Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pegas

Dlouhodobe o teto hre uvazuji, ale z nekolik for mi prijde, ze dost lidi nadava na Pegase, protoze je prilis silny.
Je to opravdu takovy problem?
Pripadne neni uz nejake "skoro-oficialni" home rule, jak jeho silu omezit?
24.10.2013 13:45:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Pegas
Ano je opravdu hodně silný. Dá se tomu vcelku jednoduše podřídit taktika, zkrátka si necháš hned na začátku ukrást jeden ostrov, čímž jsi nenapadnutelný. Poté si vybuduješ, co potřebuješ (např. metropoli přes filozofy) a hlavně přes Arese silnou armádu a přes Apolona velké bohatství. Počkáš si na kartu Pegase a pak ji z první pozice (všechny přeplatíš v aukci) získáš. Přesuneš svojí armádu na nejlepší ostrov soupeře a máš vítězství v kapse.
O žádných oficiálních úpravách nevím, ale my Pegase oslabili tím, že může armádu přesunout pouze na ostrovy v max. vzdálenosti 3 polí od výchozí pozice. Tím se Použití Pegase výrazně omezilo a hráči se tak mohou lépe bránit (zkrátka neinvestují do ostrovů v dosahu velké nepřátelské armády).

24.10.2013 14:09:31

Ani ne.
Sice Kyklady nehraju tak casto, jak bych chtel, ale odehrano, si mylsim, mam docela dost. Hra je to pomerne komplexni a podle me Pegas muze byt gamekiller mezi prilezitostnimi hraci.
Spis mi prijde, ze vyhrava ten hrac, ktery stiha pohlidat si vsechny oblasti hry - situaci na mape, poradi a pripadnou absenci bohu a hlavne karty. Spousta hracu na karty zapomina a pak je Pegas samozrejme problem.
Pokud mas nejakou stalejsi herni skupinu a Kyklady by byly pravidelne na stole, tak by Pegas nemusel byt nijak neprekonatelny problem.

24.10.2013 14:13:10

saiwer
Kdyz takhle zahrajes (a vyhrajes) dve tri hry po sobe, tak v lepsim pripade te v dalsi hre o ostrov nebudu pripravovat a pockam si, co udelas, nebo v pripade horsim s tebou uz nebudu hrat.

24.10.2013 14:17:16

rndm
Nerikam, ze tak hraju, jen pisi, jak se da hra vcelku jednoduse zahrat. Pegas dle meho hodne snizuje vyznam lodstva pri presunu armady. Proc bych ty lode taky mel stavet, kdyz mi je kazdou chvili nekdo napadne nebo uplne zdecimuje Kraken. Pohodlnejsi je presouvat se pomoci Pegase, proto to omezeni na 3 pole.

24.10.2013 14:37:38

saiwer
To omezeni na 3 pole zni zajimave.
Ja predpokladam, ze pokud hru poridim, budeme ji hrat prilezitostne, tj. Pegas by mohl byt tim gamekillerem, jak pise rndm.

25.10.2013 12:28:55

Asi záleží na skupině ...
Přestože o Pegasovi a jeho síle víme, nikdy, z těch cca. 30 her co jsme hráli, se nikomu nepovedlo na něj vyhrát a nezaznamenal jsem, že by na něm stavěl taktiku. Pravdou ale také je, že minimálně využíváme Diovu schopnost na hledání v balíku. Další možný důvod je, že hrajeme i s rozšířením, tzn. balíček "oblud" se rozroste o hrdiny a nové potvory, takže natrefit na Pegase je složitější.

25.10.2013 12:30:35

omezení Pegase
Naše omezení Pegase: může přesunout max. 3 vojáky.

26.10.2013 21:49:43

...
Jenom doplním, že souhlasím s Kalifem, ale 4 vojáci nám přijdou lepší. Je to také jediná úprava v celých cycladách, zbytek úprav tady na zh absolutně ničí hru, tak pozor na ně ;)

Takže aby to nezapadlo:
Pegas může přenést max 4 vojáky.

1.12.2016 23:19:31

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard - The Lost Fleet
ISS Vanguard - The Lost Fleet
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas