Constantinopolis

xxxxxxxxoo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Constantinopolis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Stratelibri
Autoři: Giancarlo Fioretti
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DC

Hráli

jsme to včera, docela se nám to líbilo, ale je fakt, že to je hodně moc solitérní, každý se stará o to své a na ostatní moc nehledí, interakce mizivá (dražba o pořadí na počátku kola, pak už nic). Ale je tam i varianta, kdy je možno mezi hráči směnovat zboží (ala Osadníci).
15.5.2011 12:28:48

DC

hrál
to ještě někdo další? Jaké máte postřehy, hodnocení??

12.6.2011 19:07:47

pridavam
sa k DC.Hral to niekto?Je v ponuke v bazari a vyzera velmi zaujimavo.

11.7.2011 10:03:10

hrál
Nechci v žádném případě "lobovat" nebo jak to napsat či naopak mařit prodej této hry v bazaru, tak se budu snažit být co nejobjektivnější. Je to FFG hra, ale je to čisté euro. Stavění budov a pick up and delivery kostek za zisk bodů :). Ale musím přiznat, že ač mě hry tohoto typu už nebaví, tak jsem se u této hry celkem bavil, protože hezky vypadá a odehrává se ve starověku, což já můžu :). Je to jednoduchá hra (řekl bych i rodinného typu, ale to už je možná silné slovo). Problém je, že to je docela blbě hratelné ve 2. Hrát se to dá, ale téměř úplně tam odpadne jeden prvek, což je dražba (kterou stejně nemusím, proto mě to celkem i bavilo ve 2 :) ) o prvního hráče a speciálního privilégia. Při hře ve dvou jsme sklouzli k tomu, že jsme si vybrali privilégium, které se nám líbilo a za celou hru se moc nevyplatilo jej měnit (maximálně 1x, či 2x).

Takže já bych to srhrnul asi tak, že to je pěkné euro typu pick up and delivery, spíše pro 3 až 5 hráčů (ale hratelné i ve 2 s tím, že je hra téměř osekána o dražbu), které by nemělo urazit euraře a "rodinné" hráče. Ale asi to není nic pro AT a wargamery :)

11.7.2011 10:21:04 | Upraveno autorem (porovnej)

beholder
Diky moc,vacsinou hrame v dvojke.Dobra rada nad zlato.

11.7.2011 11:33:21

Vybíráme z Bazaru

Pexeso memo game
Pexeso memo game
Akt. cena: 80 Kč
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas