Dark Souls: The Board Game

xxxxxxxooo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Dark Souls: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Steamforged Games Ltd.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Sledujete to někdo? Hra zafinancovaná za tři minuty a za jeden den vybráno přes půl milionu liber. Pledge vychází i s poštovným na asi 3500, ale zdá se, že obsahu bude požehnaně.
20.4.2016 18:44:56

retail
nebo je tam ještě retail verze bez KS bonusů, 6 krabic za 200 liber

20.4.2016 21:41:24

Info
Já novinku napsal už ráno, ale nebyl tu nikdo z těch nahoře, aby ji schválil :(. Nicméně ty mechanismy se mi opravdu líbí a po dlouhé době na mě působí velice originálně. Zvažuji, zvažuji... Za chvíli bude This War Of Mine a do obojí teď jít nemůžu.

20.4.2016 21:49:14

Retail
Zaily: ale to je jen pro ochodniky. A popravde ta tuna ks materialu z toho teprve dela hodne zajimavou vec. Ja zatim vaham. Z toho jednoho gameplay videa (souboj a bossem) moc moudrej nejsem. Zajimalo by me, jak fungune prochazeni dungu, hledani predmetu atd. Kampan bude trvat jeste mesic, tak se snad dozvime vic.

20.4.2016 22:31:21

Souhlas
Hra vypadá zajímavě, ale přijde mi, že cena je posazené dost vysoko. A zase za 2700,- mi toho obsahu nepřijde moc...pár místností...Uvidíme jak na tom bude procházení dungeonu jak psal Yedle...Uvidím, ale je to takovej zajíc v pytli...ikdyž souboje budou asi výživný :)

20.4.2016 22:44:52

hm
no jo, tiež som sa nachvílu zviezol na hype okolo. ale nakoniec som to dropol na £1
žiadny gameplay, žiadne pravidlá. O čom to vôbec je, že? :-D počkám ešte a uvidím, ten boj s bossom by som si rád skúsil, ale na slepo do toho nepôjdem len kvôli nemu.

20.4.2016 23:18:05

Retail
No pokud by byl o hru i tady v českých končinách zájem, tak pro mě není problém objednat Retail balíček - živnosťák mám. Takže pokud máte o toto zájem, pište mi do zpráv a určitě se domluvíme ;)

Stejně tak se samozřejmě dá koupit i základní hra a rozdělit se o poštovné.

21.4.2016 09:58:36 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Hra vypada zajimavě a s tim kolik už vybrali tam bude tuna věcí jen pro mě jako hráče co si z angličtinou moc netyka je otázka zda by se našel někdo kdo by to případně přeložil

21.4.2016 10:36:07

Objednáno
Vypadá to hodně zajimavě, taky nejsem úplně zdatný angličtinář, ale on se určitě někdo najde kdo to přeloží. Takže jsem dneska přihodil a budu doufat, že ta hra za to bude stát.

21.4.2016 13:18:50

angličtina
Na kartách, které jsou ukázáno je jen minimum textu nebo žádný, jen symboly.

21.4.2016 19:23:44

Retail pledge
V komentářích někdo citoval email, že i retail pledge bude obsahovat všechny stretch goaly. Pokud to bude někde oficiálně potvrzeno na KS stránce, určitě bych se k retail pledgi přidal (klidně i pro víc kopií).

Hello Retailers,
Thank you for your initial support of this project - it's making huge changes in people's perceptions of Kickstarter due to our approach.
We have had a few questions regarding the pledge and how pre-orders work. To clarify:
Retailers Pledges will work like this:
You may take up to 4 Retailer Pledge Levels Max. (24 Copies)
The first 6 copies of the core game will include ALL the stretch goals currently available to backers. Each copy after the first 6 will be the standard core game only (SRP £80).
In trying to create a campaign that wholeheartedly supports retailers, we do not want to damage our reputation with customers who have backed direct. The limits are in place to ensure this.

22.4.2016 23:00:59

.
Pro Retail jsou samostatny goli

23.4.2016 08:08:47

Pledge
To co píše Zdenis je vskutku poslední a aktuální info. SG jsou i pro obchodníky, ale pouze pro první balíček, čili prvních 6 krabic. Sám jsem mecenáš a sleduji tohle téměř od počátku. Počítám, že až od pondělí začne fungovat support, začnou odpovídat na dotazy a dost věcí se vyjasní a třeba i změní.

Nicméně, pokud by zůstalo platné, že obchodníci dostanou k prvním 6ti krabicím SG, pak bych se k retail pledgi taky přidal.

23.4.2016 20:29:57

Retail
Jak píše Zdenis, bylo opakovaně potvrzeno, že 1. retail pledge bude obsahovat všechny SG, které obsahují běžné pledge. Psali to jak na soukromé dotazy do mailu, tak několikrát v komentářích projektu. Spíš bych se bál toho, co považují za dostatečný důkaz, že je člověk obchodník. Jestli stačí živnostňák, tak pecka. Kolem 1300 za takovouhle hru je neuvěřitelná cena.

24.4.2016 09:10:58

Retail
Tahle kampaň je jeden veliký chaos, co se informací týče. Hlavně absolutně nechápu absenci gameplay videa! O čem ta hra vlastně je, mechaniky... Když to porovnám s CMoN... Např u aktuálni kampaně rum and bones 2, je od začátku video, kde vysvětlují do podrobna mechaniky, změny, gameplay. Designér v komentech radí jak si už teď upravit pravidla první generace hry. Každý SG je do detailu vysvětlen. Tady u DS se v kampani dočtete, že retail jsou jen core a speciálni addony. Pak někde mimo, že prvních 6 kusů je se SG...
6 krabic se vším pro obchodníky za super cenu je zajímavá věc. Upřimně řečeno si nemyslím, že živnosťák na cokoliv bude stačit k nákupu. Budou chtít jasný důkaz, že prodáváte deskovky, hračky whatever. Navíc k ceně přiskočí dph. A v obchodě (pokud nejsou samaritáni a chtějí něco vydělat) tak hru za 1500 fakt prodávat nebudou.

24.4.2016 11:30:22

Retail
Zase na druhou stranu, proč by živnosťák nestačil? Obchodníků mají teď 256, což může reprezentovat desítky zemí, kde podoba úředních dokumentů vypadá jinak a je v desítkách různých jazycích. V porovnání s 14k jednotlivci to je zlomek. Jednotlivci jsou hlavní mecenáši, obchodníci mají minimum.
A právě aktuální chaos, kdy je zřejmé, že je zájem sice potěšil a pravděpodobně bouchali i šampaňský, ale taky je dostal do pozice, kdy nemají důkladnou přípravu a teď to složitě dohánějí, může snadno přispět k tomu, že se spokojí s úředně potvrzeným dokumentem a budou se věnovat přípravě herního materiálu, než aby každého obchodníka důkladně prověřovali.

24.4.2016 14:34:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Doručení a bosové
Ahoj,

i tak jestli to chápu dobře - tak doručení je duben 2017 ?
- a bosové navíc jsou 28 / 30 liber za kousek ?

24.4.2016 14:57:13

.
Eist: tomu moc never, na tak veľkom projekte nepracuje jeden človek. (aspoň dúfam :-D)

Jeny: áno, ... ale treba rátať s možnosťou, že sa to natiahne aj na dlhšie.
a áno pre obyčajných backerov je cena za 28 libier za bosa.

... ale dám krk na to, že obchodníci budú mať zase tú cenu o veľa nižšiu za bossov... síce to tam nikde nepíšu, ale pochybujem, že by sa to inak obchodníkom oplatilo kupovať za tú cenu a rok dopredu :-D


Ak by tu bol niekto kto by vedel ísť do retailer pledgu tak by som sa rád pridal pokiaľ teda zverejnia gameplay zatial to nieje must have

24.4.2016 16:01:30

.
Holmwood: Tak jeden určitě ne. Ale ono se stačí podívat jak reagují, pokud reagují.
- V pátek oznámí, že od pondělí (6 dní po startu projektu) bude k dispozici team lidí, který bude řešit dotazy.
- Neuveřejňují podobu spousty figurek - nemají jejich podobu odsouhlasenou Bandai Namco.
- Neuveřejňují pravidla - tvrdí, že nemají souhlas od Bandai Namco na grafiku...ok, ale ani neuveřejňují části textu. Vlastně se ani nevyjádřili, zda bude hra obsahovat nějakou kampaň/scénář nebo to bude prostě jen mlátička.
- Jak už zmínil Yedle, chybí i ukázkové video.
- Expansion sety...přidané až dodatečně, když už bylo značné množství SG otevřených. OK, celkem dávají i smysl, i když...já třeba nemám nejmenší tušení, kam zařadit karty chování. Patřili by logicky do Core Game Expansion, ale ten se tváří již celý splněn, ale karty chodí dál.
- Armourer Set Expansion - za 1m liber. To je hodně, osobně bych řekl, že se dostali do stavu, kdy už neví co nabízet.

A je toho víc. Podle mě takový nápor zájemců rozhodně nečekali a dokonce bych si tipnul, že to několinásobně překonalo jejich předpoklady. Mají a budou mít jiný starosti v nejbližší době, než provádět podrobnou lustraci obchodníků, ale třeba to bude jinak :)

24.4.2016 16:34:22

Všem
Tak aktuální informace je taková, že backeři dostanou každý, byť jen jednou figurkou načatý, expansion set. Jakmile bude dosaženo 2 miliónů liber, bude přidán nějaký speciální addon - osobně to vidím na Artoriase :D

4.5.2016 07:21:02

RE: Všem
Priore můžeš to trochu objasnit. Nějak tvůj příspěvek nechápu - tedy alespoň první část

4.5.2016 11:32:40

zdroj?
Chápu to tak, že i když se v rámci SG otevře pouze jedna figurka dostane backer celou krabici s ostatním obsahem? To nedává smysl ne...

A kde jsi se to dočetl?

4.5.2016 12:18:02

Papista, Yedle
Je to přesně tak, jak říká Yedle. Když se otevře byť pouze jediná figurka nové expanze, backeři by i tak měli dostat kompletní expanzi na konci kampaně ;-) (vzhledem k aktuálním +100 K liber = jedna figurka si ani nemyslím, že by se další expanze otevřela)

Přikládám konkrétní komentáře s diskuze ke kampani:

Steamforged_Bryce 4 days ago
@Tomas Mat has said that it's likely if we don't finish filling out an expansion,we'll probably be able to complete it for our backers. Not for definite, but likely. :)

Gravelord Fiend Drow about 23 hours ago
@Tomas Well, it's been hinted that they may finish the current expansion for us if we don't make ;)

Co se Artoriase týče, tak zde vycházím s nejčastějšího backerského požadavku na 2 000 000 liberový hint ;-) Ještě připadá v úvahu Gwyn nebo Solaire. Ale co bude nový addon obsahovat vědí jen moderátoři diskuze :D

4.5.2016 16:02:44

Expansion
Přesně je to uvedeno ve třetí AMA, viz:

Q: If the kickstarter campaign end without completing a stretch goal expansion, can we pay a little extra to finish the set? Otherwise we would end up with doubles if we have to purchase the whole expansion separately.

A: I think the project is support well enough for SFG to finish any potential unfinished stretch goals!

Běžně se před koncem kampaň opět rozjede, dokáži si představit otevřený další expansion. Ve třetí AMA se vyjádřili že počítají se stretch goals do 4m.

4.5.2016 22:54:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Eist
Díky za doplnění. Osobně si myslím, že už se kampaň zase tolik ke konci nerozjede ;-) No, nechme se překvapit ;-)

5.5.2016 06:18:43

Retail verzia
Ak bude Retail verzia obsahovat vsetky SG, tak by som sa rad pridal ☺

5.5.2016 08:36:53

Vybíráme z Bazaru

Magic: 8th edition basic lands 2
Magic: 8th edition basic lands 2
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas