Descent: Výpravy do temnot (2.edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 497x (Seznam vlastníků)

Descent: Výpravy do temnot (2.edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Corey Konieczka
Daniel Clark
Kevin Wilson
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

českou nebo anglickou verzi?

Chtěl bych si koupit Descent, přemýšlím spíše o anglické verzi, neb tu čtu o ne moc zdařilém překladu a taky bych nerad půl hry česky a zbytek v angličtině. Předpokládám, že BF víc jak jedno max. dvě rozšíření nevydá.
Chci se zeptat zda-li, je v české verzi taky původní anglická sada karet. (kdysi jsem si koupil Memoir 44, s českou lokalizací od BF a tam právě byly i původní anglické karty společně s českými.) Osobně anglicky trochu vládnu, ale chtěl bych hrát s dětmi a do začátku by se české karty hodily případně i scénáře.
Doporučíte mi anglickou verzi? Případně nenašla by se tu nějaká dobrá duše co by mi naskenovala tu českou lokalizaci?
26.3.2015 21:32:30

torao
Ahoj,
to zda pořídíš AJ nebo ČJ je jen na tobě a na tom co preferuješ. Pravdou je, že překlad do ČJ od BF není 100% a jsou tam chyby. Nicméně v oddílu "Ke stažení" si můžeš stáhnout a vytisknout opravená pravidla + další opravy, které kluci zde zpracovali. V AJ sice nebudou chyby, ale zase pokud plánuješ hrát s dětmi a sám AJ moc nevládneš, tak je to na zvážení, zda AJ verzi pořídit. Co se týče rozšíření, tak vydaných herních rozšíření je dost, ovšem co se jejich lokalizace týče, tak tam to značně kulhá a vydáno zatím v ČJ není nic a co jsem četl v diskuzích, tak plánují snad přeložit jen jedno. Jediné řešení je se podívat, které kluci zde již přeložili svépomocí a dali opět ke stažení. V české lokalizaci jsou pouze ČJ texty na veškerém herním příslušenství. Jak jsem psal výše, vše si můžeš stáhnout zde, krom almanachu, který jako jediný chybí.

9.4.2015 12:34:42

.
jasne, doporucuji anglickou verzi - muzes to brat jako skolu hrou - zahrajete si vybornou hru a procvicite si zaroven cizi jazyk :)

9.4.2015 21:09:09

českou nebo anglickou verzi?
Také doporučuji spíše anglickou verzi. Důvody?
1. Česká má chyby.
2. Budou ti chybět lokalizace rozšíření. A kombinovat anglické a české části je fakt hrůza.

9.4.2015 21:49:02

díky
Díky všem za odpovědi, potřeboval jsem se ujistit, že moje úvaha o koupi ang. verze je krok správným směrem.
Ještě se zeptám, které z rozšíření by jste doporučili?

12.4.2015 14:13:03

torao
Labyrinth of Ruin nebo Shadows of Nerekhall

12.4.2015 16:18:49

Vybíráme z Bazaru

7th Citadel Gameplay All-In + 7 Leaflets KS EN
7th Citadel Gameplay All-In + 7 Leaflets KS EN
Akt. cena: 6490 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas