Descent: Journeys in the Dark

xxxxxxxxoo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rozšíření

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké z rozšíření k descentovi doporučujete (road to legend prosím zatím ponechte stranou, tam je to asi jesné o co jde), přinášejí jednotlivá klasická rozšíření něco nového - originálního, kromě nových postav a monster?
Takže krátce, které u Vás vede?
Díky za odpověď.
15.5.2009 15:27:30

pihorv
Pokud ponechame stranou road to legend, ktere bych kazdopadne koupil uplne prvni, protoze dava hre naprosto jiny rozmer - smysluplnou kampan - priklonil bych se asi k posledni tomb of ice, protoze dava postavam do ruky konecne element prekvapeni - feat karty .. ale ono to zalezi na sile Overlorda .. na BGG si pri oznameni feat karet spoust OL posteskla, co teda dostanou oni jakozto protivahu ... ja si pro zmenu muzu povyskocit, ktere z omezeni ktere jsem na sebe uvalil muzu nyni zrusit :)

15.5.2009 16:18:36

Rozsireni
Mel bych podobny dotaz. Muze nekdo konkretneji popsat Road to Legend/Sea of Blood (predpokladam, ze se jedna o podobne rozsireni). Zvazuji Tomb of Ice, ale cim se krom techto karet lisi od ostatnich? Dekuju :-)

10.10.2011 10:57:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtěch
No, obě dvě jsou rozšíření pro kampaně, obsahují mapy světa (RtL pozemskou a SoB vodní) a počítají s dlouhodobým hraním.
ToI je naopak rozšíření hlavně pro samostatné scénáře.

10.10.2011 12:24:09

to Elissa
Diky za upresneni, spis me zajimalo, jak se mezi sebou lisi ty "mensi" rozsireni, ktere nejsou urcene prednostne pro dlouhodobe hrani. :-) Krom toho da se nekde ten Road to Legend sehnat? :-) Pripadne vyzkouset? :-[

Omg, koukal jsem, ze muj prvotni prispevek byl totalne zmateny, takze pro upresneni. Tusil jsem, ze RtL a SoB jsou o necem jinem, ale kdyz uz jsme to nakousli, umel by nekdo napsat, jak to priblizne probiha takova hra s temito rozsirenimi? Je tam taky dungeon atp. + da se ten RtL jeste vubec nekde sehnat? A potom to, co me zajimalo bylo, jak velky je rozdil mezi Well of Darkness, Altar of Despair a Tomb of Ice (doufam, ze jsem na nic nezapomnel). Koukal jsem na soupis komponent a nejzajimavejsi mi prisel Tomb of Ice, jelikoz mel vice karet skillu a zrejme i predmetu, cili nejvice "obohatil" zaklad. :-)

10.10.2011 14:02:09 | Upraveno autorem (porovnej)

rozšíření
Párkrát jsme hráli kampaň v Sea of Blood a popravdě řečeno...není to asi náš šálek kávy.
Hra vypadá asi tak že nejprve máš na stole mapu světa po které se hráči hýbou. Když dojdou do dungu nebo je cestou něco přepadne tak mapu světa sklidíš a vyskládáš mapu pro přepad nebo dung (dungy jsou o dost menší než v klasické hře, ale každý je složený ze tří pater, takže vlastně hraješ tři malinké dungy po sobě), po dokončení dung zase sklidíš a vyložíš mapu světa. Nakonec zjistíš že víc času strávíš přerovnáváním komponent na stole než hraním.
Odehrání třech pater dungu je celkově kratší než jedno dobrodružství v standardním Descentu, ale na druhou stranu to samozřejmě není tak propracované.

Co se týče standardních rozšíření tak z nich mi přijde nejlepší Tomb of Ice. Především obsahuje zajímavou a použitelnou novou mechaniku - featy hrdinů a taky mi na rozdíl od Altar of Despair a Well of Darkness připadá vyváženy, s hratelnými dobrodružstvými. Well of Darkness je hodně těžké a některé dungy jsou nehratelné. Altar of Despair je jen pro masochisty, kde už je obtížnost opravdu šílená.

11.10.2011 01:41:14

to Trpaslik88
Moc dekuju za vysvetleni SoB. :-) Zni to hodne zajimave. Trochu vic se mi libil ten RtL, ale jak jsem psal, nemam zdani, jak to je se sehnanim tohoto rozsireni. Co me mrzi je fakt, ze mapy ze zakladni hry jsou dost stejne. Mysleno ve smyslu symetricnosti. Mapy nejsou nijak rozmanite.

