmysl kupovat. Díky :)

2.10.2012 00:10:24

Havelock
Pošlu Ti to :)

2.10.2012 08:26:53

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů + komplet Stíny Temného hvozdu
Pán prstenů + komplet Stíny Temného hvozdu
Akt. cena: 3299 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas