nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Lair of the Wyrm

Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2. edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Adam Sadler
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Megakampaň II 18

Autor: Lehino | 14 hodin 0 minut | 9.5.2019 | 1

Použitá hra: Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Lair of the Wyrm

Hráči: Ero Sennin, Lehino, NO_NORMAL, Rask a 1 neregistrovaný

Do osmnáctého a předposledního dobrodružství naší druhé MEGAKAMPANĚ byli vylosováni: Rytíř Jedna pěst, trpaslík Augur s věšteckými schopnostmi, čaroděj Quellen a Sahla strážce s zlodějskými schopnostmi.

 

Družina vyrazila za ZLATOKOPEM. Šli rovnou vpřed, rytíř odvalil kameny a jen zranili arachnytury. Ty se pak vrhli na rytíře a šílenstvím a krvavým běsněním ho sejmuly. Sahla chamtivostí sbírá poklady, pobili arachnytury a Valyndra zabila 1vesničana u vozu a druhý se těsně zachránil, když hodil 3na obranu. Rytíř se už vrhl na Valyndru a vzal ji 4 zdraví na 13 životů. Následně zkušeným úderem padl i druhý vesničan a Valyndra se spěcem přesunula k dalším dvoum. Jenže čaroděj ji přesunul vírem zase trochu zpět a pak už ji Augur s rytířem umlátili tak rychle, že Sahla nestačil vzít polsední poklad. Odvržené duše se tak ani nestačili zapojit a jen zíraly. Družina získala navíc Helmu škorpióna.

 

Dalším dobrodružstvím bylo KRUTÉ PROCITNUTÍ. Po cestě už bloudili, takže měli sníženou rychlost, ale i tak čaroděj vírem všechny přiblížil a rytíř hybridy pomlátil a vyrazil vpřed. Ohniví impové sice přišli blíž, ale nikdo se nestačil odpálit. Vzadu se sice objevil lord hybrid a krvavým běsněním s dechem dvakrát flamboval, ale těsně nezabil Sahlu ani Quellena (oběma zbyl 1 život). Nato se léčili, rytíř pobíjel impy, trpaslík vzal jednoho vesničana a další tři čaroděj s zlodějem. Opět sice přiběhl lord hybrid a sejmul čaroděje, pak byl však umlácen a impové neprošli kvůli stráži rytíře. Nejprve utekl první vesničan a další dva byli připraveni i s trpaslíkem, který nesl posledního. Zloděj otevřel dveře do hospody bez akce a když hospoda poprvé vzplála (1kapka), tak vzali všechny poklady a všechny zachránili. Šouraví kolosové se ani nedostali do hry. Hrdinové navíc našli kuši a koupili si runovou zbroj a prsten výdrže. Navíc k Aurilovému brnění nyní získali ještě Valyndřinu zhoubu.

 

Dění družinu zavedlo do situace CO JE TVÉ, JE I MÉ. Na cestě narazili prozměnu na bahno, takže rychlost si snížili na 1. Vyrazili za hybridy, kteří se stáhli a medůzy nedostřelily. Zloděj bere poklady a na druhý pokus našel klíč. Všechny nestvůry se sesypaly na čaroděje a šílený lord hybrid s krvavým běsněním ho nakonec dostal i přes runovou zbroj. Pomlátili medůzy i hybridy a kovotepec mezitím našel 1červenou a jednu modrou a zas jednu červenou. To už ale čaroděj doběhl hrdinákem a zabil bílého ettina a zranil za 11lorda. Mezitím nestvůry dostaly rytíře. Zloděj ještě zkusil vzít polsední poklad tím, že pouze přesune ettina kuší a projde, ale ettin Bilak si hodil 0 obranu a raději padnul. Získali tak navíc hůl Grayehavenu.

 

A šlo se do prvního střetnutí finále U VÝHNĚ. Naběhli na trolly, které čaroděj přivířil blíž a poté je zranili tak, že je rytíř umlátil. Bílý drak se snažil prosmýknout k potoku, ale tam ho rytíř zabil. Čaroděj pak už jen vyrazil na druhého draka za 4životy a ten když viděl, že se nikam nedostane, tak se raději vrhl s krvavým běsněním na rytíře a tomu zbyli jen 3životy z 14ti. Sahla stihla ale vzít jen 1poklad.

Nejprve šli na nakažlivé červi a pobili je všechny, když Sahla zašel ještě šupinovou zbroj, tudíž zbroj už měli všichni. Tork vykoval první a pak jednou zapomněl a následně nedal. U dveří se strhla bitva, kde padli tři pavouci, ale poté zloděj, po něm trpaslík a i rytíř. Jenže ten nezdolností a hrdinákem zabil 3utoky lorda pavouka a tak VZ nemohl už zahrát posily, na které hodně spoléhal. Hybridy poté taky pobili a Tork to zase nedal, poté už zas jo. Zloděj ještě našel tajnou chodbu Sídlo banditů, ale poté co našel impa, tak raději zdrhl. Zloděj vzal 1zdroj, čaroděj druhý a už povolal Valyndru, která měla dva. Jenže jí nevyšla pečet temnot a tak na Torka vyběhla jen Valyndra a slovem utrpení a šílená mu vzala 14životů z 16ti. Nato ji už utepali, když smrtící ránu dal po hádce zloděje s rytířem rytíř Jednopěsták

 

A tak se nad doupětem dračice Valyndry rozhořel v temné noci nápis: Hrdinové zvítězili a dosáhli už rozhodujícího náskoku 10-8 pro dobro.

 

Odehráno v: Praha (Okres: Praha)

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.