nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Cut the Rope: Karetní hra

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Hobby World
MindOK
Autoři: Nikolay Pegasov
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Poťouchlého Om noma zase honí mlsná. Doslova šílí po bonbonech. Dokážete potěšit jeho mlsný jazýček?

Příprava hry:

Důkladně zamícháme všechny karty. Každému hráči rozdáme stejné množství karet (počet karet se odvíjí od počtu hráčů, při hře 2 – 3 hráčů 20 karet, 4 – 5 hráčů 16 karet atd.). Tyto karty jsou osobními kartami každého hráče. Každý hráč si umístí svůj balíček před sebe (lícem dolů) tak, aby na něj všichni hráči dobře viděli, otočí horní kartu lícem vzhůru a vrátí ji zpět na balíček. Dále rozdáme ze společného balíčku každému hráči dalších šest karet. Tyto karty budou mít hráči v ruce a nesmí se ukazovat ostatním.

Hru zahajuje hráč, který jako poslední hrál mobilní verzi hry Cut the Rope.

Průběh hry:

Hráč během svého tahu může do hlavních řad zahrát libovolný počet karet. Zahraje buď vrchní kartu z osobního balíčku, karty z ruky nebo horní karty z pomocných řad. Následně umístí vybranou kartu jako horní kartu do libovolné hlavní řady. Karty v hlavních řadách musí dodržovat pevně stanovené pořadí (od nejvyšší po nejnižší, či naopak). Je-li už v řadě jednička a dvojka, pak další karta musí být trojka. Jsou-li už v řadě čísla deset a devět, můžeme přidat pouze osmičku. Nejsou-li v hlavní řadě ještě žádné karty, zahraje se první hlavní karta (jedničku, desítku nebo nůžky). Jsou-li už založeny všechny tři hlavní řady, nesmíte založit čtvrtou! Je-li v hlavní řadě kompletní sada deseti karet, je tato řada ukončena. Odstraní se celá tato řada a pokračuje se v tahu, přičemž z odstraněných karet vytvoříme odkládací balíček vedle dobíracího balíčku. Pokud dobírací balíček dojde, zamíchá se a vytvoří se nový dobírací balíček.

V závěru svého tahu hráč musí zahrát jednu kartu z ruky (pokud má stále v ruce karty) jako horní kartu do kterékoli své pomocné řady. Nejsou-li v pomocné řadě ještě žádné karty, můžeme řadu založit pomocí kterékoli jiné karty. Máme-li již tři řady založeny, čtvrtou řadu založit nemůžeme. Karty do pomocných řad se smí dávat v jakémkoli pořadí (můžou být umístěny např. trojku na osmičku). Tímto ukončíme svůj tah – doplňovat další karty do hlavních řad již není možné.

Poté ze společného dobíracího balíčku vezmeme karty a doplníme si počet karet v ruce na celkových 6. Na řadě je teď hráč po naší levici. Cílem celého výše popsaného snažení je zbavit se co nejdříve všech karet ze svého osobního balíčku.

Konec hry:

Vítězí hráč, který jako první umístí všechny karty ze svého osobního balíčku do hlavních řad. Tento hráč se totiž nejvíce zasloužil o to, aby si Om Nom pořádně nacpal bříško!

Autor: Zanty

Další názvy této společenské hry

  • Cut the Rope: The Card Game

Vybíráme z aukcí

iKnow - otázky a odpovědi
iKnow - otázky a odpovědi
Akt. cena: 359 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>