nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dark Darker Darkest

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: David Ausloos
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vzduch je plný kouře - stoupá z trosek, které kdysi bývaly městem. Není čas popadnout dech. Chodníky pokrývají tmavě rudé stopy. Krev tekoucí do stok je čerstvým důkazem nedalekého masakru a přetrvávající hrůzy. Nakonec objevíš dům, který jsi tak zoufale hledal, poslední pevnost v této pusté zemi smrti. Poznáváš štít domu podle vybledlé fotografie ve svých rukou. Zde se údajně nachází laboratoř doktora Mortimera a někde uvnitř těchto zdí snad leží i dávka léku proti smrtící epidemii přeměňující lidi v zombie. V tomto domě se nalézá tvá poslední naděje na únik z této apokalyptické noční můry - ale pokud nebudeš dost rychlý, tvé naděje by mohly shořet v plamenech šířících se po celém domě...

Dark, Darker, Darkest je kooperativní hororová hra o přežití. Tým 2 až 5 přeživších musí prozkoumat silně střežený dům doktora Mortimera, včas odemknout jeho laboratoř a získat lék. To je jediný způsob, jak zastavit zombie apokalypsu.


Příprava hry:

Sestavíte dům, který se skládá z 20 dlaždic (4×5). V každé hře může být dům úplně jiný a je pouze na vás, jak bude uspořádání místností vypadat. Lze si také navolit obtížnost hry. Rozmístíte kamery, zámky na dveře a hra může začít.


Průběh hry:

Hra se hraje na kola, ta se pak dále dělí na fáze:

  1. Každé kolo začíná fází údržby. Budete přidávat nové zombie, popřípadě se bude po domě šířit oheň. Zkontrolujete také, jestli vás nesleduje některá z umístěných kamer.
  2. Po fázi údržby následuje fáze akcí. V této fázi se budete pohybovat, prohledávat, otevírat zabezpečené dveře, hasit nebezpečný oheň a samozřejmě bojovat. Při tom všem se budete snažit najít kódové kombinace pro otevření dveří do laboratoře.
  3. Po ukončení akcí hráčů nastane fáze zombií a nestvůr. V této fázi se aktivované zombie pohnou o dvě místnosti k vám a pokud mají možnost, ihned zaútočí. Boj je řešený pomocí speciálních kostek plných symbolů. Zombie vás mohou polapit, vystrašit, zranit, kousnout nebo si zavolat další posily.


Konec hry:

Hra má omezený počet kol a zvítězíte, pokud se hráčům včas podaří odemknout laboratoř, sebrat lék, porazit Nemesis a utéci z tohoto domu hrůzy.

Autor: Titus

Rozšíření hry (4)

Dark Darker Darkest: Heli Escape Expansion (2013)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 5 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Dark Darker Darkest: Radioactive Expansion (2013)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 5 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Dark Darker Darkest: Survivor Dice Expansion (2013)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 5 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Dark Darker Darkest: Zombie Expansion (2013)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 5 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Vybíráme z aukcí

Hrdinové bez záruky
Hrdinové bez záruky
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>