Darkest Dungeon: The Board Game

xxxxxxxxxx hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Darkest Dungeon: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Mythic Games
Autoři: Argyris Pouggouras
Nick Niotis
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jelikož jsem obdržel nyní svoji kopii (takže už probíhá delivery i u nás), zakládám vlákno na dojmy, hejty a všechno okolo.

8.11.2022 09:37:58

Tak konečně jsem se taky dočkal :) Počítačovou hru jsem miloval (a nenáviděl), takže to bylo klasiký must have…a zatím nadšení. Figurky kvalitní a moc se mi líbí jejich uspořádání, kdy má každá své místo v pořadači a nemusí se zdlouhavě hledat (při tom množství by to bylo peklo). Potěšil i úvodní krátký dungeon v podobě tutoriálu, který seznámí se základními principy hry. První klasická hra trochu delší (učení pravidel v průběhu…a ze začátku trocha tápání kde jsou uloženy které kartičky), ale dá se do toho proniknout docela rychle a není to nic těžkého…co se týče pravidel. Hra sama o sobě zatím docela těžká je…natěšení hrdinové vtrhli do temnot dungeonu, ale už ve třetí místnosti jektali zuby a krváceli ze všech možných otvorů. O duševních poruchách ani nemluvím…a ve čtvrté místnosti si nestvůry mohly gratulovat, protože už nezbyl nikdo kdo by je obtěžoval. Moc se mi líbí i systém přesunů mezi jednotlivými místnostmi (a také to není nejpříjemnější část). Holt bude důležité dobře rozmyslet, kdy přišla chvíle se vrátit do Hamletu a lízat rány. Teď o víkendu nás čeká další hraní a testování, takže už se moc těšíme. Zapálit pochodně a vzhůru do temnoty…

24.11.2022 17:22:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Mno… jsme po dokončení prvního Aktu.

Hra je masivní po všech stránkách. Druhů tokenů, kartiček, mechanik a různých tracking chartů je vskutku požehnaně, naše parta měla výhodu tří DD veteránů ze čtyř včetně jednoho právníka, a tak rozložit povinnosti a následně se v nich vyznat bylo o poznání jednodušší. Neumím si představit hledání ve figurkách, jejich abilitách, jejich druzích… kdybychom je neznali téměř z paměti už z videohry. Pro někoho si dovedu představit, že manažering takového množství věcí by byla nuda.

Musím ale ocenit, že ve hře pro nás neexistoval téměř žádný downtime. Vše se dá převést na kolektivní rozhodnutí. Protože strategických možností je díky enormnímu spektru nepočítaně. Jako parta se pak s radostí dohadujeme o “sázkách na jistotu” (které většinou nefungují) a naopak šílených kroků do prázdna (které nám už párkrát zachránily celý run…) jen abychom museli znovu a znovu vymýšlet a vylepšovat řešení na stále nové situace.

Jsem rád, že se opravdu žádný battle nestal rutinou a i přes to, že jsme si díky povedenému míchání vytáhli (bez přehánění 4x) tu stejnou kombinaci nepřátel.

Pohyb při boji v roomu považuji za fantasticky vymyšlený. A hra se nám zdá zvláštně skrz správnou dávku RNG dostatečně nepředvídatelná ale zároveň dostatečně ovlivnitelná, aby se vyplatilo pořádně taktizovat a myslet i na “co když…”

Ve zvolené kombinaci Bounty Hunter - Crusader - Vestal - Arbalest (po smrti vyměněna za Musketeer) nám přišlo, že je každá postava opravdu potřebná a musí se doplňovat s ostatními.

Prakticky má hra skvělou atmosféru, někdy ale bere první slovo svého názvu příliš vážně. Některé charty nebo boardy jsou opravdu tmavé a občas nepřehledné. A to bohužel nevylepšil ani add-on neoprenové potištěné podložky pod celou hru.

A co nás mrzí je nepoměr mezi neuvěřitelnou kvalitou všech figurek, prvků apod… a tím, co je na kartičkách vytištěno. Byť příběh z Kickstarteru znám a zde není místo se k němu vyjadřovat, nemůžeme pak přehlédnout řadu chyb a ambivalentních tvrzení. Od pravidel přes room boardy po kartičky s nepřáteli.. překlepy různé závažnosti, které jsme museli vydedukovat selským rozumem nebo house-rulem, protože usilovné googlení zatím nepřineslo žádný rozumný výsledek.

Takže tak na první dojem.

27.11.2022 13:49:49

Hráli jsme dvě kampaně a je to super.. teď ale čekám s hraním na zbytek addonů.. snad se dočkáme.. ;)

24.10.2023 14:50:42

V to doufáme všichni, že se dočkáme zbytku… :D

24.10.2023 16:24:43

Tak všichni.. nečekám, že všichni zaplatili to výpalné.. ;)

24.10.2023 16:55:18

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard: Close encounters - sleva, čti detail
ISS Vanguard: Close encounters - sleva, čti detail
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas