Conflict of Heroes: Bouře oceli – Kursk 1943 (3. edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 46x (Seznam vlastníků)

Conflict of Heroes: Bouře oceli – Kursk 1943 (3. edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Academy Games
Banana Games
Ediciones MasQueOca
Autoři: Gunter Eickert
Uwe Eickert
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jednotky

Tak jsem nevydržel a prošel pravidla zatím jen v ang. Překvapily mě dvě věci:
1.Nepřítomnost stíhače Ferdinand na německé straně, který měl u Kurska premieru.
2. Rozdělení vozidel na kategorie, kde jedna je otevřená vozidla.To mě překvapilo, že se bere i účinek výbušné HE munice.
Začinám se ještě více těšit a doufám, že bude i Tank Duel.
Netrpělivě čekám na cz pravidla a jsem zvědav jak to bude se zkratkami jako he, spg, apc atd.
10.1.2021 19:13:06

Bastacka
1. Nevím, proč autoři do hry tento stíhač tanků nezařadili, ale tipl bych si, že to mohlo být kvůli tomu, že je to minoritní technika, jíž se vyrobilo pouze pár desítek kusů. Což se nedá srovnávat s jinými legendami produkovanými po stovkách a tisících. Navíc německé techniky už je ve hře i tak dost a značně převyšuje různorodost sovětských zbraní. Nejde tam prostě pojmout vše.

2. Na tom přece není nic překvapivého. Je logické, že obsluha zbraně na otevřeném vozidle je náchylná vůči šrapnelům dělostřelecké munice nebo třeba proti plamenometům. Před těmito zbraněmi se tam dokonale schovat nedá. A zejména v lese, kde může být munice iniciována kontaktem s větvemi stromů (to je ve hře také zahrnuto) je posádce nějaké boční pancéřování k ničemu.
.....................
liščí překladatel

10.1.2021 20:20:57

Wopat
1. Tak, ale Ferdinand je legendarní stíhač i když ho bylo vyrobeno necelá stovka. Samozřejmě Elephant tam započítán není. A byla by to protivaha proti SU 152.

2. Mě překvapilo, příjemně, že tam taková kategorie vozidel je. A, že se takto pracuje s HE municí.

10.1.2021 20:34:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka
1. Jak jsem psal. Netuším co autory vedlo k tomu, jakou techniku do hry zahrnout a jakou už ne.

2. Aha, promiň. Špatně jsem to pochopil. Myslel jsem, že se tomu divíš. Ano, ve hře je mnoho hezkých detailů, nejen tento. Má to taktickou hloubku, ale přitom je to stále jednoduchá hra.
.....................
liščí překladatel

10.1.2021 21:16:00

Monster tank
Co jsem netušil,tak v roce 2012 vyšlo rozšíření Monster tank.
Obsahuje i zmíněného Ferdinanda,ale taky kupu jednotek,které v bitvě u Kurska nemohly být.
Ale na druhou stranu,kdo by nechtěl vlastnit a hrát s Mausem :+).

11.1.2021 09:17:01

Vybíráme z Bazaru

Massive darkness 2 Zombicide crossover ve fólii
Massive darkness 2 Zombicide crossover ve fólii
Akt. cena: 522 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas