Dědictví - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká pravidla

Ahoj, nevíte nekdo prosím, kde se dají stáhnout česká pravidla?
9.2.2012 10:06:44

Habrik
Tipuju, že nikde :(

9.2.2012 10:12:35

škoda
Což je škoda, protože než si hru koupím vždy si nejdříve přečtu pravidla ať mám o hře představu. Takhle si Mindok odstřeluje potenciální kupce.

9.2.2012 13:55:22

ad skyfire
To je spíš otázka na CGE. na jejich stránkách jsou ke stažení všechna pravidla, ale u nových her většinou jenom v angličtině a česká pravidla co já vím uveřejňujou později.

9.2.2012 14:02:24

Já tohle taky nechápu :(
CGE sice časem pravidla zveřejní, ale proč jim to všechno tak dlouho trvá, kdo ví :(
Ještě nedávno nebyla na jejich stránkách o Dědictví ani zmínka (krk za to nedám, ale ještě tak v lednu tam nic nebylo), o MindOKu ani nemluvím, tam si ještě počkáme :(
Proč sami brzdí reklamu her, které jsou právě nové a atraktivní, to by mi musel někdo vysvětlit.
Zkus napsat vydavatelům, jestli by je laskavě nezveřejnili.
Taky jsem si je chtěla přečíst, ale radši si to půjdu rovnou vyzkoušet do herny, protože mám tu možnost a jsem tímhle přístupem docela naštvaná.

9.2.2012 17:11:36

souhlas
Přidávám se ke kritickým hlasům. Jak u CGE, Hrajeme i webu Mindok-u - nevím, kde je zakopaný pes. Reklama na svém webu je přeci to nejlevnější a já, když se o nějakou hru zajímám, lezu u českých her nejdříve na stránky vydavatele a zde... ouha často ani slovo! Až s velikým zpožděním semtam něco. Pravidla k minirozšíření přidávanému k Dědictví snad česky ještě ani nejsou napsaná nebo tak špatně hledám? Nerozumím. Za hry děkuji, za podporu kárám (iluzemi, že to snad něco změní, přirozeně netrpím).

9.2.2012 17:50:51

re
No v krabici ceska pravidla jsou, takze byt musi. Nechapu proc je nedaji na web, chtel sem si tu hru koupit, ale jak si neprectu pravidla v cestine, do niceho nejdu.

posledni aktualizace webu
3.3.2011 -Byly zveřejněny české stránky nových her Bez hranic a Space Alert: Vzdálené horizonty. U většiny her aktualizovány recenze.

10.2.2012 09:14:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Problém jsou asi autorská práva
Naši výrobci (nebavím se jen o deskových hrách) se domnívají, že české návody (překlady z jiných jazyků) jsou umělecké dílo, které není možné dát volně k dispozici. Setkal jsem se s tím několikrát, návody k domácím spotřebičům, fotoaparátům atd. Dokonce jsem viděl případ, kdy české zastoupení firmy Canon zažalovalo fotonadšence, který dal volně na internet oskenovaný český návod k jedné jejich zrcadlovce. Přestože mi cizí jazyky nedělají problém, je to velmi omezující u produktů vyráběných speciálně pro východní trh, pro které anglické návody neseženete - typickým příkladem jsou třeba domácí spotřebiče Whirlpool.

10.2.2012 09:52:09

HabanR
Jenže o to je to smutnější, že se tu bavíme o českých hrách :( Jejichž vydavatelům trvá půl roku, než zveřejní něco pořádného o hře, o pravidlech nemluvě. Asi nechtějí porušit svoje vlastní autorská práva :)

Habrik
Přesně jak říkáš. Přece si nebudu kupovat věc, o které nevím, jak funguje. To je jako koupit si bezva spotřebič domácnosti a až doma zjistit, k čemu je a jestli se ti vůbec hodí. Fakt nechápu. Asi mají dost zákazníků, kterým je jedno, co si kupují a berou to podle obrázku...

10.2.2012 09:58:32

Mne to príde
úplne nelogické. FFG či GMT vypustia pravidlá dlho pred vydaním, aby namotali, čo najviac ľudí. MindOk takto ide úplne proti sebe a vôbec nechápem túto ich "marketingovú stratégiu" resp. sa z toho smejem :). To je akoby zakazovali reklamu na nový tovar...

10.2.2012 10:18:02 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Ale je zvláštní, že u třeba Příšerek z podzemí, které vyšly plus minus ve stejné době, jsou česká pravidla ke stažení...

Edit: A helemese co jsem našel, když jsem si ověřoval, jestli jsem se nespletl: http://czechgames.com/files/Dedictvi_pravidla_CZ.pdf
Všiml jsem si,že když jsem klikl na příšerky, tak mě to hodilo na stránku http://czechgames.com/cs/priserky-z-podzemi/ tak jsem zkusil napsat dedictvi místo příšerek. Sice mě to hodilo na stránku s designem 20. století, ale v sekci download jsou pravidla na Dědictví

10.2.2012 10:25:19 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Pepoň
Tak v tom prípade je to už úplne mimo môjho chápania :).

10.2.2012 10:27:03

ad Pepoň
Tak to je na propuštění jejich webmastera...

10.2.2012 10:30:52

Pepoň
Jé, díky, paráda! Tak my si tu stěžujem a přitom jsou pravidla "volně k dispozici", jen je přístup šifrovaný :D

Totéž jsem zkoušela já včera na stránkách MindOKu, přepsat adresu jiných pravidel na Dědictví, ale tam mi to nešlo :D

10.2.2012 10:36:38

Web CGE
Sorry za tyhle zmatky, on člověk, co se má starat o web, tak zrovna dnes dělá státnice, takže si asi dovedete představit, že poněkud nezvládal. Web Dědictví je téměř hotovej, bude nahozenej příští týden.

A jinak na propuštění toho člověka, co ten sytém udělal, to opravdu je (už se dávno stalo). Ten, co se o to teď stará, ten k tomu všemu přišel jen jak slepej k houslím a právě proto, jak je ten systém celej zpackanej, tak ještě nejsou ty stránky o Dědictví venku a nejsou ty odkazy na stažení atd. No nic, letos nás asi čeká předělání webu, aby to bylo použitelné...

10.2.2012 10:43:48

tady
http://czechgames.com/cs/dedictvi/download/

diky peponovi :)

10.2.2012 10:58:21

Mindok
A tohle me napsali z Mindoku

Dobrý den,

děkuji za Váš email, posílám Vám odkaz na hru dědictví:
http://www.hrajeme.cz/hrajeme/GameDetail.aspx?id_hry=1703
Pokud jste hru hledal na webu www.mindok.cz , je možné, že tam hra Dědictví
není, celý web se bude modernizovat a všechny informace o hrách a e-shop je
na webu www.hrajeme.cz

S pozdravem a přáním pěkného dne

MINDOK s.r.o.

10.2.2012 14:54:50

to Habrik
Co já vím, tak jedinej v Mindoku, kdo se stará o hrajeme.cz je Pogo, který to dělá ve chvilkách kdy má zrovna chvilku čas. Pokud vím, tak je teď momentálně na dovolené. Je to stav o kterém vím od Poga, ale už je to nějaký pátek, co jsem o tom s ním mluvil. Takové firmě by samozřejmě slušel samostatný správce webu a tak nevím jestli se to teď s tou avizovanou modernizací náhodou nezlepší.

10.2.2012 14:59:44

re
Habrik
No, tak to jsme tam kde jsme byli, jestli to chápu správně, tak ohledně pravidel ti vůbec neporadili :(

kren
Já to pochopila, že se bude modernizovat web MindOKu, kdežto o Hrajeme se bude nadále starat někdo po večerech...

10.2.2012 15:28:00

odpoveed
Odpoved na otazku, kdy budou na hrajeme,cz pravidla

Dobrý den,

ano máte pravdu, omlouváme se za prodlevu, Váš požadavek ohledně pravidel
předávám kolegovi, který má hry na www.hrajeme.cz na starosti.

ale tady sem je stahl
http://czechgames.com/cs/dedictvi/download/

11.2.2012 09:20:49

Vybíráme z Bazaru

Lorenzo il Magnifico
Lorenzo il Magnifico
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas