Descent: Journeys in the Dark

xxxxxxxxoo hodnoceno 163x (Seznam vlastníků)

Descent: Journeys in the Dark - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Damage/Pierce???

Mám trochu hokej v kartách. Kromě toho, že u karet s potvorama jsou v názvech místo písmena R písmeno I. Takže místo SORCERER tam mám SOICEIEI :), mám ještě problém s pojmy damage a pierce. U Beastmana mám +1 Damage (v bílém pruhu) a +2 Damage (v červeném pruhu), ale na obrázku na BGG a v pravidlech je místo pojmu damage pojem pierce a ani se o abilitě damage v pravidlech vůbec nepíše. A třeba u Skeletona mám Pierce 1, +1 Range a Pierce 2, +2 Range, Undying. Na obrázku na bgg pirce u skeletona vůbec není. Psal jsem už na FFG aby mi poslali nové karty potvor (ty ostaní jsou snad v pořádku, ale jisté to není :) ), ale zajímalo by mě jestli taky někdo nemá takové karty.
11.10.2009 16:43:32

U Beastmena je správně +1/+2 damage... je to erratované verze karty. To samé platí pro kostlivce. Bliže viz oficiální FAQ http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=5&esem=4

11.10.2009 18:30:08

Morthe
aha, ale ta záměna písmena R za písmeno I v názvech všech potvor, to asi normální není že :)

11.10.2009 19:51:38

Jop tam asi nějak zařádil šotek =)

11.10.2009 20:06:51

to jsou srandisti ti z FFG :)
onehdy jak jsem tu psal o těch vadných kartách příšer, na kterých je v názvech všude místo písmena R písmeno I (např. SOICEIEI místo SORCERER)...tak jsem zažádal FFG o nové karty. Po nějaké době odepsali, že o téhle chybě vůbec nevědí, moc se omlouvají a pošlou mi nové karty. Dneska mi teda přišli, ve žluté pevné obálce s pohlednicí s obrázkem lva z Twilight Imperium 3rd Edition kde bylo RUČNĚ napsáno: "Vitezslav, Here are your replacement cards for Descent! Thanks for playing. Thaadd Powell". :). Hezké, to potěší. Mno tak koukám na ty karty a co nevidím...opět SOICEIEI místo SORCERER :D. Na to, že o téhle chybě namají tucha, tak je hodně zajimavé, že jsem to schytal už podruhé :). Já mám na ty deskovky prostě smůlu. No nic zkusím to podruhé...

2.11.2009 17:23:37

Beholder
Ty kluku ušatá, jen jestli nejsi ožralý a blbě to nečteš :D

2.11.2009 17:27:45

Chyba v Matrixu
Ještě že ti rukou nenapsali: "Heie aie youi ieplacement caids foi Descent!". :D

2.11.2009 17:55:15

sydo
no říkal jsem si jestli nemám vidiny nebo co :)...ale ne dneska jsem střízlivý ;)

husak: kdyby to tak napsali, tak to není co řešit. Naprosto by to dávalo smysl :)

2.11.2009 18:08:59

2 Beholder
ty mas fakt teda ale pech:-D Hele, nahod fotky, at je nejaka sranda:-) Myslim jako tech vadnych karet. Ale jinak pokud si z tebe chteli udealat srandu, tak myslim ze jako vtip to od nich bylo hodne pocvedene:-)

2.11.2009 19:22:55

Ringo
něco jsem nahrál, třeba to rbx schválí...

2.11.2009 20:05:32

tak to je fakt Joke
právě jsem se dozvěděl, že to písmo na těch kartách tak má být, kolegovi s korunky právě dorazil taky Descent a má to tak taky :))). Když se na to člověk podívá z velké blízky, tak je tam v tom písmenu co vypadá jako "i" jakoby ten náběh na oblouček co je u písmena "r" akorát je tak krátký, že to prostě vypadá jako tiskací "I". Další věc je, že tam nad tím písmenem není tečka protože to je psáno tiskacím písmem, takže to vlastně "i" být nemůže. No, ale jestli to rbx schválí, tak posuďte sami. Na první pohled to jako r nevypadá (ani na druhý :) ). Jinak na té fotce je karta na které je jasné "r" pro srovnání a je to karta ze staršího printu, ty karty co mám já jsou již z nového printu s opravenými erratami z FAQ. Takže je sice hezké, že mám opravené aktuální karty, ale ten font je teda tragický :))...

3.11.2009 23:13:19

upřesnění
je to psané malým tiskacím

3.11.2009 23:15:07

font
Souhlasím - ten font je desnej ... na první i na druhý pohled I jak vyšité

4.11.2009 08:26:06

no nazdar
Koukám na fotku a je to fakt pr*el :-))) Ještě že mám dvě krabice ze staršího vydání :-) Ne že bych teda ty origoš karty používal ... :-)

4.11.2009 09:58:55

to je fakt
v pideli :D

4.11.2009 10:13:04

Beholder
Když jsi psal FFG, napsal jsi jim, o jakou konkrétní chybu jde? Tohle je fakt síla...

4.11.2009 10:34:15

Beholder
mě to poprvé taky zarazilo (u kosihobratrovýho descenta), ale na třetí pohled (příště to chce tři pohledy;-)) je nožička u "r" o celých 200 mikrometrů delší :-)

4.11.2009 10:45:44

Ale no tak kluci, dyk jde jenom o zvyk. Když člověk ví, že to "i" vypadá na těch kaitičkách tak podivně, tak ho to pieci po kiátké chvilce ani moc nebije do očí ;)

4.11.2009 10:51:15

sydo
No ono to zřejmě není chyba, ale úmysl. Použili jiný font než u té staré verze a moc se jim teda nepovedl. Každopádně jsem to neveděl a taky jsem myslel, že to je chyba. Takže v prvním mailu jsem to uváděl jen slovně a s příkladem oblíbeného soiceiei :) Thaadd mi odpověděl, že o téhle chybě neví, omlouvá se a poslal opět "chybné" karty. Tak jsem napsal včera druhý mail, že jsem dostal opět špatné karty a do přílohy dal fotku soiceiei a poprosil znovu o zaslání karet. No a večer jsem se dozvěděl, že nejsem sám kdo to tak má a že to tak má být :)

4.11.2009 12:22:49

Vývojáři softwaru na tohle mají kouzelnou formulku: "Tohle není chyba, tohle je vlastnost."

4.11.2009 12:32:12

Beholder
Mimochodem, je to i v starší edici, kterou jsem si půjčoval(podívej se dnes v Korunce)která byla bez opravených errat. :)

4.11.2009 12:59:14

Nick
Hmm, tak to je zajimavé, z které verze je tedy ta fotka co jsem tu dával :)

4.11.2009 13:26:35

Vybíráme z Bazaru

Zajíc a želva
Zajíc a želva
Akt. cena: 369 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas