Court of the Dead: Mourners Call

xxxxxxxxoo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Court of the Dead: Mourners Call - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Project Raygun
Autoři: Patrick Marino
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jaké to je, narazil jsem na to až teď díky Planetě (všechny KS kusy už jsou pryč), ale na bazaru to určitě párkrát projde. Má to cenu?
3.10.2019 09:23:59

První hra
Dojmy z první hry (v pěti) mám pozitivní. Pravidla relativně jednoduchá, dobře napsaná, byť pár věcí by neškodilo vysvětlit lépe nebo více podrobněji, aby nedošlo k zásekům, ale chystáme výtah překladu pravidel (už brzo), tak to snad tuhle část eliminuje.
Herně je to spíš svinící hra, jde jen o to koho a jak moc. Jde o area control s malým draftem postav z Podsvětí, které dokážou trošku zamíchat situací na herním plánu. Co mi přišlo super, tak na konci každého kola se musí všichni hráči spokečně spaltit Nebeský desátek, který může hráče pěkně pojet a hru znepříjemnit. My raději vždy splatili. :-)
Hra byla odehrána realitvně rychle, ve 2/3 třetího kola jsme dobrali všechny žetony Jednoty.

6.10.2019 06:08:29

Víkend
O víkendu snad zkusíme hru ve dvou, ale asi to na to nebude stavěné. Zkusím a dám vědět.

11.10.2019 06:58:22

Dojm
Vcera ve 4 a musim rict ze parada. Hra mela celkem vyrovnany vysledek,trvala 2 kola a jeden tah, takze do 2 hodin odehrano. Pravidla by mohla byt razena lepe. Ale po strance atmosfery a mnozstvi kombinaci proste povedena hra

11.10.2019 10:15:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Včera hráno ve třech. Dohráno za dvě kola a jeden tah. Hra trvala bez vysvětlování pravidel cca 2 hodiny. Naprostý souhlas s předcházejícím komentářem ohledně atmosféry a dojmů. Ještě vylepšené kvalitními komponenty a ilustracemi karet.

11.10.2019 15:44:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Včera ve čtyřech. Tři kola, bodově od 34 (moje maličkost) do 45. Vypadá to strašně složitě, ale je to velmi jednoduché. Semikooperativní prvek je fajn a nemám pocit, že by to nějak výrazně ovlivňovalo interakce mezi hráči. Taky se mi líbí, že se draftují jen tři karty.

16.10.2019 10:12:42

Y

Mechanismy
Nemáte někdo ze hry taky takový pocit že má spoustu zbytečných herních elementů? A teď nemyslím jen komponenty, ale některé kroky nebo fáze.

27.12.2019 10:16:14

První dojem
Konečně jsme se k tomu dostali. Hra ve dvou, trvala 3 kola, body 66 vs 60.
Za mě hodně pěkné, produkčně to řadím do TOP, co jsem viděl (takhle má vypadat KS). Herní mechaniky jednoduché, ale chce u toho přemýšlet co a jak. Těším se na další partie, kdy už budeme vědět, co od toho čekat, případně vyzkoušíme ve více lidech.

29.12.2019 18:15:04

To Y
Wallow karty jsou trochu navíc. Jinak za mě zbytek tam naprosto sedí.

29.12.2019 18:15:47

Wallows
A mě se tam právě líbí. Přináší to další věc, kterou je potřeba brát na zřetel a mnohdy nesplnění podmínek dokáže pěkně zaříznout nebo jít chvíli jinou cestou k vítězství, než jen tou nejpřímější.

6.1.2020 04:11:46

Ve 4
Konečně jsem to zahrál ve 4 a oproti duelu je to dost jiné a hodně svinící, což je pro mě velké plus a dost jsem se bavil :-)
Ale přijde mi, že karta tajného úkolu (nevzpomenu si na origo název), kde dostaneš 4 body za každou Mourner card je zbytečně silná. Nepřijde vám, že by tam měly spíš 2 body?

9.1.2020 08:37:01

Mourners...
... a nemám chybu v překladu? Teď se ke hře přes víkend nedostanu. Možné je vše. Kdyby někdo narazil na chyby, prosím hlaste.

8.2.2020 00:26:11

mourners
Ty karty jsou 3, pro každou frakci 1, dostáváš 4 body za Mourners karty té konkrétní frakce

8.2.2020 00:59:51

Odehrano ve trech. Za me je to nalestena bida. Hra trva 2 kola, takze nejake efekty ze ziskanych karet pouzijes jednou. Lokaci je tam 12, takze o nejakem soutezeni mezi hraci nemuze byt rec.

Podle me typicky KS: produkcne suprova hra, ktera v jinem poctu nez 4 nefunguje vubec a potrebovala by doladit. 

9.8.2021 21:50:18

Vybíráme z Bazaru

Strážcové lesa
Strážcové lesa
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas