Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mare Nostrum vs Cyclades .. ??

Mam doma Mare nostrum i s mythology exspansion, ale ještě jsem se k této hře nedostal a s tim kvantem pravidel ani nevim, kdy dostanu.. A po přečtení recenze jsem shledal zajímávou tuto hru Cyclades.. Ale na obě hry nemam čas ani peníze, takže bych uvítal názory ohledně srovnání těchto dvou her.. Jedna pak bude muset z kola ven :-))Dik
4.6.2010 16:39:41

Mare Nostrum vs Cyclades
Mare Nostrum je proti Cyclades (dle mého názoru) komplexnější a "vážnější" - tedy i
trochu delší a tím možná pro někoho i sušší (tuším že na ní autor dělal 12 let).
Cyclades má určitě výhodu v jednoduchosti pravidel a rychlejším (svižnějším ) průběhu a navíc rozhodně vyhrává v atmosféře .

3.11.2010 14:40:59

divisek3
Slyšel jsem, že Matagot bude reprintovat Mare Nostrum a změní grafiku - figurky jako v Cyclades atd. V tom případě by odpadl poslední důvod, proč tu hru ještě nemám (je hnusná). Ale u Matagotu jeden nikdy neví, když ani ty Cyclades nezvládají.

3.11.2010 15:01:41

sydo
Já se Mare Nostrum zbavil hned po prvním hraní. Chudák Řek byl uprostřed dění a sám kromě lodí toho moc neudělal. Vypadnul jako první dost ze začátku, protože přes něj vedly všechny cesty do Říma (obrzaně řečeno a myšleno, Řím je hodně silný) a pak už ani nemusel odehrávat svá kola a odešel zklamaně domů. Herní princip taky není kdoví jak geniální, takže jestli na tom autor pracoval 12 let, tak to je mi ho docela líto. Podle ohlasů se s rozšířením úplně změní celá hra, ale dostupné zrovna lehce není, takže u mě palec dolů jinak nadějné hře.

3.11.2010 15:22:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Hmm, silná slova po první hře, já na to slyšel samou chválu, takže kdyby to vypadalo lépe, rád to zkusím.

3.11.2010 15:29:21

sydo
Je to velmi subjektivní hodnocení, ale jestliže je jeden národ (Řecko) už od počátku odsouzen k šikanování (to není jenom můj názor) a přitom má asi nejslabší raciální bonus, tak to se mi vážně nelíbí. Herní mechanismy vypadají zajímavě, ale v praxi ééééé.....mmmm....noooo. Prestože jsem vyhrál, tak hra šla pryč, protože už bych nikdy nesehnal hráče na další partii. Sedět několik hodin u stolu a koukat jak hrají ostatní musí být vážně frustrující. Přesto bych si hru taky ještě někdy zkusil, není vyloženě špatná, jak vyznívá z toho, co píšu. Ale to Řecko je pro mě moc velkým trnem v oku.

3.11.2010 15:49:33 | Upraveno autorem (porovnej)

vyváženost MN
Hrál jsem hru MN tak 12-15x , převážně se zkušenými hráči a všechny národy vyhrávaly
zhruba stejně. Nikdy jsem neměl pocit, že by některý z národů na tom byl o hodně hůř.
Ono obecně hodnotit podle první hry je vždycky ošidné.
Zrovna např Cyclades jsme poprvé hráli ve dvou a /než se člověk vůbec "ve hře" rozkouká/ já nechal protihráče zabrat 1. Area a 2. Poseidona /tedy na 1 a 2 pozici/.
Ten mi hned 1. kolo dobil ostrov se 2 žetony rozkvětu, takže měl od dalšího kola
příjem 7 , což se už /díky dražení a možnosti vykoupení všech bytostí/ nedalo v podstatě nijak dohnat a zbytek hry jsem při vší snaze tahal za hodně kratší konec. Kdybych soudil podle dojmu z první hry asi bych se ke hře už nevrátil.
ču č

4.11.2010 12:40:01

pvl

Mare nostrum
Havelock: co to povidas?!

Mare Nostrum je nejvyvazenejsi hra co jsem kdy videl!
A, mozna prave proto(!), neni easy ji hrat. Hraci musi byt vsichni stejne dobri, jinak vznikne nerovnovaha a ten kdo ma slabsiho souseda, tak vyhraje.

Nechapu jak muzes odsuzovat po prvni hre, resp jak muzes odsuzovat reka, za ktereho jsi nehral. Samozrejme ze rekem rimana po sousi neporazis.. ale zkusil jsi ho napadnout po mori? ;) Staci udelat spojeni na jeho vzdalene provincie, takze tam musi nechat vojaky, aby se ti mohl branit a uz te nema cim napadnout...

Nejslabsi bonus ma vzasade persan, protoze jeho bonus se da vyuzit jen na zacatku hry a pak uz mu je k nicemu. Ale zase kdyz ho dobre vyuzije, tak se rychle rozroste a vyhraje. Jak rikam, extremne vyrovnana hra. Skoro jak sachy ;)

13.2.2011 16:09:32

pvl
Už jsem se poučil nehodnotit po jedné hře, ale co si pamatuju, tak to bylo moc dlouhé na to, aby se tomu dala ještě nějaká šance. První dojem bylo zkrátka zklamání. Sice jsem vyhrál, ale nedonutil bych už nikoho hrát tak dlouhou a pro mě poměrně nezábavnou hru. Necítil jsem v tom žádnou atmosféru. Asi kvůli tomu spartánskému provedení a pocitu, že hrdinové a divy jsou jenom karty, kterých mám nasbírat určitý počet. Dost možná je to neopodstatněný názor, ale vůči téhle hře už budu mít vždycky předsudky. Pokud se ti hra líbí, tak ti můžu jenom závidět 8)

13.2.2011 16:39:11

Vybíráme z Bazaru

The Dwarves
The Dwarves
Akt. cena: 15 €
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas