Cthulhu: I smrt může zemřít

xxxxxxxxxo hodnoceno 194x (Seznam vlastníků)

Cthulhu: I smrt může zemřít - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
CMON Limited
Edge Entertainment
Game Harbor
Guillotine Games
Hobby World
Portal Games
Autoři: Eric M. Lang
Rob Daviau
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotisk/dostřik prastarých

Dobrej všem,

netušíte zda Mindok udělá dotisky obou extra prastarých ? Jednoho jsem ještě sehnal v aj., ale černou kozu mohu mít “jen” v POLŠTINĚ, NĚMČINĚ a ŠPANĚLŠTINĚ.

Sic nerad míchám jazykové mutace, ale v tomto případě . . . . . . .

O případném dotisku aj verze jsem také nic nezaslechl, prozatím.

JN

6.12.2022 07:58:13

Jen “malá technická”: hru vydali REXhry, ne Mindok. ;-)

6.12.2022 09:29:48 | Upraveno autorem (porovnej)

@jabbajindrich Dotisk AJ verze určitě bude, CMON to potvrdil při nedávno proběhlé KS kampani.

6.12.2022 09:54:11

Ve videu s doporučením hráčských her pod stromeček (https://www.youtube.com/watch?v=m64ceijq2_A, někde kolem šesté minuty) se @aneken a @Eyron tvářili docela tajemně, jakože o dotisku uvažují, ale jsou na stole i nějaké další varianty a ještě nejsou rozhodnutí.

6.12.2022 09:56:29 | Upraveno autorem (porovnej)

jasné,  hraji i Nemesis, proto ten omyl.

JN

6.12.2022 10:33:52

Dotisk rozšíření (spolu se základní hrou) byl včera oznámen na FB Rexů :) Předpoklad doručení Q2 nebo Q3 roku 2023.

12.12.2022 12:28:39

Oznámení, že se jedná o trojce sice moc prima, ale oznámení že jedná o dvojce i trojce by mi udělalo větší radost. Přeci jen to je šest scénářů a další vyšetřovatelé. Tak mám tu radost trochu menší - a to tím spíš, že ta dvojka v AJ vypadá aktuálně vyprodaná - alespoň v ČR (v zahraničí si nakupovat netroufám).

 

16.12.2022 11:20:49

@zacinajici Asi to není to, co bys rád, ale já si třeba tu Sezonu 2 počeštil sám, překlad je na zatrolenkách, chybí už jen poslední epizoda, týpek to překládá, je to pár karet, připravených krásně k tisku ve správné velikosti, když to hodíš do obalů, tak je to k nerozeznání, jen trocha stříhání a radost veliká :) Vyšetřovatelé jsou taky v CZ k dispozici. Hru jsem sehnal v polštině, ale to už je celkem jedno pak v jakém jazyce. Ale třeba Rexíci překvapí, ta sezóna mi přijde mnohem zajímavější než za tu cenu dva prastaří třeba.

16.12.2022 12:53:40

@Serenitka to já si počešťuju hry běžně, a Drk je záruka kvality (počeštila jsem si díky němu všechna rozšíření k AH3), ale zdá se mi, že u nás teď ta expanze není k sehnání vůbec. Tak jsem trochu rozmrzelá, že nevím zda pokoušet nákup někde v zahraničí (s čímž nemám zkušenost), čekat jestli nedojde k dotisku a doskladnění nebo čekat jestli si to Rexíci přeci jen ještě nerozmyslí. Bohužel jsem mylně věřila, že to budou chtít udělat komplet, zvlášť když se to dobře prodává. Že to nebude jak expanze u BF: sem tam něco…:-(

16.12.2022 16:35:37 | Upraveno autorem (porovnej)

@zacinajici No já to koupil v polštině na megaknihách, dlouho to tam měli, už bohužel nemají. Na polském aukru by ještě mělo být nebo prostě někde z polského eshopu.

16.12.2022 19:43:42

SEASON Two se dala ještě začátkem prosince koupit na Amazon UK, do týdne byla v ČR.

JN

16.12.2022 23:34:03

No spíš jde o to, že když se podíváme, na odhadovanou cenu Season 3, tak to je sice samozřejmě dražší než dvojka, ale ne až tak diametrálně a poměr cena výkon je tam prostě lepší. Nikdo neříká, že se k dvojce nevrátíme, ale i CMON nám na schůzce říkali, že jim to takto taky dává větší smysl, protože to díky Prastarým tu jedničku rozšíří daleko víc…

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

17.12.2022 08:08:52

Ahoj, tak abych to pochopil správně Season 3 je hra: Fear of the Unknown ,která  teď byla na KS a bude to včetně všech Stretch Goals  a  všech Exclusive ? 

17.12.2022 10:45:33

Já chápu, že když lze vyrobit pouze jedno, tak se trojka jeví výhodněji. Ale nechápu, proč se to stále argumentuje jako by šlo vyrobit pouze jedno. Jestli to je stopka od CMONu, že dají jen jednu expanzi a šmytec, tak stojím taky víc o tu trojku. Pokud je to opatrnost od REX, tak taky chápu, ale otázka je, jestli by opravdu nebylo dost lidí, kteří by byli ochotní mít obojí (čili nejlépe vše) a jestli k nějakému vracení bude prostor, až bude venku čtyřka atd. Zvlášť když tedy - jestli to dobře chápu - by ta dvojka měla být kompatibilní i s trojkou bez jedničky. Čili jako k jedničce vyšli dva Prastaří, ke trojce by mohla vyjít dvojka. Že to bude dražší? A co není? Jednička se skorovyprodala za jak dlouho - deset měsíců? Prastaří zmizeli ještě rychleji. Opravdu je k té opatrnosti takový důvod? Nebylo by lepší “kout železo dokud je žhavé”? 

Ono je asi subjektivní, kdo co preferuje, ale třeba já osobně, kdyby to šlo kupovat jako moduly, tak priorita by pro mě byly scénáře. Ale to může mít každý jinak a asi to nejde zjistit…

No každopádně nejspíš budu litovat. Buď teď nad tím mávnu rukou a budu litovat, že mám o šest scénářů méně, nebo si nějakou tu dvojku počeštím a pak budu litovat, jestli přeci jen vyjde česká…to jsou dilemata, toto… 

17.12.2022 12:05:01

@zacinajici Tak ono ikdyž si počeštíš tak pak pořád si myslím prodáš kdyby na to přišlo, jasně třeba za polovic, ale o co de? :) Já už bych to ale asi nedělal, nepotřebuju mít origoš papír, jen ty figurky a navíc je to jen rozšíření :) Jinak Cthulhu zas není taková masovka, takže opatrnost je na místě, ale asi taky souhlasím, že kdyby to udělali, lidi to prostě koupí, jak jsem psal těch 6 scénářů i s vyšetřovateli a monstry je určo lepší jak dva prastaří.

@Pavel66 Silně pochybuju, že by to bylo se stretch goaly :) na 99% jen základní box a zvlášť prastaří. To je ostatně pointa KS exclusive, jen občas se stane, že vyjde všechno, jako třeba u Zaklínače myslím, ale tady s tím fakt nepočítám, i tak chci raději CZ.

17.12.2022 12:27:46

@Serenitka no nevím co je a co není masovka, ale na trh to šlo někdy v únoru a teď na FB REXíci myslím sami uvádí, že mají skoro vyprodáno a objednávají dotisk. Samozřejmě netuším jak to chodí v deskových hrách, ale mě to přijde docela sukces na nerodinnou a nelevnou hru s obalem pro leckoho neznalého spíš depresivním. 

A rozšíření (ať už jakékoliv) půjde ještě navíc na trh někdy nedlouho před Vánocemi, kdy se prodeje točí ještě víc…

17.12.2022 13:34:41

@zacinajici Bez znalosti velikosti nákladu se těžko posuzuje, jak moc velký úspěch bylo jeho brzké vyprodání. Každopádně v dnešní době dává podle mě smysl nevydávat obě rozšíření najednou a spíše upřednostnit Sezónu 3. Nejen kvůli Prastarému navíc, ale i kvůli herní novince v podobě relikvií a možnosti přidávat monstra z jiných epizod. 

Pokud bude dotisk a rozšíření dostatečně úspěšné, možná se dočkáme i Sezóny 2, ale mít navázaný kapitál v obou rozšířeních najednou by byl docela risk.

17.12.2022 23:32:53

@UmmA pro zajímavost: a pokud by vyšly obě rozšíření, koupíš si pouze tu trojku? Nebo obojí? Ty osobně? 

18.12.2022 04:30:47

@zacinajici S frekvencí, jak stíhám hrát, bych si koupil maximálně 1 rozšíření, a to spíš 3ku. S tím systémem prastarých a epizod mi to dává 48 unikátních kombinací, a to nepočítám vyšetřovatele a  možnost přidat náhodná monstra a relikvie.Kdybych to náhodou zvládl ohrát, tak bych časem možná pokukoval po dalším,ale najednou bych to určitě nebral. 

18.12.2022 12:53:16

Tak to pak chápu rozdílnost našich názorů. 

Jen tak na okraj: pravda je, že já větší frekvenci hraní než ty nejspíš nemám, ale zkušenost mě naučila tím spíš brát všechno co chci hned, protože až bych se k tomu dostala, může to už být vyprodáno. Ne vždy lze u všeho spoléhat že pak bude dotisk.

Ale těžko soudit, kolik kupců by k tomu mělo tvůj a kolik můj přístup.

18.12.2022 13:43:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Villagers ks edicia
Villagers ks edicia
Akt. cena: 35 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas