nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Heirs of Blood

Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2. edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Megakampaň II, 16

Autor: Lehino | 23 hodin 55 minut | 9.5.2019 | 0

Použitá hra: Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Heirs of Blood

Hráči: Ero Sennin, Lehino, Rask a 2 neregistrovaní

Do našeho již 16. dobrodružství naší druhé MEGAKAMPANĚ, tentokráte do kampaně POKREVNÍ DĚDICOVÉ byli vylosováni harcovník půlobr Karnon, mniška Tatiana s kněžskými ambicemi, létající poletucha zaklínačka Zyla a sokolník Vyrah jako lovec odměn. Vládce zla zkusil balíček Zarihell.

 

Hned v úvodu AKOLYTA ZE SARADYNU byl Karnon chycen do oka a tak sebral aspoň poklad. Zbytek družiny jde vpřed, ale nikoho nezabili, protože Vyrah missnul. Poté nevyšla pečeť temnot na Tatianu, tak se nestvůry sesypaly na Vyraha, kterého složili. Na mnišku však jeden bargest také missnul a další dva k ní ani nedošli. Goblini vždy po jednom se přemistují na karavanu, takže po chvilce měl VZ už 3 kapky. Vyrah padl ještě dvakrát a nakonec padla i mniška. To už byli tři bargesti mrtví a několik goblinů. Poté se na karavané povedlo lordu goblinovi přežít, takže počet kapek se zvýšil na pět. Poslední bargest se tak rozhodl krýt gobliny a hrál hop nebo trop. Hrdinové ho sice zabili a tím vyhráli, ale vzali jen tři poklady a žádného zraněného duchovního, takže hned ze začátku začali trpět finančními problémy.

 

Hrdinové si zakoupili kuši pro mnišku a vyrazili do vedlejšího questu Koruny osudu HOROUCÍ SKLIZEŇ. Rychle pobrali dva poklady a Mughin si mezitím vzal dva drahokami, když zamířil rovnou k východu. Hrdinové chtěli hlavně peníze a tak si došli ještě pro třetí poklad. Pak se však na ně vrhli všechny nestvůry ve formě obrů, sopečných brouků a hybridních strážců. Navíc Karnon odešel díky z formace díky pečeti temnot. Nejdřív padl Vyrah, pak mniška. Karnon se vrátil a pokusil se zabít Mughina, ale vzal mu jen 12životů a poté co mniška na něj dvakrát nedostřelila, tak Mughin sebral 3 a spěchem i 4 drahokam. Poté šílenstvím společně s ohnivým decem hybrydního lorda poslali spát všechny hrdiny. VZ si dobral žetony a Mughin uprchl. VZ tak získal kartu Ohnivé drahokamy, kterou ale stejně skoro vůbec nepoužíval. Hrdinům ale přišla druhá dobrá zbraň, tentokráte Hůl Grayhavenu pro Zylu, což bylo spolešně s Vyrahovou Okřídlenou smrtelná kombinace.

 

Hrdinové zkusili zabránit OBLÉHÁNÍ NEBESKÉ VĚŽE. Jenže Vyrah hned na úvod 2x missnul a tak podpůrná jednotka golemů přežila. Zhroucení trhliny postihlo jen Karnona a Vyraha, ale ohnivé diamanty neuspěli, když je Zyla odhalila. Poté se už Zyla s Tatianou postarali o bílého golema a Karnon s Vyrahem dostali i lorda golema. Karnon zavřel pákou zelené dveře a mniška páku k bílým dveřím, které chtěli mít zavřené, protože k nim se přiblížil sir Alric s dvěma břitvoplachy. To už se však na hrdiny zezadu vrhli jeskynní pavouci a skoro dostali Karnona. Ten ještě stihl vzít dva poklady, ale poté už padla Zyla na otravu a za ní i Vyrah a Karnon pod šípy goblinů za vedení Belthira.. Nejprve utekli dva goblini a lord Břitvoplach také se svým pomocníkem (5 bodů) a než se hrdinové stačili zvednout, tak utekl v dalším kole i lord Goblin také se svým pomocníkem. Hrdinové měli před sebou ještě 4kapky.

 

Družina šla prozkoumat ARRIZONŮV ARCHIV. Karnon hrdinákem hned zabil běžného merrioda a dost zranil i lorda, kterého už pak dobili ostatní. Poté zabili i nového lorda merrioda a i lorda pána démonů. Běžného ettina dostal Vyrah a poté dostali i dalšího pána démonů. Vrátil se pán démonů a málem porazil Zylu, která nepadla jen díky tomu, že hodila přesně 2 štíty (3 štíty ji také zabíjeli díky zákeřným jehlicím balíčku Zarihell). I Karnon už byl hodně zraněn. Mezitím lord ettin dovalil svůj kámen už na 4 políčka od cíle. Nato si k němu doletěla holubice Okřídlená a Vyrah si ho vychutnal 3 mocnýma útokama (vzal mu 5+5+4 zdraví). Ettina zastavili, ale dovnitř jdou skoro všichni hodně rozsekaní.

Zyla holí Grayhavenu sejmula na dvě rány lorda stínového draka a Tatiana kuší na jednu ránu bílého a Elizu na dvě rány Karnon. Lepší úvod si snad nemohla družina přát, zvláště když chvilku poté Okřídlená doklovla ettina načatého Tatianou a dalšího ettina dal na férovku obrů Karnon. Arrizon prozkoumal první svitek a nic, až druhý byl červený. Objevili se pekelní psi. Jednoho ještě stačil zabít Vyrah a dalšího Zyla. Poté ale přišlo slovo utrpení, spěch, šílenství a nevyužité ruce a pes třikrát útočil. Dvakrát missnul, ale třetí útok už zranil Arrizona za 6zdraví. Zezadu se ještě se spěchem přiřítil ettin a ten nebohého knihovníka dodělal. Sopeční brouci se tak ani nedostali do hry.

 

Družina se tedy dozvěděla o posilování Merickova mazlíčka a rozhodla se překazit URTHKŮV VZESTUP. Zyla hned smázla prvního ettina, pak sice naběhli podvrženci, ale ti se moc neukázali a tak Zyla ani Vyrah nepadli. Nato dva podvržence zabili a zbytek na oplátku konečně dostal Zylu, která se zapomněla schovat. Lord Meric mezitím schodil 2 vesničany. Vyrah padl rukou zákeřného ettina, takže jen Karnon, Tatiana a zvednutá Zyla se Mericovi pokusili z druhé strany zablokovat dveře. Jenže Tatiánu byla ovládnuta zlem a utekla ze své pozice, takže Merick stačil odnést a svrhnout do jámy další dva zajatce. Karnon začal mlátit do dveří a vzal jim z 12 na 4životy a Zyla je pak domlátila. Merick ještě stačil odnést dalšího zajatce, takže jich už měl 5, poté ho však už Zyla nakazila za 6nákaz a Tatiána dobila.

Karnon sice na úvod hned minul, ale hrdinákem si nastavil utok a zabil bílého ettina. Tatiána nato dostala i lorda ettinů. Bargesti se tak raději s ohnivými impy stáhli do výhodnějších pozic. Na začátku třetího kola našel Karnon tajnou chodbu – Dračí svatyni a Zyla na poslední pokus našla Tyruse. Hrdinové zabili 1bargesta a 2 impy, pak se však do toho opřeli nestvůry v čele s Alrickem a sejmuli nejen kněžku Tatianu, ale i Vyraha. Karnon měl stín pochybností, takže musel hrát oslední, jenže Zyla dokázala přelétnout nestvůry a kamarády začala zvedat zdravákem.To však už Uršula (jak dostal pracovní název Urthk) se rozběhla a díky spěchu se dostala poměrně daleko, když mu Alric udělal přetlačováním cestu. Na konci zase padl Vyrah a tentokrát i Zyla. Uršula byla zraněna za 6 životů, ale ty si hned vyléčila 2červenými žetony. To už měla bílý i zelený a 3 modré. Alric nebyl vůbec zraněn a Uršula utekla poté už celkem v pohodě.

 

Družina se tak pokusila připravit na Lady Elizu past v mezihře Z TROSEK. Vyrah a Karnon uspěli na lest úplně a Tatiána s Zylou aspoň jednou, takže nikdo nebyl přespříliš daleko. Vyrah zabil merrioda a poté Karnon si přeběhl přes gobliny a 4zabil jedním útokem. Tatiána dostala dalšího merrioda. Zlo sice zahrálo zrádné stíny, ale Karnon i Tatiána minuli a Zyla s Vyrahem si také nic moc neudělali. Eliza tak raději na sebe zahrála krvavé šílenství a podařilo se jí alespoň sejmout Vyraha a získal tak první kapku, ale čekala více. Družina zabila dalšího merrioda a připravili se u dveří. Nestvůry za dveřmi se také připravily – plenitelé, bandité a měnivci v čele s Merickem a Elizou. Tatiána zastřelila jednoho banditu, jinak hrdinové čekají na Zylu, která šla vpřed a schovala se. Nestvůry také čekají, jen měnivci zkusili vystřelit na Vyraha, ale padli jim kříže. Karnon se tedy na ně vrhl a smáznul je a silně zranil i Mericka. Banditi nemají dostřel a nestvůry zase házejí kříže, takže nikdo z hrdinů nepadl. Nato hrdinové pobili bandity, další dva měnivce a i Mericka. Eliza proběhla spěchem a plenitelé sejmuli konečně Zylu a Vyraha. Nyní už se hrdinové soustředí jen na Elizu a znehybněná Tatiána ji dostala posledním útokem jako poslední z hrdinů, když dvakrát musela dostřelit na vzdálenost 5. Zlo v té době mělo 7kapek. Hrdinové tak pro Vyraha získali artefakt Přesnou ránu a šlo se do druhého aktu.

 

Hrdinové se rozhodli, že raději rovnou půjdou do vedlejšího questu a šli pátrat po oživovací větévce do POUT DIVOČINY. Na cestě za 25zl vyhodili z balíčku 2x spěch. Nastal taktická bitva, kdy elfové se vrhli na Zylu, kterou zranili, ale jinak hrdinové pobíjejí elfy a pekelné psi, kteří se zase vrací. Hrdinové se přiblížili až k druhému pokladu, kde využili opět schovanou Zylu, ale nestvůry se nenechali vyprovokovat a hromadí karty. Pak hrdinové neuspěli v útocích a dostali jen jednoho elfa a to byl signál k utoku. Tatiána, která nesla artefakt byla přinucena přijít blíž a tam ji pekelný pes společně se slovem utrpení, šílenstvím a nevyužitýi akcemi sflamboval a poté přišli i další psi a bargesti a sejmuli ostatní hrdiny, takže už nikdo nevstal. Elf si tak pohodlně s větévkou odkráčel pryč.

 

Hrdinové tak vyrazili proti ARMÁDĚ DALZUNMU. Raději se hned rozdělili na dvě skupinky. Karnon s Tatiánou šli uprostřed a Vyrah s Zylou a Tyrosem vlevo. Zachariáš znehybnil nadvládou Karnona i Tatiánu, ale střelci mezitím objevili hned na první pokus modrý kolík a málem s ním i zabili zombii, ta se však těsně ubránila (hodila nějakou obranu). Raději se krvavě rozběsnila a zabila Zylu. Pak však padl i Karnon. Z šéfiků Spliga, belthira a Zachariáše byl zraněn jen Tatiánou za 1život Belthir a záhrobní draci flusali a podporovali utoky svých šéfů. Tatiána objevila ještě červený žeton, pak už ale všichni popadali, ač sebrali většinu pokladů, tak nasbírali jen 150zl a i nadále mají problém s málo penězi. Zombie tak došli na druhý konec a jakmile se objevil ettin, tak to hrdinové vzdali a Kostky žalu získala Eliza.

 

Dalším dobrodružstvím bylo MRTVÝ NEBO UTOPENÝ. Zyla se vedalo delší trasou po pokladech a zbytek vyrazil na zlobry. Zyla sebrala 3poklady, než ji chytli pavouci a sejmuli u Karnona. Toho taky brzy dostali za vodou, ale byl zdravákem plně uzdraven. Vyrah svým artákem stále missoval a Tyrus u vozu brzy padl, když ho pavouk dal šílenstvím. Za vozem poklad byla tajná chodba Zarostlá strž. Zyla tam vešla a už nevyšla – byly tam dvě nestvůry a oko. Celkem vzali 6 pokladů. Karnon došel až k potoku, kde opět padl a díky krvavým běsněním pavouků už nevstal. Zombíci se mezitím rozrostli a uprchlíky sezobali. Hrdinové se tak daleko nedostali.

 

Dalším dobrodružstvím byla PRONIKAVÁ TEMNOTA. Namodlenej Karnon zabil hned všechny 4 bargesty, Vyrah tradičně missnul a zranil ettina a Zyla taky missnula, takže Ettiny a gobliny nevyzmizíkovala. Ti se pak vrhli na Vyraha, kterého porazili. Pak Zyla oblakem nákazy zabila oba ettinyi všechny gobliny. Lord obr vyběhl a rozmachem missnul i s přehozem. Pak ale konečně bargest krvavým běsněním porazil Zylu i Karnona. Nato ho hrdinové umlátili a Karnon hrdinákem dostal i běžného obra. Vzali 3 poklady, pak ale bargest dostal zase Zylu a goblin hodil dosah 9 a sejmul Vyraha. Tatiana tak raději už odešla. Zlo tak dokázalo poskvrnit 3 hrdiny.

Karnon zabil všechny měnivce, pak však padl i s Vyrahem. Zyla sbírá aspoň poklady. Opět padl Karnon s Vyrahem a Tatiána byla obklíčená. Zyla zvažovala zda se vydá na temné šampiony sama, ale nakonec se rozhodla vzít poslední poklad. A tak se bratři Farloovi s měnivci, gobliny lučišníky a černokněžníky ani nemuseli tak bát o temné šampiony, kteří následně zapudili strážce, aniž se hrdinové dostali za zamčené dveře.

 

A bylo tu finále KREV A ZRADA. Ještě na cestě porazil Karnon rytíře a získal Kladivo zatracení. Poté už chtěli hrdinové dobýt kopec. Karnon zranil oba Ynterfalské kolohnáty, které pak Vyrah a Zyla doklepli. Protiútok nestvůr na Karnona se vůbec nepovedl a tak se hrdinové pomalu posouvají vpřed. U rybníku hodili 2 červené runy a modrýma vykrývají padlé duše. Zyla zabila elementála co měl vzduch a Karnon lorda elementála, zombii a Zachariáše těžce zranil za 10zdraví. Nato však Karnon podlehl pečeti temnot a odešel na kopec, kde padl a musel se vrátit. Vyrah zabil mantikoru, Zyla lorda mantikoru a Tatiána domlátila Zachariáše. Zylu pak už dostal šílený Belthir s běsama. Tři červené runy byly zničeny a bylo hozeno 6duší, když hrdinové dobyli kopec a raději už postoupili v útoku (v jejich 7kole). Splig s chodícíma líhněma tak už do boje nezasáhli.

V střetnutí 2B s hrdiny šli dva strážci a zlo zkusilo hned zhroucení trhliny, ale neuspěl jen Vyrah (Tatiána a dokonce i Karnon to dali). Karnon tak pobil 3 pavouky a Vyrah ještě jednoho a Karnon dostal ještě ettina. Stínem pochybností se karnon s Vyrahem zranili a Karnona nakonec dostal lord ettin a Vyrahu zbyl poslední život. Vyrah Karnona zvedl a tak se Karnon lordu ettinovi pomstil a zabil ho. Tyrus se strážci mezitím vzal bílé dědictví a v zádech hrdinů se objevily krvelačné opice. Zyla zdrhla a ostatní padli. Zyla je poté zvedla a dohromady opice pobili. Následně Tyrus vzal zelené dědictví a objevili se ledoví draci. Zlo zapomněla odstranit kapku Tyrusova odhodlání a pečet temnot zahrána na Tatiánu, která ale byla obklopena spojenci a nemohla nikam odejít. Nato proběhli už utoky na Alrica (vzali mu 12zdraví), ale jelikož měl na sobě Štít Zoreka, tak rozdal zpět mnoho zranění hrdinům. Zyla také padla (vzkříšena Tatiánou). Nato už Alric dostal Tatiánu a Meric spálil oba strážce a Karnona. Lord ledový drak padl šípem Vyraha a běžný šlápl na hrdiny, takže se padlí nemohli zvednout. Zyla ještě zaútočila na Alrica, ale padla díky štítu. Tyrus ještě vzal modré dědictví a s 3žetony padl, když za ním doběhl ledový drak a smázl ho. Lady Elize tak zbyla jen jediná kapka, když hrdinové šli hodně zranění dál.

V rozhodujícím a posledním střetnutí hned v úvodu Karnon s Tatiánou dostali únavy za zhroucení trhliny, pak začali útočit na sebe a krom Karnona se popravili. Karnon byl zabit šílenou zombií a nikdo už nevstal. Takže se hrdinové vzdali, když popadali hned v první místnosti. Přesila nestvůr, karet zla, artefaktů a zranění hrdinů byla moc velká.

 

A tak se nad hradem lady Elizy v temné noci rozhořel nápis: Zlo zvítězilo a snížilo skóre v druhé megakampani na 9-7 pro dobro. A do konce megakampaně chybí už jen 3 kampaně.

 

 

 

 

Odehráno v: Praha (Okres: Praha)

Komentáře

Zatím nebyl přidán žádný komentář...

Přidat komentář

Tato funkce je dostupná pouze přihlášeným uživatelům!

Můžeš se přihlásit nebo registrovat.