Conflict of Heroes: Storms of Steel! - Kursk 1943

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Conflict of Heroes: Storms of Steel! - Kursk 1943 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Academy Games
PHALANX
Autoři: Dana Lombardy
John Hill
Uwe Eickert
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Tak jsem neodolal a objednal. Myslím, že war game kámoš bude nadšenej. Nemůžu se dočkat až budu Šturmovikama kosit Tigry :-)
20.11.2009 09:09:42

Konečně...
Dnes jsem se sešli s kamarádem a konečně zahráli jednu mapu z Kursku.. :) Hráli jsme myslím 10 - Tanky! A musím jen chválit.. jednoduchá pravidla.. ( i když mám pocit, že nám spoustu ještě uniklo ) a hlavně pěkné možnosti.
V této mapě se němci snaží prolomit útok Sovětů a podle mě nejsou rozhodně v postavení jaké by měli mít. Hrál jsem za němce, takže jsem byl jak na střelnici.. Jeden ruský tank za druhým, ale pořád se drželi.. nějaké to lehké poškození nebo panika ale nic víc. Po prvním tahu jsem sice udržel pozici a sestelil tři ruské tanky, rozhodně to ale nebylo nic slavného...
Bohužel jsme museli partii ukončit dřív, ale asi bych to prohrál. V druhém kole se totiž kamarád začal vtírat za mé linie a těžce útočit do boku tanků. Takže nakonec jsem ztratil 2 tanky a sovět jen 3. Je to ostuda pro celý wehrmacht a já si to asi osobně vyslechnu od mého nejvyššího.. :)
Rozhodně se mi to moc líbilo.. podruhé sovětům takovou příležitost nedám... :D

3.3.2010 23:05:57

to SSZGSA
Takze to nakonec tak nejak odpovidalo historickemu vysledku, ne? :) Pravda v realu soveti utrpeli mnohem masivnejsi ztraty, ale jinak skopcaci zazivali presne to co ty: jeden tank za druhym, postupne jim dosel dech a nakonec prisla sovetska protiofenziva u Orelu... ;)

4.3.2010 16:23:17

Tak opět...
Ve čtvrtek jsme s klukama sedli nad rokem 43 a opět na stejnou mapou.Volba byla z mé strany, protože jsem nechtěl jen tak opustit myšlenku, že by němci v tomto scénáři nemohli vyhrát. Jelikož jsme hráli ve třech rozložili jsme se na dva Sovětské hráče a jednoho Německého ( já ).
Pro tuhle hru jsem se rozhodnul stáhnout jižní křídlo do blízkého lesa, kde by se zvýšila obrana a lepší palebné postavení. Se severním křídlem, které je silnější jsem se rozhodnul natlačit do Sovětské síly ale v průběhu prvního kola se mi to vůbec nepodařilo. Navíc, jak jsem ustoupil na jihu, dovolil jsem aby jižní tanky odstřelovali moje pozice severníh tanků. Sice se tak Sověti museli odkrýt ale i tak mi způsobili veliké škody.Dopadlo to mou prohrou... sestřelili mi celé severní křídlo a já Sovětůn téměř celé jižní. Bohužel to byla ale naprostý neúspěch. Sověti totiž měli v záloze ještě dalších 5 tanků z toho myslím 2x KV-1. :)
Hold musím zase vymyslet, jak příště... Takhle to nejde..
Tenhle díl série CoH už znatelně ukazuje, v jaké situaci byli Němci u Kursku.... Měl jsem nesmyslný rozkaz prorazit ruskou sílu která měla cca o 5 tanků víc než já a to bez záloh.Pravdou ale je, že německé tanky mohou za jednu aktivaci střílet 2x ale i tak mám pocit, že jsem měl spíše držet pozice, než se hnát směrem k smrti.. :D

7.3.2010 11:23:35

Vybíráme z Bazaru

Česko pro pamětníky
Česko pro pamětníky
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas