nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Crazy Mix

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Hazgaard Editions
Autoři: Frédéric Henry
Guillaume Blossier
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Malý modrý... ne, červený trojúhelník s dírou? Ten jsem už někde viděl... Hm... Aha, támhle! Sakryš, zase pozdě...

 

Crazy Mix je rychlá postřehová hra, kdy na základě čtyř barevných kartiček s různými geometrickými obrazci vyložených doprostřed stolu máte definovat obrazec, který hledáte.

Balení obsahuje dva druhy karet - pouze s obrazci, de facto se všemi možnými kombinacemi tvarů, barev a velikostí, ty se rozloží do velkého čtverce a tvoří okraj hrací plochy. Zbývající karty (definiční), se zamíchají a položí dporostřed hrací plochy. Pak se čtyři vrchní otočí a rozloží do kříže kolem balíčku zbývajících definičních karet.

Čtyři vyložené kartičky do kříže představují různé vlastnosti, které hledaný obrazec může mít - tedy barvu, velikost, plnost a tvar. Vlastnost, kterou si z dané kartičky musíte abstrahovat, je dána pátou kartou, v podstatě zadní stranou definiční karty vprostřed kříže. Jsou na ní šipky a ukazatele, kterou vlastnost představuje ta která kartička vyložená v daném směru.

Dokážete-li tedy usoudit, že hledaným obrazcem je např. malý modrý trojúhelník bez díry, (protože šipka velikost ukazuje na malý obrazec, šipka barva na modrý obrazec, šipka tvar na trojúhelník a šipka plnost na obrazec bez díry), už zbývá jenom ukázat na tento hledaný na kartičkách rozložených kolem hrací plochy. Budete-li prvním, kdo si dokáže tento obrazec uvědomit a ukázat na něj, vyhráváte toto kolo a berete si tolik karet, kolik ukazuje číslo na prostřední definiční kartě.

Hraje se, dokud nedojde balík definičních karet.

Hráč s nejvyšším počtem karet (=bodů) vyhrává.

Pokud vám tato varianta přijde příliš jednoduchá, zkuste i obtížnější verzi s mícháním barev (sčítá se barva vlastní kostičky a pozadí karty).


Rychlá postřehová hra, kdy hráč abstrahuje jednotlivé vlastnosti obrazců na kartách a skládá z nich výsledný hledaný tvar.

Autor: Elissa