Conflict of Heroes: Storms of Steel! - Kursk 1943

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Conflict of Heroes: Storms of Steel! - Kursk 1943 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Academy Games
PHALANX
Autoři: Dana Lombardy
John Hill
Uwe Eickert
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla...

Tak jsem dnes zase hrál scénář jen s tanky. :D Nějak se pořád nemůžu smířit s tou porážkou. Pro změnu jsme hráli ve 4 lidech a vůbec mi není jasné jak se dělá pořadí při reakci. To, že se střídá jedna strana s druhou je v pohodě, ale když chceme všichni reagovat na tah hráče?? :D
15.3.2010 01:50:27

Dodatek
Ještě mě tak napadla jedna věc. Nikde jsem neviděl limit na jednotky v hexu.. vím, jak řešit střelbu do jednoho hexu s více jednotkama ale přišlo mi divný abych řešil průraznou střelbu do hexu, kde jsou třeba tři tanky a vyhodnotil každý z nich. Kdybych zasáhnul jeden tank tak už přece střela nepokračuje v dráze.. přece jednou střelou neponíčím třeba tři tanky.. :) Nemá s tím někdo zkušenosti?

15.3.2010 02:27:19

Reakce pri 4 hracich
Ahoj, nejakou dobu jsem se sem nedostal. Nicmene odpovedi nikde, tak se pokusim odpovedet ja. Budu pritom vychazet z puvodnich pravidel pro Awakening the Bear, ale myslim, ze to bude platit i pro tuto verzi.

V pravidlech je vyslovne zmineno, ze kazdy z pasivnich hracu muze reagovat na kteroukoliv akci aktivniho hrace a to klidne na tutez jednotku. "They may both react against the same unit if they so wish." Zadne poradi se neresi a je to tedy na hracich. Pokud hrajou dva za jednu stranu, jiste si zvoli co nejvyhodnejsi reseni.

22.6.2010 23:27:47

Vyhodnoceni palby na "stack" obrnenych jednotek
Autor sam svoji poznamkou pod bodem 7.7 vysvetluje, ze palba nepredstavuje jediny vystrel, ale urcitou casovou sekvenci. Popisuje i "priklad", kdy dva tanky hezky v kolone jsou pro AT delo mnohem snazsi cil nez dva tanky postupujici oddelene (nutnost menit pozici AT...)

Ve vysledku pravidlo funguje dobre - nikdo se nemusi zabyvat limity "stacku" a pritom je hrac motivovan k tomu, aby si na pripadne nekolikanasobne vyhodnocovani palby daval pozor.

22.6.2010 23:40:33

To MrHector
Aha.. :) My jsme to právě řešili tak, že když byl jeden z tanků zasažen, další se nevyhodnotil. Brali jsme to jako jeden výstřel.. :)
Když už jsi tu... prosím tě, naco jsou pro Sověty tanky jako T-70, které nemají dostřel, jsou slabé a pomalé.. vůbec si snimi nevíme rady... Na co je použít.. dávat je zdarma jako body se mi nechce.. Maximálně jako skupinové akce ale i tak proti Tigrovi jsou k ničemu.. :)
Jojo.. já vím.. co proti Tigrovi nebylo, že ? ::D

23.6.2010 02:43:49

Lehke tanky
No, ja bohuzel ten Kursk nemam, takze jsem s nima nehral. Nicmene urcite zalezi na scenari, precisleni a podobne, urcite se i pro lehke tanky obecne najdou cile. Jejich role vsak rozhodne nemuze byt v niceni obrnencu soupere - spise v niceni lehkych cilu, objizdeni souperovych pozic a utoku z tylu (predpokladam, ze pri utoku zezadu na close combat i ty lehke tanky budou mit svoji silu). No a obecne pak, presne tohle premysleni jak pozlobit slabou jednotkou mam na hrach moc rad...

23.6.2010 18:15:15

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail (KS stretch goal box)
Tainted Grail (KS stretch goal box)
Akt. cena: 1290 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas