Dark Domains - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: undefined
Vydavatelé: Laboratory
Autoři: Carla Horger
Jeff Horger
Joseph Roush
William Baldwin
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hru už mám doma, ale nebyl čas jí vyzkoušet. Má už někdo zkušenost?
28.5.2019 11:18:54

dojmy
Jsem na tom podobně. Teď jsem to vyloupal a obalil karty. A začnu se pomalu prokousávat pravidly.
******
účastník JOUOB.castu

28.5.2019 11:45:11

První hra
Hráli jsme to s přáteli ve třech. Hlavní nevýhodu této hry spatřuji v tom, že narozdíl od svých soukmenovců nijak nereaguje na počet hráčů. Dostupná jsou stále všechna pole, takže není taková tlačenice a v podstatě každý dosáhnul na to, co chtěl.

Vyhrál kouzelník, který každé kolo bral 3 produkční kouzla a měl Henchmana, který za 1 zlo dal 2 elementy. Potom sesílal kouzla na produkci elementů a na zisk 9 zla za 3 elementy.

Já měl smůlu, že my hrdinové dobyli můj černý trh. Šli na mě 1d12, 1d10 a 2d8, což je průměrná síla cca 20. Já měl obranu trhu 3, Chiméru za 9, Tarpu za 1d8, žoldáka za 1d10 a znesvěcení za 2d6, což je průměrná obrana 28. Bohužel hrdinové hodily 12,10,6,6 - tedy 34. Tohle mi bohužel dost zhatilo plány a ztratil jsem konkurence schopnost, protože jsem do tohohle střetu hodně investoval (budova, suroviny, kouzlo, kreatura, žoldák a henchman). V podstatě 6 akcí (1,5 kola) v pytli...

Ale zatím na hru nezanevírám.

31.5.2019 10:00:42

Druhá hra
Tak druhou hru jsme hráli ve čtyřech. Trvala sedm kol a kolem 4 hodin.

Velice pozitivní bylo, že jsme se nakonec sešli na podobném počtu bodů. Vítěz měl tuším 106 a čtvrtý 93.

Hned na úvod přišla velmi silná sestava kreatur a k tomu fortune, že příšery stojí jen 1 gold. Takže 2 hráči picknuli draka, 1 elementála a na mě zbyl lich. Udělal jsem chybu, že jsem šel na trh nakoupit suroviny a koupil jen co jsem potřeboval na první stavbu. Takže jsem další kolo musel jít nakupovat znovu. Myslím, že první kolo je třeba utratit všechny prachy za materiál/kreatury (pokud tedy chcete stavět).

Dvěma hráčům se podařilo vybudovat solidně opevněné místo, které stahovalo dost výprav a ostatní pak mohli docela dobře stavět v jejich stínu. Když přišel World (5. kolo), tak jsem se stal cílem bandy, kterou jsem nedokázal odrazit (měl jsem asi 12% šanci na prohru a stejně padla). Ale narozdíl od minulé hry (viz předchozí příspěvek) mě to nezruinovalo. Jen jsem přišel o příjem 2 lebek a 1 země a investici do obraného elementála.

Bral jsem hodně Henchmanů, kteří se mi zdají jako nezbytní a bohužel i dost nevyrovnaní. Měl jsem týpka, co mi dával 3 zla za dělníka a druhého, co dával 2 zla za vzduch. Dále 2 kameny, potom obchodníka, který bez akce uměl nakupovat dřevo/kámen/rudu a jeho dvojče, který zase uměl prodávat za zvýhodněnou cenu (takže v podstatě vydělával 3 goldy za kolo). Z těch horších jsem chlapíka, který umí dát 1 lebku za 2 dřeva (až 5x) a 2 lebky za 5 prachů. Ty jsem prakticky nevyužil.

Hru nakonec rozhodlo pár škodících spellů. Soupeř mi zničil v 5. kole budovu, co mi produkovala 4 lebky. A poté se ostatní 2 hráči pustili kapku do sebe (což udrželo rovnováhu). Takže je to kapku king-maker, ale co se dá dělat. Prostě nejde zároveň vytvořit dobrej engine, připravit se na hrdiny a ještě navíc na soupeře.

Ale s tím už dokážu žít. Nejste tak úplně svými pány, ale nekromant nestojí o svéhlavé a suverénní stoupence.

12.6.2019 13:20:24

DD

Tak zatiaľ máme za sebou dve partie a hra nás až na pár drobností v celku potešila a okrem jedného chceli všetci hrať znova. troška nás mrzelo že v hre na nás hrdinovia málo útočia, tam by sme privítali ešte tak ďalšie dve skupiny a vieme si v tomto smere predstaviť nejaké tie home rules - uvidí sa po viacerých partičkách. Hra najprv pôsobila ako rýchlovka, trvá max. 6-8 kôl, ale zdalo sa nám to dostatočné. Možno neskôr by sme si vedeli prihodiť zopár fortune kariet a mali by sme vďaka tomu 1-2 kola navyše, prečo nie.

Inak pestrosť fortuna kariet je super, tiež je v hre kopec budov aj monštier, samozrejme sa opakujú. To platí aj pre karty kúziel a karty pomocníkov. Veľmi nás tešilo že si môžme škodiť vďaka kúzlam, aj keď o situácii rozhodovali kocky, ktoré niekomu vyhovujú a niekomu nie, nám to nevadilo, mali sme prvok náhody, ktorý občas spôsobil radosť a občas nezdar, hold chceli sme si budovy ničiť, ale nie vždy to ide tak ľahko.
Board je pekný a ponúka mnoho miesta pre minionov, takže vždy si môžte niečo vybrať, dokonca často sme mali pocit že v danej chvíli ani nič extra nepotrebujem. fortune karty tiež často niečo zlacnia, niečo povedia zoberte si ihneď a pod. takže vám v podstate nejakým spôsobom pomáhajú.

Tiež je pravdou že v hre nie je nedostatok zdrojov, vďaka kúzlám produkcie si vie hráč rýchlo nabiť dostatok zdrojov a dokonca aj šikovne vygenerovať nejakú tú temnotu. Hru odporúčam vo vyššom počte hráčov, asi ideál bude v 4 a určite to bude fajn aj v 3, a v 5 tiež, ale na úkor času.

Určite je v hre priestor na dolaďovanie niektorých častí, ale na druhú stranu je v hre toľko komponentov, že ľahko môžte niečo pridať alebo odobrať a hru si tak mierne upraviť bez toho že by ste trpeli na nedostatok čohokoľvek.

11.7.2019 08:03:43

Spise neutralni
Za me je dojem rozporuplny. Padlo tu, ze se v prvnim kole vyplati utratit vsechny penize. NEVYPLATI! Protoze prisla "Fortune" karta, ktera rikala, ze za kazdeho miniona, ktereho chce hrat pouzit, musi utratit jednu minci. Jelikoz jsem nemel zadnou, tak jsem v podstate ztratil kolo.

Monstra mi prisla celkem slaba. Pokud clovek nemel stesti na nejakeho elementala, draka nebo podobne, tak to jsou vsechny slaboty se silou 9. Budovy maji obranu kolem 3 - 9. Cili obrana opet 9. Jenze banda ma vetsinou kostky na "prumerny" utok 20. Cili vse to bylo jen o tom, jestli to padne nebo ne. Bylo to takove zvlastni. Hlavne nam prislo, ze casto bandy chodili pouze na jednoho cloveka a ostatni se jen divali.

Kouzla nam prisla zvlastni a nevyvazena. Nektere kouzla byly presilena oproti ostatnim.

Celkove je hra zajimava prevazne kvuli tomu, ze ma naroubovane tema, ktere tomu dle meho nazoru pridava hvezdicku. Ale uprimne ze by to byla takova hitparada, ze bych si to musel nutne koupit, to spis ne. Podle me je to takove prumerne.

1.2.2020 09:44:45

Vybíráme z Bazaru

Lady Alice
Lady Alice
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas