Cthulhu: I smrt může zemřít

xxxxxxxxxo hodnoceno 196x (Seznam vlastníků)

Cthulhu: I smrt může zemřít - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
CMON Limited
Edge Entertainment
Game Harbor
Guillotine Games
Hobby World
Portal Games
Autoři: Eric M. Lang
Rob Daviau
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Druhá sezóna?

V cz vyšla základní hra a dva prastaří. Je možné, že vyjde druhá sezóna, nebo to bylo KS exclusive a není to možné?

 

Díky

29.1.2022 15:05:18

Druhá sezona není ks exclusive, to byl snad jen jeden prastarý, několik hrdinů, kosmetické vylepšení jako je organizér na hráčské desky a 3 ztracené scénáře. Podle mého, pokud se jednička bude dobře prodávat, tak by dvojka mohla být.

29.1.2022 16:57:57

Je tam toho docela dost, šest scénářů, deset vyšetřovatelů, nová monstra. Vše záleží na tom, jak se hře bude dařit, my bychom to dělali rádi, protože tahle hra si to zaslouží ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

31.1.2022 18:35:55

Tak pevne verím, že základná verzia sa bude predávať dobre, čo by ale myslím si nemal byť až taký problém.

Predpokladám, že po vydani to bude každý zrovnávať s Panstvím hrůzy ako tematicky najbližšou hrou, a v tomto prípade som jednoznačne v Cthulhu tábore. Síce menej príbehu, ale zato viac akcie a tým aj zábavy, podstatne väčšia znovuhrateľnosť jednotlivých epizód, neporovnateľne vyššia produkčná úroveň - nádherne vymodelované figúrky vs. lacné plastové šmejdy od FFG atď.

A to Season 2 rozšírenie je skutočne kvalitné, a doslova napchaté novým obsahom, takže by bola obrovská škoda, keby v češtine nakoniec vôbec nevyšlo.

Obzvlášť keď CMON zvolilo dosť nešťastnú produkčnú stratégiu, pretože druhé obrovské rozšírenie Unspeakable Box (18! nových vyšetrovateľov, 3 epizódy, 2 noví Prastarí atď.) bolo vyslovene plánované ako KS-exclusive, a jeho reprint sa teda predpokladám neplánuje.

Tým pádom je momentálne totálne nedostupné aj v angličtine, nieto ešte v iných jazykoch.

Plus ich attention span voči vlastným značkám je tradične dosť biedny, takže je dosť možné, že to bolo zároveň aj posledné rozšírenie hry, a žiadna S3 už nebude.

1.2.2022 11:08:56

@Somnium 

Season 3 bych ještě nepovažoval za úplně odpískanou

https://twitter.com/timoftheyear/status/1475518261571866624?s=21

 

Season 2 od RExher by byla super, v kombinaci s 4 prastarýma by ta znovuhratelnost byla pro nás doma asi až do důchodu

1.2.2022 11:40:16

Mel jsem doma komplet eng i season 2 a unspeakable box ale teď jsem koupil ch i prastaré mám rád práci a překlady do cz. Sezonu 2 bych koupil taky hned. Jinak co se týče sezóny 3 takové toho, co jsi posunul je dost pravděpodobně že by mohla být:)

6.2.2022 00:09:29

@aneken: tak jakpak si hra vede - zvýšily se naděje na vydání druhé sezony v ČJ, nebo je to stále “ve hvězdách”…?

21.5.2022 17:48:07

 Někdo nějaké info k druhé sezóně?

4.7.2022 18:47:13

Šance je velmi slušná, hra s prodává hezky. Jen potřebujeme před tím, než se s tím kamkoliv pohnem, trochu vyčistit pipeline, Bříza jako překladatel základu je zasekaný v jiných věcech a nikomu jinému to dávat nechceme, zaprvé by to asi nikdo nepřeložil tak hezky s ohledem na tématické texty, zadruhé by to bylo náchylnější k chybám, kdyby se toho teď chytl někdo jiný…

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

4.7.2022 19:07:06

@aneken Zdravím, dovolím si oživit dotaz, jaké jsou prognózy na season 2 v CZ, pohrávám si s tím koupit to v EN, ale základ mám česky a je to zrovna hra, které čeština moc sluší, tak jsem na vážkách, ale jestli bude v CZ, tak prostě počkám, obzvlášť když nemám pořádně čas odehrát všechny scénře v základu :) Děkuji za případné info.

6.10.2022 08:21:46

Taky bych se rád připojil k dotazu. Váhám, zda koupit. Celou dobu jsem si to pletl se hrou Cthulhu Wars. Nevěděl jsem, že je to taková lite verze Panství Hrůzy, kde mě už moc nebaví obsluhovat appku a kvalita překladu mě asi brzo přiměje ten komplet prodat. Navíc, pokud je Smrtkvětenkostku možno odehrát za hodinu až dvě, přijde mi to naprostá ideálka. S deskoherní skupinou totiž coop moc neprojde a členové rodiny nejsou zas tak kovaní aby zvládli udržet pozornost dlouhé hodiny.

A na pořádný Lovecraft zážitek mi asi nezbyde, než si sólo hrát LCG. 

Každopádně vyčkávám, zda bude ta 2 sezóna opravdu potvrzena v CZ.

10.10.2022 12:40:22

Zvazil bych zakoupeni zakladu v cz (sezonu 1) a ty extra dva prastare, dokud jeste jsou (vcera jsme dohrali sezonu 2 a uz nam zbyvaji jen 3 extra scenare, vysetrovatelu je prebytek).

10.10.2022 17:09:57

Doporucuji se podivat na video kluku z Rex her - otazky a odpovedi, kde se k tomu vyjadruji vcelku na rovinu.

 

Season 2 by bylo super cesky. Ta novinka Fear of the Uknown na rozdil od s2 ma byt “standalone” a s novymi pravidly. Tam bych tu lokalizaci spis necekal.

10.10.2022 18:04:34

Mluvili jsme s CMON teď v Essenu, trochu nám nasadili brouka do hlavy tím větším rozšířením, který je standalone. Necháme si to obojí nacenit (ceny se v čase u nich o něco mění), pokud by to vycházelo cenově ne moc od sebe, asi by dávalo větší smysl udělat sezónu 3 před sezónou 2 - bude mít totiž víc obsahu, hlavně Prastaré. Nicméně všude opakujeme, že rozhodovat o tiscích rozšíření her se budeme až po sezoně, letos to pro nás byla finančně dost jízda (pozitivně i negativně) a potřebujem tak trochu vědět, jak si stojíme… ;) 

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

10.10.2022 22:48:38

@aneken 

Tak do toho asi půjdu. Ať nepatrně podpořím čísla. :)

11.10.2022 08:27:05

Ok, tak jsem koupil sezonu 2 v polštině a hold si to počeštím sám :) A doufám tedy, že se pak pustíte do té sezony 3 :)

11.10.2022 19:32:04

My máme doma základ plus dva prastaré, těším se na S2 i S3

11.10.2022 22:36:03

Mám doma základ, musím říct, že znovuhratelnost je úžasná. Čekám jestli ještě někde chytím Černou kozu a do sézony 2 bych určitě taky šel.

15.10.2022 10:33:07

@aneken Tak jak to vidíš s nějakými CZ verzemi? Ať už 2 nebo 3? Já bych bral samozřejmě obojí. :)

1.3.2023 12:53:31

@aneken Viz Conanův dotaz.. taky doufám a pevně věřím, hlavně v 3. sezonu v CZ, vynechal jsem KS, loni jste psali, že uvidíte začátkem tohoto roku a už je březen.. už byste mohli mít nějaké info, alespoň chmírek naděje, že to dopadne :)

2.3.2023 12:28:18

Věc se má tak, že to zatím nejde podepsat, protože CMON nemá finální nacenění. Pořád ale platí, že to dělat chceme a jsme ohledně toho s nima v čilém kontaktu ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

6.3.2023 14:17:47

Ahoj @aneken  Je prosim nejaky update ohledne pripadneho vydani Season 2?

28.8.2023 11:42:51

Ahoj, ohledně Season 2 nic, pořád čekáme na data pro Season 3, abychom mohli začít překládat. Měli jsme je dostat před prázdninama, ale CMON to pořád posouvají…

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

31.8.2023 07:18:18

Tak nám konečně dorazila data na Season 3, začínáme na tom pracovat ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

14.12.2023 10:29:55

Paráda. Moc se těším 👍 Jak při seriálech. Dám si sezónu 1 znovu pro připomenutí 😅

15.12.2023 09:08:40

Hlásíme, že máme odevzdán překlad Sezóny 3 a Ithaquy. Do konce roku by to tu tak mělo být.

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

12.4.2024 19:49:20

Vybíráme z Bazaru

Moje kavárnička
Moje kavárnička
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas