Conquest of Paradise

xxxxxxxxoo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Conquest of Paradise - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Kevin McPartland
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnosti v pravidlech

Zavádím vlákno nejasnosti v pravidlech
14.10.2011 14:58:53

Traverz během objevitelské fáze
Mohu během objevitelské fáze přecházet z právě prozkoumaného hexu na neprozkoumaný hex přes více hexů mých přátelských soustroví, nebo lze traverzovat maximálně přes jeden? Pokud lze traverzovat přes více, platí se 2 uzlíky za každý hex, nebo za celý přesun přes více hexů?

14.10.2011 15:01:41

Traver cez znamy hex
V living rules na GMT webe, strana 5 kapitola: Special Exploring Situations

After Exploring a hex, you may wish to traverse a Known
hex (that is not an Enemy hex) in order to get to another
Unexplored hex. It costs two Knots to do this: place an
Explored Hex 2-Knot Marker in the hex.

Je to zmenene oproti tlacenej verzii, prave som to kontroloval. Tiez sme to predtym diskutovali pri hre ale nakoniec sme to hrali za 2 uzliky.
Edit: to som este nevedel o smene v living rules. Asi by som to mal vytlacit a nahradit stare pravidla.
Este lepsie by bolo, keby to uz niekto prelozil :)

15.10.2011 00:46:06 | Upraveno autorem (porovnej)

to syon
No já to právě překládám a překládám to z living rules. Jenže přesně na ten citát, který jsi tady uvedl, jsem se ptal. V tom, co jsi uvedl, není řešena situace, kdy se chci přemístit přes VÍCE JAK JEDEN známý hex. Dejme tomu přes dva.

1) Můžu se přesunout přes víc jak jeden ?
2) Pokud ano, kolik mne to bude stát? U přesunu přes dva mne to bude stát 2 uzlíky, nebo 4 uzlíky?

15.10.2011 09:56:24

Kren
hral jsem to po dlouhe dobe na warconu, tak nevim presne, ale tak jak je to nize napsano mi prijde, ze nemuzes pres vice hexu.

15.10.2011 11:00:05

to sydo
Pokud je to tak jak říkáš (traverz pouze přes jeden zveřejněný přátelský hex), pak je to vyřešeno. Nicméně by to tedy v pravidlech mohlo být zdůrazněno, že POUZE přes jeden. Pokud je to tak, tak to v českém překladu zdůrazním.

15.10.2011 11:30:37

Random event cards
Hráli jste někdo s těmi kartami událostí? Nějak jsem nepochopil, kdo si dobírá kartu v případě, že dojde na začátku kola ke shodě na posledním místě v bodech. Viz následující text z pravidel:

If there is a tie for last place, then the player winning the tie breaker decides if he will draw a random event or determine the turn order and the next tied player resolves the other.

16.11.2011 13:19:47

kren
Veskere remizy se myslim urcuji podle pocatecnich ostrovu. Prvni Samoa, pak Tonga atd. nevim takhle z hlavy presne to poradi, ale je to v pravidlech.

16.11.2011 13:55:44

to sydo
Remízy v základní hře ano, ale tady jde o ten anglický text z pravidel toho rozšíření z C3i. Kdy ten hráč, který při remíze posledních je první v pořadí (podle těch ostrovů jak říkáš) se rozhoduje jestli si vytáhne kartu nebo jestli "asi" přenechá pořadí. nevím přesně jak to s tím rozhodováním se funguje - viz ten anglický text:

If there is a tie for last place, then the player winning the tie breaker decides if he will draw a random event or determine the turn order and the next tied player resolves the other.

16.11.2011 13:58:34

kren
Ted nejak nevim na co se ptas.
Kdyz se dva hraci deli o posledni misto, tak ten, ktery vyhraje podle ostrovu remizu, si vybere, zda si vezme kartu nebo urci poradi dalsiho kola. Ten, se kterym se delil o tu remizu, pak provede drhou moznost (tu, kterou prvni hrac nevybral).

Priklad - hrajeme spolu, ja Samoa, ty Tonga. Oba se delime o posledni misto. Ja jako Samoa vybiram prvni a rozhodnu se vzit si kartu. Ty pak zvolis poradi do dalsiho kola.

16.11.2011 14:31:22

to Sydo - rozsvítilo se mi.
Jó, já jsem ale blbec. Já totiž úplně zasklil, že se tam u více hráčů nejedná o pořadí hráčů v tahu, ale jen o pořadí toho, kdo rozhodne o začínajícím. Já měl pořád nějak zafiksováno že jde o rozhodnutí pořadí hráčů během tahu a tak mi to rozhodnutí u více jak dvou posledních hráčů nebylo jasné. To víš to je věkem ;).

16.11.2011 14:40:22

Vybíráme z Bazaru

Odhodlaní: Normandie (karty v obalech + insert)
Odhodlaní: Normandie (karty v obalech + insert)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas