Corinth - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Sébastien Pauchon
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Žádám jakoukoli dobrou duši o překlad.
Nepustil by se do toho někdo?
Jde jen o pár stránek pravidel. Opravdu toho moc není.
Ale i to je pro některé dost :)
Hra vypadá zajímavě, ale já ji bez přeložených pravidel nerozjedu.
Děkuji.
31.3.2020 14:04:33

­
Uvidím, jak to půjde, minimálně překlad bez grafiky bych spíchnout mohl :-)

***
Deskoherní inkvizitor, občasný překladatel a korektor

31.3.2020 14:22:55

Super

Tak to by byla paráda. Děkuji předem :)

31.3.2020 15:33:10

Překlad
Nějaký překlad už jsem vytvořil, dokonce jsem ho sem i 2x nahrál, ale ta verze není ještě úplná, v současné chvíli máme se synem asi 90% přeloženo.

Každopádně bych se chtěl gar-mogotha zeptat na dvě věcí, které jsem v pravidlech nenašel.

S přítelkou jsem odehrál už 12 her po 12 kolech (hrajeme pouze ve dvou hráčích) a chci se zeptat, zda když jsem na tahu lze vzít zboží z daném oblasti, pokud už mám v této oblasti všechny obchody zaplněné (taktický důvod, aby soupeř nemohl zaplnit obchod s vysokým bodovým hodnocením). To samé, lze-li brát zlaťáky, pokud už mám v herním a bodovacím plánu všechny zlaťáky zakroužkované.

Jinak hra je super, bežně trvá cca 25-30 minut ve dvou hráčích. Záleží nejen na štěstí jak padá kostka, ale také dost na taktice, co kdy a v jakou dobu vybrat nebo nakoupit.

2.4.2020 20:46:43

Z logiky věci
mi plyne, že smí. Obojí. U zboží je napsáno "can" a počet peněz a koz by logicky neměl být nijak omezen. Jinak pokud se líbí Corinth, doporučuji Yspahan, jehož je Corinth velmi osekanou verzí.

3.4.2020 06:46:31

překlad
Já už to mám také přeloženo, jen jsem to ještě nestihl dát do grafiky. Snad po víkendu, jen nevím jak dlouho se to bude pak schvalovat. Když tak, hodím sem nějaký odkaz ke stažení ...

* * * * *
Board games klub, Trenčín

3.4.2020 07:10:53 | Upraveno autorem (porovnej)

překlad
Se nás sešlo... :)

***
Deskoherní inkvizitor, občasný překladatel a korektor

3.4.2020 10:09:28

Překlad

Teda pánové. Vás je :)
Překlad bych bral jakýkoli i bez grafiky.

3.4.2020 10:32:50

ty ve
vždyť to má asi 2 pravidla...

edit: tak jsem spíchnul i videjko s návodem - enjoy!

https://www.youtube.com/watch?v=fLNjmEJcl1A&feature=youtu.be

3.4.2020 12:52:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
2 pravidla to asi nemá :)

Každopádně dneska jsme po pochopení všech pravidel poprvé hráli naplno hru včetně pohybu Stewarda v tržnici a chci se zeptat, jaký názor na to máte.
Už jen z pravidel, kdy jsem to louskal a prohlížel ten vzor bodování, tak mi přijde že 13 bodů na 6 tahů z 18 je málo.
Pravda, kdyby to dojel do konce, tak by měl 24 bodů z 8 tahů, což zase dává docela slabý průměr 3 body na tah.
Takže z taktického hlediska to moc výhodné nevidím, to spíše si dojít pro tu kostku navíc pro házení bez zaplacení zlaťáku nebo pokud by to tahově vycházelo na sebrání nějakého zboží, které mi chybí k zavření obchodu, když mi soupeř předběhl a potřebné zboží mi sebral.

Jdu se kouknout na to video...
Tak video pěkné, pro ty kteří neznají pravidla a nevládnou angličtinou myslím naprosto dostačující. Jen jsem si potvrdil, že jsme to hráli správně dle pravidel.

@Pelly
Na ten Yspahan se podívám později, myslím že pro začátek toto stačí, už tak se přítelkyně zlobí, že hraju moc takticky a občas jí "škodím", aby nezavřela obchod a nedosáhla tak na body.

3.4.2020 16:57:42 | Upraveno autorem (porovnej)

jak se to vezme
13 bodů se sice zdá jak málo, ale ono obecně v té hře není moc bodů - když se podíváš, dostal 42 bodů celkem, 13 z trhu, 9 za stavby, takže za zboží 20 a potřeboval na to také cca 7 tahů. Pokud hráli ve dvou, uhrál v průměru 2,3 bodu na tah...

3.4.2020 17:27:23

mám jiné zkušenosti :-)
@Pelly

Tak s přítelkou jsme už odehráli skoro 20 her, než jsme se pustili do toho trhu, tak skóre ve 2 hráčích bylo cca 50+, nejvyšší zatím 65 a 67 bodů.
Zatímco, když jsme hráli i trh, tak 50 a 53.
Ono dost záleží na shodě okolností a kdy a v jakém stavu ten posun na tržnici zahraji.

3.4.2020 17:34:33

Ok
psal jsem to jen na základě toho příkladu. Na hru se teprve chystám.

3.4.2020 17:39:34

Pravidla
Pokud někdo chce pravidla, mám je pro sebe udělané. Tak dejte vědět, pošlu odkaz.

3.4.2020 23:19:30

Dík
Tak vám pánové všem děkuji.
Hlavně za ta videa, jsou fantastický.
Jdu tisknout a hru rozjet.
Mám rád tento typ her.

4.4.2020 09:52:47

překlad v grafice nahrán na ZH
Za případné chyby či jiné anomálie v pdf se omlouvám, s tím programem co mám doma to líp nešlo.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

8.4.2020 00:08:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Ad Vulcano.

Překlad vypadá ok až na hru dvou hráčů. Tam ten popis je hodně mimo.
Správná pravidla pro 2 hráče jsou:

* První hráči provede "Zásobování přístavu" (Hodí kostky a vyskládá je na plán)
* Pak první hráč hraje své kolo a poté odstraní žluté kostky
* Pak hraje druhý hráč své kolo (doposud je to stále stejné jako hra více hračů)
* Pak hraje znovu první hráč své kolo (s tím co tam zbylo). Tento krok je jedinná změna oproti hře více hráčů.

8.4.2020 11:43:04

Ross Tikal
To mi nějak ujelo ... asi chyba v matrixu.
Každopádně díky. Už jsem to opravil a nahrál aktualizaci. Dnes ráno už byla pravidla zde na ZH dostupná, tak snad i ta aktualizace proběhne rychle :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

8.4.2020 12:08:37

Print and Play
https://drive.google.com/drive/folders/1juhTYboh6Qoh3ENwl07tYrY_lu1gKG5g?fbclid=IwAR36962vNEY4f4MJRplHSjnxL-l_HxCQrkaL2gyPgRFd0VWUDxxIRu6i-zM

8.4.2020 12:49:19

upravená pravidla pro tisk
Dnes jsem nahodil upravené pravidla pro snadnější tisk - kvůli problémům s tou spojenou 2-stranou v orig. pravidlech. Možná se trošku snížila kvalita při konverzi, ale snad to nebude tak špatný. Možná, že to už ani nebude nikdo potřebovat :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

19.5.2020 20:48:17

Vybíráme z Bazaru

Star Trek Ascendancy - komplet edice
Akt. cena: 9500 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas