Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

"Problém Matagot"

Je to taká zapeklitá drobnosť - v krabici Cyclades, ktorú som kúpil 8.3.2010 som našiel 5 čiernych a jednu zelenú loď so zlomenými sťažňami. Zvyšok herných komponentov v bezvadnom stave...
Nám všetkým dobre známy distribútor-predajca odvtedy robí všetko preto, aby od výrobcu hry, francúzskej firmy Matagot, dostal náhradné komponenty. Ale, je to zatiaľ bez výsledku, žiaľ...
Dosť prkotina, ktorá nemá žiadny vplyv na hru, poviete si, ale...nepoteší.
Založil som diskusné vlákenko na BGG stránke:
http://www.boardgamegeek.com/thread/535164/debit-to-matagot-broken-pieces-not-replaced-even-a.
Vďaka za podporu od PJ. Ak máte viacerí podobné skúsenosti, skúsme aj takouto formou trochu pritlačiť na Matagot. Do iných častí Európy, ako vidno z iných vláken, táto firma bez problémov dodáva nové komponenty na výmenu, Česko a Slovensko sú zatiaľ mimo hry, prečo?
Vďaka
18.6.2010 21:47:15

Malý trh
"Do iných častí Európy, ako vidno z iných vláken, táto firma bez problémov dodáva nové komponenty na výmenu, Česko a Slovensko sú zatiaľ mimo hry, prečo?"

Malý trh = malý výdělek = malý zájem... i když zase nechci nikoho urážet apod., ale pokud to zgeneralizuji, platí tahle jednoduchá rovnice. :-/

19.6.2010 20:26:19

Thalesova rovnica
Ja by som túto Tvoju trhovo podnikovú rovnicu rozvinul aj ďalej... = malý zájem = veľká nespokojnosť na strane zákazníka = neschopná firma = veľký problém prežiť v zdravej konkurencii...
Akurát, že sa treba ozvať a pranierovať takú firmu, aby sa jej to neprepieklo a spamätala sa (pre jej vlastné dobro) :-)

20.6.2010 13:09:52

PJ

Matagot nebrat
Pro mě z toho plyne závěr - pokud mnou poptávanou hru, kterou produkuje Matagot, bude dělat i jiná konkurence, požádám svého dodavatele o "nematagotovskou" verzi.

20.6.2010 13:26:25

Thales
Jde o to, ze se nesnazi nic resit, nekomunikuji, takhle se chovat neda... Ja jim pisu skoro tydne, odpovedeli mi celkem 2x za ctvrt roku, naposledy predminuly teden slibili, ze minuly poslou, tak jsem zvedav, jestli to dojde.

20.6.2010 19:13:40

Obchody
Pokud se obchod drží pravidla náš zákazník - náš pán, je vše v pořádku. Spokojený zákazník = stálý zákazník. Alespoň já v případě spokojenosti navštěvuji pouze vybrané prodejce a nemám moc důvodů je měnit (pokud tedy nejsou cenově úplně mimo).

Takže na takovou firmu se dá jenom útočit a zaplavovat emaily a v rámci komunity (cílová skupina zákazníků) upozornit na problémovost společnosti, aby si zodpovědní lidé uvědomili, že dnešní zákazník není tupá a bezbranná ovce, ale uvědomnělý, informovaný a náročný obchodní partner. Kdo tohle nepochopí, pro toho na trhu není místo. Ale ekonomii a podobné věci tu řešit nechci... :-D

21.6.2010 00:08:00

Zpívejte hosana, vše se v dobré obrací...
Tak u nás právě byla pošťačka a předala mi úhledně zabalený balíček s novými figurkami pro Cyclades.
Trochu mě překvapilo, že mají jiné kombinace barev a designu, ale protože se na první pohled zdá, že jde o úplnou sadu figurek, neměl by v tom být problém.

24.6.2010 10:29:28

nová sada figurek
Mě dnes přišli také, zvláštní je, že jsem je nikde nereklamoval, měl jsem sice poškozené černé lodě, ale ty jsem si slepil a dál to neřešil. Jediné kde jsem si postžoval bylo zde na fóru. Ani si nejsem vědom, že bych se někde registroval...tak vážně netuším kde na mě přišli...

24.6.2010 11:43:07

zluda
Prisli na tebe prese me;) Stravil jsem 4 mesice psanim mailu Matagotu, aby poslali novou sadu cernych lodi vsem, kdo u nas brali;) Tentokrat nelhali a skutecne to poslali, za coz jsem rad;)

24.6.2010 12:03:31

aneken
Páni, tak tomu říkám zákaznický servis!!! myslím samozřejmě tebe, ne Matagot:-) Moc děkuju, u tebe je radost nakupovat!

24.6.2010 12:11:17

ad Aneken
A kdyby ještě všechny hry dával Aneken zadarmo, tak už by ten eshop neměl sebemenší chybu a jinam bych nechodil :D.

24.6.2010 12:43:25

kren
Souhlas, na tom by měl, k úplné spokojenosti svých zákazníků, ještě zapracovat:D

24.6.2010 12:47:58

Tak me napada...
ze jsem velesasek a do tech vsech adres jsem nedal svoji:) No nastesti mi ty cerny lodky nejak moc nevadi a nebo si zas 4 mesice pockam:D

24.6.2010 12:53:05

Aneken
Teď jsem si uvědomil, že ačkoli jsem zapěl chválu, bylo to spíše obecné, než abych poděkoval svému dobrodinci - takže díky, Anekene, žes za nás tak orodoval :)

24.6.2010 14:19:53

"Problém Matagot" ukončený
Vďaka aneken, dnes došla aj mne sada komplet nových figúrok, dokonca z každého druhu po 10 ks a farebne odlišných od pôvodnej verzie, takže to bude na pláne o niečo pestrejšie :-)

Idem hneď aj poďakovať na BGG, ten servis je nakoniec viac než uspokojivý...

24.6.2010 23:07:37

aneken
a nezapomněli jste na mě, mně nic nepřišlo :-( mám loďky nejen bez plachet, ale i bez vesel...takže takový potápějící bárky :-)

25.6.2010 18:18:58

PJ

No vida :-)
Také mně dorazily náhradní sady figurek. Možná až zbytečně moc. Jen si říkám, zda je to náhoda nebo s tím souvisí to lamentační vlákno na BGG, které založil peco minulý týden :-)

Děkuji anekenovi za jeho úsilí a Matagotu za nápravu.

26.6.2010 16:36:53

tajemna
Nee, v listu jsi byla, tak snad to dorazi;)

27.6.2010 23:29:36

PJ
Tak z toho bych je nahodou nepodezrival, slibili to poslat den predtim, nez to tam peco riznul;)

27.6.2010 23:30:14

Nesedí materiál
Tak mi dneska dorazily Cyklades z planety her. Ulomený stěžeň loďky byl jen jeden, takže nic strašného, ale co nechápu jsou udávané počty materiálů a skutečnost. Takže počet zlatých mincí má být 100. Já jich tam měl 98 a když se dívám na desky z kterých se to vylupovalo, tak prázdných políček tam je 98, takže ty chybějící dvě už tam být ani nemohly. Další věc počet karet. Dle první strany pravidel má hra obsahovat 18 karet bájných bytostí. Já jich mám jen 17, ale když se dívám na překlad karet bytostí, tak jich je přeložených 17, takže nevím jestli mi chybí nebo je to špatně spočteno a napsáno na úvodní stránce. A nakonec karty filozofů - má být 16 já mám 17 a karty kněží - má být 16 já mám 18. Jak to máte vy a jak to má být v pořádku. Díky.

1.9.2010 17:59:20

PJ

skyfire
Loďky se zde již řešily a k tomu zbytku... moc se v tom ňahňáš. Jasně, není to v pořádku, ale ruku na srdce, záleží na tom? Bytostí je opravdu 17, v pravidlech je překlep, v překladu to opravím (při překladu jsem pochopitelně neověřoval, zda je to v originálních pravidlech správně spočteno). Karet Kněží a Filozofů je i s rezervou dost a ty dvě chybějící mince, to už je vzhledem k jejich celkovému počtu připomínka hraničí s absurditou... nepracuješ na FÚ? :-)

1.9.2010 18:08:21

...
ono se to řešilo i na BGG. ale důležité to opravdu tak není :) já to zjistil, když jsem obaloval karty :) podle návodu jsem si říkal, že stačí jedno balení s 50 obaly ... a ejhle nestačilo :D ono to v těch pravidlech vypadá líp když je napsaný 100 a ne 98 ... ale pravda Matagot to mohl oznámit, nebo opravit ...

1.9.2010 18:11:45

skyfire
krabici nemám u sebe doma, takže ti neřeknu, ale asi takhle...

Mince bych neřešil :).

Pokud máš všechny bytosti podle toho dvojlistu, kde je jejich popis, tak je to ok. Žádná tam není 2x.

Filozofů by podle logiky hry mělo stačit 16, protože při maximálním počtu hráčů muže být v jednu chvíli ve hře rozdáno 15 filozofů (3 pro každého). Jakmile někdo vezme toho posledního 16., tak své čtyři filozofy vrací zpět do hry. Pokud jich máš tedy 17, tak si třeba toho jednoho schovej jako náhradního.

Kněží nám jeětě nikdy nedošli, takže tam je to asi taky fuk :)

1.9.2010 18:15:19

..
No já jsem to ještě nehrál, takže nevím jestli se chybějící peníze projeví nebo ne a s těma bájnýma bytostma jsem si to chtěl raději ověřit. To, že je víc filozofů a kněží je samozřejmě plus a neřeším. Zkrátka já si vždy u každé nové hry vše spočítám jestli to sedí podle počtu v pravidlech. Myslím, že od toho to tam je a je lepší si to ověřit hned než přijít po nějaké době že něco chybí. Šlo mi tedy jen o to, jestli to tak máte všichni a jestli je to OK. Takže dík za odpovědi, dále to neřeším a už se těším až si to zahrajem.

1.9.2010 18:17:40

a propo
Anekene, jak to vypadá s těmi novými loděmi? Pošlou Matagoti další? Ne že bych se nespokojil s těmi svými slepenými, ale kdyby byla ta možnost mít lodě nepolámané, tak bych to uvítal :)

1.9.2010 18:21:31

Beholder
Psali jsme nedavno Hachimovi, ale tradicne neodpovedel, zkusim ho zase proklepnout, jak si to stoji...

1.9.2010 22:31:13

Vybíráme z Bazaru

Revolver 2, Brno
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas