nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Control

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Keymaster Games
Autoři: Mattox Shuler
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Pokud je možné cestovat časem, kde jsou turisté z budoucnosti?“

- Stephen Hawking

Ve hře Control se hráči stávají cestovateli časem, kteří byli chyceni v prasklině časoprostoru. Palivo ve stroji času každého hráče bylo úplně vyčerpáno, takže musí k doplnění použít palivové články (karty), aby se z praskliny dostali, a zároveň v tom zabránit ostatním hráčům.


Příprava hry 2 hráčů:

Hráči rozdělí balíček karet podle symbolů uvedených dole na kartách. Tyto dvě hromádky zamíchají a každý si vezmou jeden balík společně s kartou nápovědy. Každý hráč si dobere čtyři karty. Začíná hráč, který se podíval později na své čtyři karty.


Průběh hry 2 hráčů:

Hráč si ve svém tahu dobere jednu kartu (kromě začínajícího hráče v prvním tahu) a provede jednu níže popsanou akci:

  • Dobrání karty: Limit karet v ruce je sedm. Pokud jej hráč překročí, musí přebytečné karty z ruky odhodit.
  • Zahrání karty: Hráč zahraje stabilní nebo nestabilní kartu lícem nahoru. Pokud vyložil stabilní kartu, provede její efekt.
  • Odhození nestabilní karty: Hráč zaktivuje efekt nestabilní karty jejím odhozením.
  • Zneškodnění karty: Hráč může zneškodnit protihráčovu vyloženou kartu odhozením karty se stejným nebo vyšším číslem palivového článku, než má karta, kterou chce zneškodnit. Některé z karet mohou mít efekt odolnosti proti zneškodnění.


Konec hry:

Hra končí, jakmile jeden z hráčů nasbírá 21 palivových článků. Pokud hráčům dojdou balíčky, spouští se přesčas (závěr hry).

Hra čtyř hráčů:

Pokud hrají čtyři hráči, rozdělí se do týmů po dvou. Hráči, kteří jsou ve stejném týmu, si sednou naproti sobě. Každý tým má vlastní dobírací hromádku karet. Cílem týmu je, aby jeden z jeho členů nasbíral 21 bodů dříve, než se to podaří druhému týmu. Ostatní pravidla se nemění.

Autor: CzechWin