nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Darkest Night (Second edition)

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Victory Point Games
Autoři: Jeremy Lennert
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Máte odvahu, mazanost a vůli odolat Nekromantovi a jeho silám a zachránit království před temnotou? Spolupracujte, plánujte a vyvužijte to nejlepší z vašich schopností, abyste ukončili tuto nejtemnější noc a v království nastolili opět mír.

Darkest Night od designéra Jeremy Lennerta je hra až pro 5 hráčů odehrávající se v království sužovaném Nekromancerem. Každý hráč převezme roli jednoho z posledních přeživších hrdinů království s jedinečnou sadou speciálních schopností. Hra se podobá Arkham Horroru, ale má jednodušší pravidla.


Příprava hry:

Umístněte herní plán do prostřed stolu. Plán je oboustranný (druhá strana je zmenšená pro vlastníky menších stolů). Umístěte relikvie do vyznačených oblastí na plánu. Na počítadlo temnoty umístěte žeton stop a žeton lebky. Vytvořte hromádky pohrom (podle barvy), jisker a předmětů. Zamíchejte balíčky karet Událostí, Úkolů, Temnoty, Tajemství, Artefaktů a Plánů. Poté vyberte hrdiny podle varianty hry a umístěte je do kláštera. Každý hráč si před sebe vezme jednu kartu hrdiny, kterého bude ve hře ovládat a přiloží na ni žeton aktivace sluncem nahoru. Kromě toho na ni položí žetony přízně a utajení na výchozí hodnotu počítadel. Každý hrdina dostane svých 13 karet schopností a 3 speciální karty. Zbylé karty zamíchejte a položte je lícem dolů tamtéž. Umístěte Nekromancera do oblasti ruin, na počítadle temnoty umístněte žeton na hodnotu 0. Lízněte vrchní kartu z balíčku plánů a na každou oblast uvedenou na této kartě (mimo kláštera) umístněte žeton pohromy podle popisu na kartě.


Průběh hry:

Hra se skládá z kol a kolo se skládá z několika fází:

 1. Začátek kola: Žeton aktivace na každém z hrdinů se otočí sluncem nahoru a hráči vyberou, v jakém pořadí budou hrdinové provádět akce.
 2. Fáze hrdinů:
  • Vyřeší se efekty, které se spouštějí na začátku kola.
  • Je otočena karta události a vyhodnotí se všechny efekty na kartách a ve hře.
  • Každý hrdina provede jednu z možných akcí.
  • Vyřeší se efekty pohrom "Na konci fáze hrdinů" a další efekty, které se spouštějí v tuto chvíli.
 3. Fáze Nekromancera
  • Temnota - zvýší se úroveň temnoty a uplatní se efekty z jejího počítadla a případně z karet, které se pomocí něj dostávají do hry.
  • Úkoly - položte jeden žeton času na každou kartu úkolu.


Konec hry:

Hra končí v případě, že se hráčům podaří zničit Nekromancera nebo donesou tři relikvie do kláštera, aby tam mohli provést rituál, čímž zvítězí. Hru naopak prohrají, pokud se v klášteře objeví 4 pohromy.

Autor: haggim