Super, to jsem chtel slyset. Ty Featy jsem videl, neco malo cetl a zaujalo, coz by se mohlo libit i ostatnim. K vyvazenosti se nevyjadruju, protoze to nema cenu. Nekdy to nema ani cenu hrat, protoze hrdinove otevrou mistnost, vsechno zabijou a ja nemam moznost je nejak ohrozit a jindy je zabiju hned v prvni mistnosti. Posledne jsme hrali a v prvni mistnosti jsem je s prehledem zabil a ne jednou. A kdyz se dostali do posledni mistnosti, tak finalni drak si ani nevystrelil, protoze ho v podstate jednim hodem zabili a uplne ignorovali mistnost plnou dalsich nestvur.

11.10.2011 07:20:14 | Upraveno autorem (porovnej)

z mého pohledu
jsou kampaňovitá rozšíření dost odlišná hra. Mapy jsou postavené zcela jinak a to výrazně mění styl a způsob hry (spousta mých oblíbených postupů a taktik se kvůli výrazně omezenému prostoru nedá aplikovat). Mě kampaň výrazně zklamala (mimo jiné kvůli tomu, že ji slibovali asi dva roky a očekávání vystoupilo nad rozumnou míru).

11.10.2011 09:08:59

to Vojtech
Tak to jsi krásně shrnul největší problém co s Descentem mám. Závěrečný Boss je pro hráče často nejlehčí potvora v celém dobrodružství, protože jsou na něj tak vybaveni že ho dokáží zabít jednou ranou. Naopak nejtěžší je to pro hrdiny na samotném začátku, kde opravdu kolikrát není problém vyzabíjet celou partu.
Právě v tomto ohledu nejvíce doufám u další edice ve změnu.

Kampaňová rozšíření tohle dost mění. To je fakt. Kdybch si měl vybrat, taky dnes volím spíš Road to Legend. Sea of Blood díky moři, přidává obrovské hromady jinak nekompatibilních komponent a přeskládávání dílků na stole je tím ještě šílenější.
Tak jako tak si ale myslím že se v těch kampaních spoustě home rules aby to bylo pro vaši skupinu hratelné nevyhneš.
Pokud bych ti měl poradit, tak nekupuj ani RtL ani SoB ale počkej si na příchod druhé edice Descentu (někdy příští rok) kde by jakási forma kampaňového hraní měla být obsažena už od základu.

11.10.2011 16:02:40

To Merlin
Dekuji za postreh. :-) Me osobne se to treba libi, ale jak presne co zminujes se ostatnim moc nezamlouva a stejne Road to Legend, ktere me zaujalo vice, se neda sehnat.

to Trpaslik88:
Trochu me desi to prestavovani hraci desky, ale myslim si, ze to nebude zas tak hrozne, jen to chce podstatne vetsi stul, ktery na to bude sikovnejsi. :-) Na ten reeditovany Descent jsem zvedavy, ale bojim se, ze to nebude ono.

Co se vyvazenosti tyce, tak to sem nepatri, tak to shrnu do vedlejsiho vlakna. :-)

11.10.2011 19:53:23

to all
Kruté,velmi kruté téma,jelikož sem v potu tváře Descent zkompletoval a tady se dozvídám že:Pokud bych ti měl poradit, tak nekupuj ani RtL ani SoB ale počkej si na příchod druhé edice Descentu (někdy příští rok) kde by jakási forma kampaňového hraní měla být obsažena už od základu. Fakt umíte potěšit. Asi se dám na v jiném vlákně zmiňovanou "ruskou ruletu".

11.10.2011 20:09:42

to vance
Nesmis to brat tak vazne. Pokud chcete hrat kampan, tak podle me zaklad neni vhodny. Jako jednotlive scenare se to da, ale jako kampan to je nerealne. A co se RtL a SoB tyce, tak to ti nepovim nic a je to asi o nazoru. Nekomu se to libi, nekomu moc ne.

12.10.2011 09:19:50

to vance
Taky není nutné to rozšíření kupovat že? :)
Já mám taky všechna rozšíření s vyjímkou RtL a to moje doporučení se týkalo čistě kampaňového hraní, které se mi prostě u SoB nelíbí a u RtL odhaduju není o moc lepší.
Jinak tě trochu uklidním - k tomu rozšíření má vyjít i nějaký konverzní kit, který umožní převést některé komponenty z rozšíření původního Descentu do nové edice (konkrétně se jedná o potvory a hrdiny)

12.10.2011 20:19:36

to all
No já ten reprint kupovat nebudu když mám úplně kompletní 1. vydání. A ta moje reakce byla trošku nadsázka:-))

12.10.2011 20:43:46

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: The Card Game - sbírka + bindery
Star Wars: The Card Game - sbírka + bindery
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas