nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Cthulhu Realms

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 35 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Tasty Minstrel Games
Autoři: Darwin Kastle
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ve hře Cthulhu Realms se hráči snaží přivést své soupeře k šílenství nebo být příčetnější než oni, když dojde balíček karet. Jedná se o tematickou předělávku hry Star Realms.

Každý hráč hru začíná se svým malým balíčkem složeným ze zasvěcených, hrdlořezů a stoupenců. Pět karet ze společného  balíčku tvoří na stole řadu dostupných karet; při hře více než dvou hráčů se mezi každé dva z nich položí tři dostupné karty.

Každé kolo začínáte s pěti kartami ze svého balíčku v ruce, tyto karty vykládáte, čímž do hry vstupují lokace, přidáváte si příčetnost nebo ji snižujete soupeřům, shromažďujete kouzelnou energii pro získání nových karet a vyřazujete karty ze hry. V každém kole můžete jednou použít efekty svých lokací. Na konci kola odhodíte veškeré zbylé karty v ruce a všechny osoby a artefakty, které jste vyložili.

Pokud přijdete o veškerou příčetnost, jste vyřazeni ze hry. Jste-li posledním příčetným hráčem u stolu, stáváte se vítězem. Hra může rovněž skončit tak, že dojde společný balíček a hru vyhraje ten, kdo má nejvíce příčetnosti.

Hra má také elektronickou verzi (Google Play, App store, Steam) http://www.cthulhurealms.com/.

Autor: Pelly