Dědictví - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření ?

Rozšíření ?
Vzhledem ke slušnému ohlasu hry v současné době uvažujeme s CGE o rozšíření. Pár nápadů na rozšíření mám. Nicméně chtěl bych využít toto vlákno pro nasbírání ohlasů jakým směrem by mohlo být zajímavé hru rozšířit, co přidat rozvinout či doplnit. Za případné náměty a nápady díky.
17.11.2012 09:19:10

Rozšíření
Mne třeba napadlo sázení na dostihy/závody chrtů, kde by ale byla jistá šance, že sázka vyjde a peníze přibudou...

17.11.2012 09:51:48

Rozšíření
Jistě by bylo dobré vložit do hry nějaký škodící prvek, tedy, že by hráči svoje peníze investovali do protihráčů - jen je otázka, jakou formou to provést.

17.11.2012 14:58:51

Několik nápadů
Podpora věděckého projektu - hra je zasazena do doby kdy byl doslova vědecký boom, patentové úřady měly napilno. Co tak dat možnost investice do nějakého bláznivého projektu.

Restauratérství - karta restauratéra nebo architekta by taky mohla být zajímavá, mohl bys přes něho utrácet peníze, ale zároveň jako protiváha by se zlepšoval stav budovy.

Let balonem - zážitek.

Členství v Kriketovém (Golfovém) klubu - všiml jsem si že tam není nic na ikonky kumpanů či postav (klobouky), nebo nějaký jednorázový zážitek spojený s těma ikonkama.

25.11.2012 19:30:54

Určite škodenie
Nejakým vhodným spôsobom spomaliť hru. Chcelo by to nejako vrátiť peniaze. Možno každé kolo dostať výplatu... :D

10.12.2012 08:19:43

to Santorrinni
Jakou výplatu??? Vždyť to by šlo úplně mimo příběh. Tys dostal v rámci dědického řízení nějakou sumu, kterou máš utratit.

Leda, že by to byla z dědictví podle závěti ne jednorázová suma, ale nějaká pravidelná apanáž přidělovaná měsíčně z dědictví. Je pravda, že pravidelně přidělované peníze by musely vést k větší promyšlenosti, kdy je utrácet průběžně a kdy by se vyplatilo našetřit a pak utratit jednorázově za něco většího. To by hře dodalo určitě další rozměr.

10.12.2012 08:33:22

schovanka
Vydržovat si svoji schovanku :)

nějaká černá karta by mohla dávat automaticky dáma/pes/kůň/kuchař

líbí se mi taky již dříve uvedený nápad se sázením, kdy by měl člověk nějakou šanci, že se mu peníze vrátí zpět - fakt obrovská smůla

"kloboučkové" pole - poslat dar příbuzným - peníze poslané jiným hráčům

ještě by tam mohlo být něco s charitou


23.12.2012 17:11:52

eklp
S charitou? Já myslel, že si ty peníze mám užít :D A na charitu je rovnou můžu dát všechny, ne?

23.12.2012 17:43:34

to wolf...
Si užíváš, že se o Tobě mluví jako o dobrodinci

23.12.2012 18:22:58

kren
No, ja som len pomenoval (možno nevhodne) nejaký efekt, ktorý by vracal peniaze. Aby to trošku hru osviežilo.

23.12.2012 19:02:49

Karty s korunkou
Speciálních karet s korunkou je tam fakt málo. Například v prvním kole dva společníci a zvířecí trh a ve druhém správci a realitní makléř

4.2.2015 14:11:45

Akce - měnící se
Na začátku kola rohodovat (buď pravidelně nebo náhodně), zda akce propadnou, nebo jdou převést do dalšího kola


Dále se mi líbí z níže uvedených nápadů
---------------------------------------------
- nápad pro klobouček: poslat peníze protihráčům
- investice do bláznivého projektu (při aktivaci si hodím kostkou/zatočím káčou a padne např. jedno z čísel -2, 0, +1, +2, +3, +4 ... kde -2 znamená dostaneč peníze)
- určitě rozšířit sadu korunek - takto je moc předvídatelná

12.11.2015 11:18:08

Vybíráme z Bazaru

Válka o prsten: Páni Středozemě + Stromovous
Válka o prsten: Páni Středozemě + Stromovous
Akt. cena: 2300 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas