nepřihlášený

přihlásit

registrovat

CV

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Granna
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Filip Miłuński
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Co by bylo, kdyby? Zkuste si vytvořit životopis odznova a podívejte se, jak by vypadala vaše životní cesta, kdybyste místo klavíru začali hrát třeba na trubku...

Ve hře CV – Co by bylo, kdyby vytvářejí hráči životopisy fiktivních postav. Hráči házejí kostkami a za hozené symboly nakupují karty životních událostí. Karty jim navíc poskytují různé dovednosti. Cílem hry je nasbírat co největší množství karet, za které získávájí bodové ohodnocení.


Příprava hry:

Na stůl umístěte herníí plán. Rozdělte karty podle zadní strany do pěti hromádek a hromádky promíchejte. Hromádky mládí, dospělosti a stáří umístěte na příslušná místa na hrací desce. Prvních pět karet z hromádky mládí vyložte na plán. Každý hráč obdrží z hromádky cílů jednu kartu. Poté vyložte na plán další karty cílů (o jednu méně, než je počet hráčů). Každému hráči rozdejte tři karty dětství (při hře ve 4 hráčích). Nevyužité karty dětství odložte stranou. Ze tří karet dětství si každý hráč vybere a zbylé pošle hráči po své levici. Následně hráč vybere další kartu a poslední pošle znovu hráči po své levici.  Nyní má každý hráč 4 karty (3 dětství a jednu kartu cíle). Hráč, který má kartu Kolo, obdrží žeton kola a začíná hru.


Průběh hry:

Hra se hraje po jednotlivých kolech. Každé kolo se skládá ze čtyř fází:

  1. Hod kostkami: Hráč hodí 4 kostkami (v průběhu hry se počet kostek může zvětšit, maximálně 7). Poté může 2× libovolné množství kostek přehodit. Výjimkou jsou kostky se symbolem smůly – ty přehodit nelze.

  2. Výběr karet: V této fázi může hráč koupit 1-2 karty z hrací desky. Za karty musí zaplatit cenu – musí tedy mít na kostkách a žetonech příslušné symboly. K získání karet z hrací desky může hráč vyložit libovolné množství karet událostí a využít symboly, které jsou na nich znázorněny. Po zahrání karty událostí musí hráč odložit tuto kartu do krabičky. Pokud shromáždí hráč 3 symboly štěstí, může za ně získat libovolnou kartu z hrací desky, aniž by musel platit její cenu. Pokud je na kartě uvedena podmínka, musí hráč tuto podmínku splnit. Pokud hráč hodí 3 symboly smůly, musí vybrat jednu z aktivních karet ve svém CV a zbavit se jí.

  3. Zařazení do CV: V této fázi umístí hráč koupené karty do svého CV. Karty se ukládají tak, aby každý druh karet měl svůj sloupec. Karta ležící v sloupci nahoře je kartou aktivní, která přináší hráči určité dovednosti. U karet zdraví, vztahů a znalostí si může hráč vybrat, zda koupenou kartu umístí dospod nebo nahoru. U karet majetku a práce musí novou kartu umístit nahoru.

  4. Uspořádání: V této fázi hráči přesunou karty na dráze na prázdná místa na hrací desce a pak prázdná místa zaplní kartami z příslušných hromádek. Na začátku hru jsou to karty mládí. Jakmile se vyčerpají, začnou se vykládat karty dospělosti a pak stáří. Na konci kola se navíc odstraní ještě jedna karta ležící nejvíce vlevo. Nakonec si hráč doplní žetony podle aktuálního počtu znázorněném na aktivních kartách.


Sociální pomoc: Jakmile dojde k vyčerpání jedné z hromádek, je nutné zkontrolovat, zda některý z hráčů nemá ve svém CV pouze poloviční počet karet oproti jinému hráči. Pokud ano, může si hráč s menším počtem karet vzít zadarmo jednu z karet na hrací desce.


Konec hry:

Jakmile po doplnění dráhy na hrací desce zůstane v hromádce stáří méně karet než je hráčů, hra končí. Nyní se sečtou vítězné body - zvlášť pro každý druh karet. Čím více karet hráč má, tím více získává bodů. Následně se přičtou body za majetek hráče. Poté se odkryjí karty osobních cílů a přičtou se získané body. Body za veřejný cíl připadnou vždy hráči, který ho splnil nejlépe. Pokud ho splnilo více hráčů stejným způsobem, získávají body všichni. Hráč, který získá nejvíce bodů, ve hře vítězí. Při rovnosti bodů vítězí hráč, který má ve svém CV méně karet.

Autor: chejnik

Rozšíření hry (1)

CV: Gossip (2014)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 4 hráči od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Vybíráme z aukcí

Světový film
Světový film
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>