Cyclades: Monuments

xxxxxxxxxo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Cyclades: Monuments - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Cyclades
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Matagot
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj, mel uz nekdo tu cest to zkusit? Jake to je? Bude?
25.11.2016 08:02:43

Habrik
Ahoj, bohužel se to v Essenu vyprodalo poměrně rychle. Za mě to vypadá docela pěkně, otázka je, kdy to zase rozumně bude...

25.11.2016 15:02:57

Monumenty
Tak už to konečně dorazilo, v týdnu to budem posílat do obchodů;)

8.5.2017 21:18:43

Habrik
Po prvním testu je to nad očekávání super, i když je to málo materiálu, dost promění hru a není to přehnaně overpowered. Za mě vážně supr :).

Už se těším až si dám další hru, obecně mám ale problém Kyklady hrát s někým, kdo je dobře nezná, nebo nehraje hry často, protože se v tom většinou ztrácí a tudíž buď musím radit při hře, nebo ho nechám v nevědomosti a řeknu mu to až po tom, co na něco zapoměl, a vznikají tak vyhrocené situace :D. Ale to není problém Monuments, ty mi přijdou jako rozšíření bezva a hru podle mě dost oživí a zrychlí.

25.5.2017 15:55:17

Kaleb
Poměr cena/výkon se ti zdá v pořádku? Beru to tak, že bez pár korun stojí monumenty pětistovku a tuším o stovku víc stojí rozšíření Hades, které přináší krom figurek hrdinů další čtyři modifikace hry. Tak jestli se to oplatí. Budu rád, když se vyjádří ještě někdo, kdo monumenty zahrál.

22.6.2017 15:47:04

Monuments
Tak som sa konečne dostal aj k tomuto rozšíreniu a jediné čo môžem konštatovať je, že je to super. Hru to zasa raz poriadne oživilo a donútilo bojovať aj hráčov, ktorí až tak nepreferovali boj. Proste super. Čo sa týka pomer cena/výkon, tak tu môžem povedať, že cena je vyššia, ale "výkon" je z dlhodobého hladiska proste super. Určite odporúčam všetkým čo majú radi Cyclades.

21.11.2017 10:16:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy po koupi
Bohužel ještě nevyzkoušeno při hraní, ale už teď vidím, že to výrazně ovlivní napětí na začátku hry. Zkusíme to s upraveným pravidlem, že každý hráč může postavit jen 1 monument, což by mělo zapříčinit ještě větší souboje při dražbě a zároveň se vybalancují brutální komba dostupných monumentů.

Offtopic: Nesouhlasím s obecným tvrzením na BGG tím, že některé monumenty jsou výrazně horší než jiné. Jde o to, že každý monument má své specifické požadavky při využití akce, a v dlouhodobém měřítku tak třeba jednotka zdarma při braní příjmu nemusí být nutně výhoda (hráč je povinen jednotku umístit na ostrov s monumentem a ne kam chce). Na druhou stranu, třeba obětování lodě pro náhodnou kartu bytosti je velký risk, ale zase se to může mnohonásobně vrátit.

2.6.2020 14:05:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku plastové tokens
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas