nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Cyclades

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Ústup z bitvy

Pokud chce některý z hráč opustit boj, musí vojáky/lodě přesunout jinam.
Jak to má hráč udělat, když zrovna není na řadě? I přesto, že by mohl využít Arese nebo Poseidona.
A pokud jeden hráč použije pro přesun a následný útok např. Poseidona, obránce přece nemůže odejít z námořní bitvy, když Poseidona v tu chvíli používá protivník. Nebo jsem něco špatně pochopila?
Díky moc :)

21.11.2013 17:40:44

Ústup je zdarma

Je to přesně jak tu vypsal z pravidel rndm.

Ústup je "zdarma" a ustoupit může podle svého uvážení po každém kole souboje nejprve obránce a poté případně útočník. Musí být splněny podmínky možnosti ústupu.
Ty jsou:
- pro vojáky řetěz lodí k jinému vlastnímu nebo prázdnému ostrovu
- pro lodě nějaké sousední prázdné pole nebo sousední pole s vlastními loděmi v jakémkoli směru
Vzdálenost ústupu je dána podmínkami možnosti ústupu a ničím jiným.

Jo a ustupují jen zbabělci ;-)

Upraveno autorem (porovnej)

| 0 | 21.11.2013 23:02:12

pravidla

V Y S V Ě T L E N Í P R Ů B Ě H U B I T V Y :
1) Každý z hráčů účastnící se bitvy si hodí 1 kostkou a k hozenému číslu přičte počet svých vojáků/lodí, které se nachází na bitevním poli. Odehrává-li se bitva na ostrově s jednou či více pevnostmi, přičítá si obránce k hozenému číslu "1" za každou pevnost. Odehrává-li se bitva v bezprostřední blízkosti ostrova s jedním či více přístavy, přičítá si obránce "1" k hozenému číslu za každý přístav.
2) Hráč s nižším výsledkem prohrává první kolo bitvy. Odstraní svoji loď/vojáka do zásoby před svojí zástěnou. Pokud jsou výsledky obou hráčů stejné (remíza), oba hráči ztrácí loď/vojáka.
3) Pokud stále mají oba bojující hráči nějaké jednotky na bitevním poli, může se obránce rozhodnout ustoupit. Pokud ustoupit nechce nebo nemůže, může se rozhodnout ustoupit útočník. Pokud ani jeden z hráčů neustoupí, začíná další kolo boje (viz bod 1).
4) Tyto kroky se opakují tak dlouho, dokud na bitevním poli nezůstanou jednotky pouze jediného hráče. Tento hráč pak přebírá kontrolu nad dobytým polem. Pokud se jednalo o ostrov, získává vítěz všechny budovy nacházející se na dobytém ostrově.

Ústup z pozemní bitvy: pokud chce některý z hráčů opustit boj, musí své vojáky přesunout na jiný jím ovládaný ostrov, který je s bojištěm spojený řetězem lodí ustupujícího hráče. Pokud tyto podmínky nejsou splněny, nelze z bitvy ustoupit.

Ústup z námořní bitvy: pokud chce některý z hráčů opustit boj, musí své lodě přesunout na sousední prázdné vodní pole či sousední vodní pole, na kterém se nachází lodě ustupujícího hráče. Pokud tyto podmínky nejsou splněny, nelze z bitvy ustoupit.

Upraveno autorem (porovnej)

1 | 21.11.2013 20:42:19

ústup

A nezaplatí za přesun nic? A jak daleko?

0 | 21.11.2013 18:37:26

ústup

Pokud má kam ustoupit, tak ustoupit může i když nemá Area/Poseidona.

0 | 21.11.2013 17:47:56