Dark Souls: The Board Game

xxxxxxxooo hodnoceno 48x (Seznam vlastníků)

Dark Souls: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Steamforged Games Ltd.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Treasure Deck - ROZDELENIE

Rozmýšlal som nad tým ako rozdeliť Treasure Deck aby bol nákup a získavanie vybavenia najefektívnejší a nie prehnane náhodný.

Prvá verzia by bol rozdeliť Treasure Deck na 3 časti
1. Zbrane a štíty. Proste všetky predmety, ktoré hrdina drží v rukach.
2. Brnenia
3. Vylepšenia a podobne.

Nákup pri návšteve Bonfire: Hráč by jednoducho zaplatil 1 dušu ako je v pravidlách a vybral by si kartu z jedného z troch balíčkov.

Získanie vybavenia z truhlice: Bola by asi blbosť keby hráč po tom ako otvorí truhlicu mohol zvoliť z ktorého balíčku budú poklady. Predsa je to len truhlica o ktorej nikto nevie čo sa tam nachádza. Jednoducho by sa použila 6 stenná kocka.
Hráč by pri otvorení truhlice jednoducho hodil kockou. Určilo by sa že:
1-2=Zbrane a štíty.
3-4=Brnenia
5-6=Vylepšenia a podobne.

Druha verzia by bola že by sa Treasure Deck rozdelil na viac častí a opäť by sa pri otvaraní truhlice hádzalo kocou a pri nákupe by si hráč vybral z možností.

Možno blbosť ale tak využil som možnosť diskusie :D :D
6.6.2017 11:18:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlas
Souhlasím s Tebou.
U nás tento návrh taky zazněl a byl jednohlasně odsouhlasen, je nejlogičtější, člověk si může určit alespoň oblast předmětu, který si chce koupit :)

6.6.2017 19:49:52

rozdělení
Rozdělit balíčky podle druhu vybavení mi nepřijde vyvážené. V balíčku pro upgrady bude pár karet a vždycky budou dobré, alias najdeš dobrou zbraň, tak si k tomu ještě velice jednoduše najdeš super upgrade. Nebo si jednoduše najdeš ember.
Co jsem četl, tak lidi rozdělují balíček do tierů podle náročnosti statistik - 20+ tier 2 balíček, 30+ tier 3 balíček. Z balíčků můžeš dobírat, až když porazíš encounter dané úrovně.
Já si hraji s myšlenkou implementace pravidel z kampaně, kde se dají předměty prodávat. Za jednu duši ji vrátíš do krabice. Andre by předmět koupil jen třeba 2x / poražený encounter, aby se člověk nemohl ihned prolízat celým balíkem.
Další možnost je hrát na loot z potvor. Po úspěšném encounteru hoď dodge kostama v množství podle úrovně encounteru, za každý úspěch dober kartu.
A pak se mi líbí hrát s "obchodem" tři karty z balíku vyložit a za duši koupit jednu z nich, nebo naslepo jednu z balíku, nebo karty odhodit (odstranit ze hry) a vyložit tři nové.
Hodně lidem taky vadí, že za těžší encountery nejsou duše navíc. Co takhle standartní pravidla +2 duše za lvl. 2 enc, a + 4 duše za lvl. 3 enc.
Já zatím nemám tolik nahráno, abych potřeboval house rules zavádět, ale tohle mi přijde zajímavé a mohlo by to hru trošku zesvižnist.

8.6.2017 09:11:48

Yedle
To čo si napísal sa mi celkom pozdáva a myslím že sa dá nad tým trošku spekulovať. Na to aby človek prišiel na ten naidealnejší spôsob musí mať odohrané toho trošku viac. Ja som zatial hral len raz aj to solo takže absolútne nemám prehlad o vyvýženosti balíčkou takže som asi trošku strelil :) . Rozhodne hru musím ešte veľa krát zahrať alebo si aspoň poriadne pozrieť balíček vybavenia. Ale rozhodne sa inšpirujem tým čo si napísal.

8.6.2017 11:58:18

Vybíráme z Bazaru

Wonderland's War v české krabici
Wonderland's War v české krabici
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas