Descent: Journeys in the Dark

xxxxxxxxoo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Morthe

Překlad karet k D:JitD

Na adrese http://www.mediafire.com/file/kdynddedmn1/descent_cards_cz.pdf naleznete kompletní překlad všech karet do Descent: Journeys in the Dark.

Zpracování vychází ze skenů Tomáše Volného (tímto mu děkuji za heroický výkon při skenování, čímž bylo ohroženo jeho manželství ;)). Od první verze uvedené na těchto stránkách se liší novým napozicováním textů a obrázků (některé prvky jsou nově udělány ve vektorech), doladěním první verze překladu, na které jsme s Tomem pracovali, karty jsou nově umístěny, aby na sebe přesně seděl líc a rub (rub karty je mírně zvětšený, aby bylo zajištěno, že se vždy bude krýt s lícem) apod.
Pro samotné laminování doporučuji používat laminovací obaly na karty.

Budete-li mít nějaké připomínky nebo naleznete-li nějaké vady, které mi unikly, pošlete mi PM, nebo mi napište na email morthe@centrum.cz.
26.4.2009 21:52:49

Wow...
Skvělá práce klobouk dolů...

27.4.2009 07:50:53

Scenario Guide + seznam překladů
http://www.mediafire.com/?sharekey=95b6c2e15ecc6dff41446e35a78dc463e04e75f6e8ebb871

Na výše uvedeném linku je seznam všech souborů týkajících se mých překladů deskových her (přece jen se to začíná nějak množit), kromě jiného tam naleznete i první dvě dobrodružství pro Descent - je škoda, aby se mi to jen tak válelo na disku, třeba to někdo užije.

27.4.2009 09:11:13

Oprava překladu karet
Jelikož jsem našel chybu na kartě předmětu Flying Death - dostala se tam omylem fráze z jiné karty (a vy mi to nikdo neřeknete, všiváci jedni! ;)), nahrál jsem na server opravený soubor. Nyní se schovává pod adresou:

http://www.mediafire.com/file/2yzhmw4zn22/descent_cards_cz.pdf

1.6.2009 08:02:35

Opravy karer
Vzhledem k závěrečným korekturám pravidel pro WoD jsem revidoval i karty k základní hře. Jsou opraveny karty Luk (bow), Plamenný úder (Flame Strike), Skarab smrti (Scarab of the Death) a relikvie Dotyk smrti (Touch of the Deatch). U mnoha dalších karet bylo provedeno formátování, aby přeložky a "a" nestály na konci řádků a vůbec všechny karty prošly revizí.

Karty lze nalézt na http:///www.mediafire.com/morthe93827145600000 a to ve dvou dokumentech - jeden v rozlišení 300 DPI s minimální obrazovou kompresí a druhé v rozlišení 100 DPI s JPEG kompresí 30.

Poznámka: Tyhle karty si doposud stáhlo kolem 40 lidí, to si za tu dobu opravdu nikdo nevšiml, že tam jsou špatně některé karty? =(

7.8.2009 10:50:55

Opravy karet
supr dobrá práce, je fajn že to aktualizuješ...

btw. já si to třeba stáhl protože se chystáme si tu hru brzy pořídit, ale karty jsem ještě nějak nestudoval :), třeba bylo takových víc a některým to je třeba jedno když narazí na chybu, tak to neoznamují :)

Jo a ještě tu raději dej znovu ten odkaz, protože tam je za http jedno lomítko navíc, tak ať nevznikají komplikace :) (sám jsem se chvíli marně pokoušel na odkaz dostat :) ). Mohl jsem to sice udělat za tebe, ale nedovolil jsem si :D

7.8.2009 11:13:43

Link
Omlouvám se, je na mě moc vedro, tak mi kolabuje procesor. Link má být samozřejmě:

http://www.mediafire.com/morthe93827145600000

7.8.2009 11:17:03

a zase ty karty...
Při tvorbě karet WoD jsem se rozhodl upravit i karty k základní hře. Níže je uveden seznam změn (změny jsou pouze v grafice, obsahově se nic nemění):
- všechny obrázky byly upraveny tak, aby barvy byly sytější. rovnež jsou více vyhlazeny, takže již tolik není patrná struktura chycená při skenování -> lepší vizuální dojem z karet
- karty overlorda mají upravený předek (threat value má nyní zelený podklad jako u originálních karet) i zadek (sytější barva rubu)
- zlepšeny ořezové značky
- opraveny oboustranné karty tak, aby nyní skutečně byl rub i líc stejný (dříve byly karty špatně protočené)

Karty jsou označeny jako v1.1. Pro porovnání na serveru zatím nechám i starší verzi karet.

...a to je snad vše

19.8.2009 09:23:39

Morthe
óóó nééé, předevčírem jsem si tiskl ty staré :((((

19.8.2009 09:39:39

tak to se omlouvám =(

19.8.2009 09:56:25

Morthe
vytisk jsem si pro zajímavost jednu stránku a není zas až takový rozdíl, že bych se měl jít kvůli tomu odstřelit. Ale jelikož jsem celkem velký detailista tak mě to mrzí, měl jsem dva dny počkat a nebo spíše...měl ses na to zlepšení vykašlat :D...ne sranda...

19.8.2009 10:09:22

změny v překladu
Vzhledem ke sjednocování terminologie překladů terrinothské osy Runebound - Descent - Runewars jsem se vrátil zpět k Descentu a provedl jemné úpravy v pravidlech a na kartách. Na kartách i v pravidlech se tedy "útok střelbou" změnil na smysluplnější "útok na dálku" a v pravidlech navíc došlo k menší úpravě textu (pouze kosmetika v podobě zalamování řádek a spojek a předložek na konci řádků).

Aktuální verze pravidel je tedy ve verzi 1.11.

Pravidla nahraju během čtvrthodiny, update karet pak po obědě nejspíš. V dalších dnech totéž pro WoD a AoD.

17.2.2010 07:44:19

Morthe
týkají se ty změny na kartách jen toho útoku na dálku nebo je těch změn více?

17.2.2010 11:04:33

to Morthe
Jak jsem rád, že nejsem puntičkář jako Morthe :)) . Já mám svojí verzi dávno vytištěnou a zalaminovanou. Sice s postupem času bych taky občas něco změnil, ale je to už na předělání moooc karet (i s rozšířeními).

17.2.2010 12:52:32

to tomasV
Asi tak ... a to nemluvím o tom, že třeba v Arkhamu jsem předělal částečně názvosloví až poté, co jsem to celý vytisknul a zalaminoval :-) Teď si píšu chyby a opravy fixou přímo na kartičky a přesvědčuju se, že to někdy znovu vyrobím :-)

17.2.2010 13:10:44

Beholder
Na kartách je změna pouze ten útok na dálku... tudíž přetiskávat to nemusíš :)... akorát mám jinej dotaz: jdou vám normálně otvírat v Adobe Readeru otevírat pravidla pro WoD? Mě se to dycky kousne (ve Foxitu to ale běhá v poho) a nemůžu přijít na to, co to způsobuje... jdu na upload těch karet.

17.2.2010 13:35:12

Morthe
To jsem rád, po třetí bych to tisknout nechtěl :)

Co se týče těch pravidel, tak mě naopak někdy vyhodí chybu foxit. Stává se mi to u základních JitD pravidel, myslím že i u nějakých rozšíření mi to dělalo a taky v úplně jiných pdf souborech. Nestává se to vždy, jen někdy, takže vůbec nechápu v čem je problém. S Adobe mi to nikdy v ničem nedělá, ale u s ním mám zase často problém u tisku, takže kombinuju Foxit s Adobem :)

17.2.2010 14:03:57

Beholder
Foxit se někdy nepochopitelně zakousne, ale to není způsobené PDF - mně pomáhá pozavírat všechna otevřená PDF (a občas uvolnit paměť) a pak se to zas zobrazuje všechno korektně. Tipl bych nějaký memory leaky ve foxitu.

17.2.2010 14:07:18

Morthe
no mě to občas vyhodí error (teď si nevzpomenu co se tam píše) a pak celý spadne. A taky mi občas udělá to, že všechny lišty seřadí po jedné do řádků a zaberou mi půl obrazovky a musím to ručně zase přeskládat - to mi dělá když ho mám delší dobu shozený na liště a dělám něco v jiných oknech nebo programech a pak na foxit překliknu.

17.2.2010 14:15:43

Beholder
Aha tak takovýhle psí kusy mi to neděle...

17.2.2010 14:17:34

Morthe
btw, teď jsem si prohlížel pravidla do WoD ve škole přes adobe reader 8 a žádný problém

17.2.2010 14:27:16

Beholder
No já vím, že dřív jsem s tím problém taky neměl... po aktualizaci Readeru na 9.2 mi to začlo prasit. A už jsem se toho nezbavil ani přeinstalaci na 8, 9.0, 9.2...

17.2.2010 14:38:41

Lunitare

Scenario guide
Můžu se zeptat, zda-li máš i zbytek překladu Scenario Guide pro JitD ?

31.3.2010 07:56:35

Lunitare
Hele zatím jenom ty tři questy... nějak se k tomu zbytku nemůžu dostat =(

31.3.2010 09:03:59

errata v1.13
- změněn text na kartě zlatého pokladu JINNS'S LAMP (Džinova lampa),
aby lépe vystihoval skutečnost, že únava se se obnovuje pouze hrdinovi,
který lampu použil
- dopněna chybějící předložka v textu u zelené karty záškodnictví ALERTNESS (Ostražitý)
- upraveny karty všech hrdinů, aby hodnoty vlastností a dovedností byly lépe viditelné

více info viz http://morthe.blog.cz

11.11.2010 11:15:20

Vybíráme z Bazaru

Zelená Planeta + dřevěné žetony půdy- jedno hraná
Zelená Planeta + dřevěné žetony půdy- jedno hraná
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas