nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Crazy Creatures of Dr. Doom

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Stronghold Games
White Goblin Games
Autoři: Michael Schacht
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Z laboratoře doktora Zkázy se ozývají šílené skřeky. Komínem se valí barevný dým a lidé si povídají příběhy o šílených nestvůrách, které pobíhají v lese kolem doktorova sídla. Pomozte doktorovi dokončit jeho experimenty a přiveďte k životu ty nejbizarnější stvůry, které kdy spatřily světlo světa!

Crazy Creatures of Dr. Doom je jednoduchou karetní hrou, ve které se hráči snaží zbavit svých karet dříve než spoluhráči.

Celkem jsou ve hře karty nestvůr čtyř barev v hodnotách 1 - 6 (každá ve dvou kopiích). Na stůl se položí čtyři karty strojů, které barvou odpovídají kartám nestvůr.

Průběh hry

V kole musí hráč zahrát jednu ze svých karet, pokud je to možné. Zpočátku může ke stroji přiložit libovolnou kartu nestvůry. Další hráči už ale musí na příslušnou hromádku ke stroji přikládat pouze příšery, které mají hodnotu vyšší nebo nižší než je aktuální nestvůra a to podle toho, jaké znaménko je zrovna na stroji. Všechny stroje začínají se znaménkem plus. Pokud ale někdo přiloží na hromádku nestvůru se stejným číslem jako má vrchní karta na této hromádce, musí jednu z karet strojů otočit na druhou stranu (kde je opačné znaménko), nebo vybrat jednoho hráče, který si dobere novou kartu. Karty se totiž na začátku nerozdají všechny, takže část tvoří dobírací balíček. Jakmile tento dojde, hráč, který přiloží na hromádku shodnou kartu, musí povinně otočit jeden ze strojů.

Pokud hráč nemá kartu, kterou by mohl zahrát, musí pasovat.

Konec hry

Jakmile se jeden z hráčů zbaví poslední karty, všichni ostatní hráči mají ještě jeden tah. Poté spočítají trestné body na kartách v ruce (0 - 2). Hráči, kteří se stihli zbavit všech karet, mají -3 body. Hraje se na stejný počet kol, jako je ve hře hráčů (každý jednou míchá) a celkovým vítězem je hráč s nejnižším součtem bodů.

 

Autor: Kew

Další názvy této společenské hry

  • Crazy Creatures of Dr. Gloom