Conquest of the Empire

xxxxxxxooo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

Conquest of the Empire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eagle Games
Edge Entertainment
Autoři: Glenn Drover
Lawrence H. Harris
Martin Wallace
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotaz na pravidla

Nějak jsme nepochopili pravidla ohledně umisťování provinčních žetonů.
V pravidlech se píše, že v rámci setupu si každý hráč nalosuje 4 provincie (bez Itálie) a ty pak vymění za své žetony vlivu. nalosované provincie jdou ze hry.
Pak se ale píše, že každou sezonu se na mapu umístí dalších 12 provincií (při 6 hráčích). pokud ale hra má 4 sezony, tak tolik žetonů provincíí hra nemá. kde děláme chybu?
24.9.2014 10:47:30

Viděl jsem dávno
..ale není tam od každé provincie více žetonů?

24.9.2014 11:46:48

Venca81
je tam více žetonů pro každou provincii, ale dotaz trochu zněl jinak.
Když na startu při 6 hráčích vyberu 4x6=24 žetonů provincií a pak během 4 sezon dalších 4x12=48. Tak dohromady jsem použil 72 žetonů, ale tolik žetonů provincií tam není.
Jediné co by pomohlo, že ty startovní provincie by se vrátili ještě do hry. Tak bud je chyba v pravidlech nebo něco děláme blbě.

24.9.2014 12:00:43

Víťazstvo v súboji
1.V preklade pravidiel CotE 2 nie je spomenuté kto vyhráva súboj keď všetky jednotky útočníka i obrancu sú zničené, prípadne kto musí ustúpiť z provincie s generálom. 2. Je možné viesť súboj aj proti samotnému generálovi s úmyslom ho vyhnať z provincie? prosím o upresnenie

10.1.2015 05:57:46

marinator
Ad 1. Pokud vím, děje se remíza, a tudíž se neděje nic. Tj. nikdo neustupuje a nikdo nedostává body chaosu. Ad 2. Na samotného generála i caesara se útočit dá, načež daná postava ustupuje do sousední provincie, i když ta je obsazená jinými než spojeneckými jednotkami - to ale jen v případě, že není k dispozici jiná "bezpečnější" provincie.
Jinak na BGG jsou soubory s FAQ k oběma verzím.

23.1.2015 21:13:20

Vybíráme z Bazaru

Revolver 2, Brno
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas