nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Descent: Journeys in the Dark (Second Edition) – Crusade of the Forgotten

Rozšíření pro hru: Descent: Výpravy do temnot (2. edice)
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Dlouho mrtvý kult „Zapomenutých“ byl právě vzkříšen. Neznámý čaroděj povolává jeho bývalé členy zpět do služby a připomíná jim jejich věrnost a oddanost temné straně. Dokážete vypátrat polohu čarodějova úkrytu předtím, než získá zpět svou tehdejší sílu anebo se křížové tažení zapomenutých znovu rozšíří do mnoha oblastí?

Crusade of the Forgotten je malé rozšíření ke hře Descent: Výpravy do temnot, které přináší tři nové typy nestvůr:

  • Černokněžníci (Sorcerers): Tito zatracenci se odtrhli od svých magických řádů, neboť jejich pravidla se jim zdála příliš omezující. Černokněžníci se dobrovolně rozhodli vzdát se vlastní lidskosti výměnou za ještě větší moc, a tak teď sužují každou zemi, do níž zavítají.

  • Medúzy (Medusaes): Mezi smrtelníky koluje pověst, že Medúzin pohled promění nebožáka, jenž se na ni nešťastnou náhodou podívá, v kámen. To je ovšem pouze báchorka, kterou samy Medúzy vypustily do světa, a tak mnozí poslepu klopýtají do útrob jejich jeskyní v zoufalé snaze je přemoci. A ony mají o oběd vystaráno.

  • Golemové (Golems): Golemové jsou prastaří kamenní tvorové, poháněni magií dávných generací. Jsou poměrně snadno ovlivnitelní, ale pokud zjistí, že je někdo oklamal, nepříčetně se rozzuří. Jejich silná těla toho vydrží opravdu hodně, a tak mnoho dobrodruhů skončilo umláceno jejich čtyřmi tlapami.

Dále toto rozšíření obsahuje čtyři hrdiny:

  • Tahlia pochází z města ovládaného temným kultem, jenž zotročil všechny místní obyvatele a využíval je ke svým zvrhlým rituálům. Tahlia se ale proti němu vzbouřila a teď hledá přátele, kteří by jí pomohli bojovat.

  • Astarra byla profesorkou na Greyhavenské univerzitě a studovala runovou magii. Když ji ovšem začala využívat v praxi, dostala výpověď. Cestuje světem a hledá nové znalosti, keré by jí pomohly lépe pochopit záhady tohoto druhu magie.

  • Tetherys byla jedním z devíti vrahů, kteří dostali za úkol infiltrovat kult „Zapomenutých“ a zabít jeho vůdce. Během třinácti let všichni její kolegové zahynuli, ovšem ona svůj úkol splnila a teď hledá další prácičku.

  • Andira Runová Ruka se proslavila, když zasáhla do masakru a zachránila tak celý Silverholt. Vládne neskutečnou mocí a mnoho lidí ji považuje za spasitele. Někteří jdou až tak daleko, že o ní prohlašují, že je nevěstou či dcerou Kellose.

Toto rozšíření zároveň obsahuje dvě dobrodružství, která se dají hrát buď samostatně, nebo je lze pomocí Karet zvěstí zapojit do velké kampaně.

Autor: Revan 007

Vybíráme z aukcí

Rodina nad zlato
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>