Dědictví - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vaše oblíbené a osvědčené kombinace k utrácení peněz

U nás pokud příjde Krejčí, tak je o něho větší mela než u Společníka co přidává Akci.
Kdo má Krejčího většinou vyhrál. Na Divadlo se mu nikdo necpe, protože první cilindr většinou umisťuješ na karty premiové nebo prostě co potřebuješ a na Divadlo se většinou chodí až v druhé vlně. Pak stačí nabrat nějaké karty do ruky a doufat že budeš mít ikonu divadla, ale většinou to vychází.

Pokud hráč dostane Kumpána co přidává karty zážitků nebo doprovodů, tak je ideální hrát jen akce s náběrovýma kartama, když se ti připlete do cesty Sluha tak utrácíš jak "ženská s úvěrovkou v hadrárně"

Statky a podpůrná Cvičiště se taky osvědčily, hlavně díky Zvířecímu trhu co vždycky přijde v prvním nebo druhém kole, pokud se připlete Správce statku je opět skoro vyhráno. Jne hráč musí vyčíhnout chvíli kdy začne postupně prodávat Statky a utrácí hotovost přes Zážitky.

Zatím se nám nějak neosvědčilo hrát přes Nemovitosti, údržby a Zahradníka.

Jaké jsou vaše postřehy?
24.1.2012 07:06:26

když nikdo nestaví...
Strategií (fungujících komb) je dost ale mě se osvědčuje přizpůsobení tomu co hrajou ostatní. Snažím se jít po tom co není u ostatních až tak v kurzu. Nejtěžší je pokud jdeš přes nemovitosti neztratit tempo při jejich prodeji. Ale tím že o nestatky většinou není žádný velký zájem tak nakoupit dva levné (stejnobarevné) někdy kolem 3 kola kdy chodí urychlené chátrání za max cenu, pak si pochátrat a prodat po slevě za minimum, je skvělý postup. Pokud navíc stihneš získat mandatorních (bez akce) 5-6 peněz na kolo tak se do konce dá zafinišovat zážitkama.

24.1.2012 09:20:08 | Upraveno autorem (porovnej)

kombinace
realitni makleri, zahradnik, vily, zadny spolecnik a konec pri losu 110liber v 6.kole. Vetsina her nam skoncila v 6.kole, mozna kdybychom hrali se zakladni sumou (70liber) tak bychom skoncili i v 5.kole. Variant k vitezstvi je spousta, posledne jsem zkousel zminenou strategii statky+cvicistne+zvir.trh+spravce. Tady jsem si ale poznamenal nejaky malinky zadrhel:

mam aktivaci dvou statku bez akce.. mohu aktivovat zatim jednu budovu, zaplatit, za akci prodat a nasledne aktivovat druhou budovu. K tomu bylo to cviciste, ktere utraci 1libru za statek a nabic 1libru za kazdyho kone (ja mel na aktivovane budove 1kone a na neaktivovane 2 kone, je mozne to zkombinovat - zaplatit defacto 5liber najednou nebo jen u zaktivovanych statku s konem(mi))

Jednou jsem hral na Nemovitosti + 2x zahradnik (opravdu silne combo) a take to dovedlo k vitezstvi, zalezi na vice aspektech, predevsim co ma na zacatku hrac na ruce a s cim to hodla rozjet :)

Je to neuveritelne paradni hra, ruzne varianty utraceni ktere musi byt dokonale sehrane aby prinesly co nejvice utraty za kolo. A kazdemu vzdy na zacatku reknu ze v tyhle hre jde hlavne o AKCE :)

24.1.2012 15:15:51

GK Voyger
K tvému příkladu se statkama, je to podle mě zcela v pořádku dokud jsi tam nezačal psát o tom cvičišti. Myslím že každou kartu můžeš zaktivovat jen jednou za kolo a ne rozdělit jejich akce do dvou částí.
Někde v pravidlech je napsáno, že dokonce nesmíš akci použít pokud zrovna nemáš dostatek peněz abys ji vykonal celou. To cvičiště co uvádíš jsou dvě různé funkce na jedné kartě. Já bych to teda hrál tak, že pokud se rozhodneš kartu Cvičiště využít tak máš jen volbu, že buď provedeš v danou chvíli jen první řádek nebo jen druhý a nebo oba v plné výši, pokud máš dostatek hotovosti.

25.1.2012 06:40:13

toto není rada... ale radost...
V téhle hře miluju prohrávat a tím pádem vlastnit hromadu majetku. Vila s věžemi a s nevlastní právě zletilou Neteří v ní, o kterou se mi stará úlisný správce, zatím co trávím čas na svým cvičištích a psích závodech a po nocích vozím rozkošné dámičky v kočárech.

12.11.2014 10:51:13

Vybíráme z Bazaru

Afrika - Albi
Afrika - Albi
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas