nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – The Chains That Rust

Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2.edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Už se to zdá věčností, kdy jste zabloudili do Mlhozemí, temné a zlověstné říše Waiqara Zrádce. V této zemi je samotné přežití tvrdou a krutou zkouškou, ale po dlouhých a temných dnech plných utrpení jste možná objevili možnost k útěku. Byli jste poznamenáni nemilosrdným upírem Kyndrithulem a i jiné síly se začaly zajímat o Vás i o šíleného upíra. Pokud ho nakonec zabijete, osvobodíte se z Vašich pout? Mohou se řetězy, které Vás tu drží, doopravdy navždy zpřetrhat?

The Chains That Rust („Rezivějící řetězy“) jsou středně velké rozšíření hry Descent: Výpravy do temnot. Najdete v něm čtyři nová, hybridní povolání pro hrdiny, díky kterým se napříkad rytíř může stát knězem. Poté jsou zde opět tři nové skupiny nestvůr:

  • Odvržená duše (Dispossessed): Ne všichni nemrtví jsou oživeni nekromanty. Duše, které ani peklo ani nebe nepřijalo, se časem spojí dohromady za jediným účelem: šířit strach a bolest mezi živými. Dokážou pronásledovat svou kořist několik týdnů, dokud ji nedostihnou a neutopí v bažinách. Z mrtvého člověka se pak stane další Odvržená duše a tento koloběh probíhá stále dokola.
  • Šouravý kolos (Shambling colossus): Šouraví kolosové jsou stvořeni z masa a kostí nekromanty za použití tajemných postupů vynalezených samotným Waiquarem Zrádcem. I přes svou zdánlivou neoohrabanost jsou mocnými soupeři, které není radno podceňovat.
  • Vyznavač smrti (Marrow priest): Všechny živé bytosti, ať už jakkoliv rozdilné, mají jedno společné: neodvratnou jistotu toho, že zemřou. Vyznavači smrti se však této jistoty nebojí, oni smrt vítají. Po uplynulá staletí jejich temná sekta nalezla způsoby nesmrtelnosti, a tak se i po své smrti tito kultisti neustále vrací. Naštěstí jich po světě není moc, a tak se (zatím) ještě nikdy nestalo, že by se tito maniaci spojili a vytvořili nějakou rozsáhlejší armádu.

Rozšíření Dále obsahuje spoustu nových předmětů, karty Vládce zla a samozřejmě mapové dílky. Nově obsahuje také stav Zděšení, který vám zabrání používat přívaly energie. Další novinkou jsou karty Poznamenání. Každý hrdina dostane na začátku hry jednu takovou kartu lícem dolů, která mu přidává +2 životy. Nic hrozného, že? Problém nastává ve chvíli, kdy je hrdina poražen. Karta Poznamenání se otočí lícem nahoru a přidá hrdinovi nějakou trvalou nevýhodu.

Pokud vlastníte rozšíření Mists of Bilehall, můžete obě rozšíření zkombinovat a získat tak rozsáhlou dvouaktovou kampaň.

Autor: Revan 007

Další názvy této společenské hry

  • Descent: Wędrówki w Mroku – Rdzewiejące okowy