Concordia: Venus

xxxxxxxxxo hodnoceno 66x (Seznam vlastníků)

Concordia: Venus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: PD-Verlag
Rio Grande Games
Autoři: Mac Gerdts
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Concordia Venus vs Concordia

Vie niekto porovnať Concordiu Venus a Concordiu? V čom sú základné rozdiely?
27.8.2020 11:14:15

Rozdíly
Moc jich není. V podstatě jen nějaké ty nové mapy, možnost hrát až v šesti hráčích a tím asi největším rozdílem je možnost hrát týmově ve dvojicích.

Já Venus mám, ale zatím jsem tu týmovou variantu nikdy nezkoušel, takže to hraju jako klasickou Concordii.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

27.8.2020 11:18:33

Malcolm
Takže, ak nehrávame vo väčšom počte (čo nehrávame), "vystačíme" si aj s klasickou verziou? Pôvodne som myslel, že sú tam aj nejaké zásadnejšie rozdiely, teda rozdiely aj v systéme hry alebo mechanike. Dík.

27.8.2020 11:31:19

chochones
Kup si základní Concordii, k tomu jedno dvě mapová rozšíření (mapy jsou oboustranné) a bohatě si vystačíš na hodně dlouhou dobu.

V podstatě jediné rozšíření, které přidává více možností do hry, je Salsa, které můžeš kombinovat jak se základem, tak s Venus.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

27.8.2020 11:36:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Malcolm
A je to v pohode aj pre dvoch?

27.8.2020 11:42:15

Pro 2
Záleží na tom, jakou zvolíte mapu. Pro dva se mi spíš osvědčily ty menší. Takže třeba Korsika a Kréta. Celkem v pohodě byla i klasická Itálie ze základní hry a bavila mě i Británie. Blbý na tom je, že každá ta mapa, co jsem teď vypsal, je z jiného rozšíření ;-)

Jinak hra ve dvou je podle mě v pohodě, ale můj názor nelze brát za směrodatný, protože zrovna Concordii si rád zahraju kdykoliv a v jakémkoliv počtu.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

27.8.2020 11:46:28 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ok, dík za info.

27.8.2020 11:47:49

Ahoj, máme Concordii Venus a jak to tak čtu, tak pro dva hráče je v základu dobrá jen zmenšená mapa Ionium. Chtěli bychom proto rozšířit možnosti a pořídit nějaké mapy vhodné pro dva. Četl jsem, že dobré jsou Egypt/Creta, Corsica, případně Britania. Dá se to koupit k verzi Venus nebo to jsou mapy jen k původní Concordii (jde mi o rozměry i vizuál - aby tam nebyl nějaký problém s nekompatibilitou). Díky předem za jakýkoli názor.

9.4.2023 19:11:51

@Kadylek Nejlepší mapa pro dva je Corsica, je bez problémů použitelná i s Venus. Jinak tady máš přehled vhodnosti map pro různé počty hráčů https://boardgamegeek.com/file/download_redirect/247efc07381c1de52c977c7dcf57ccf1823d4ab823f2fc42/Concordia_Player_Counts_v2.6+-+mccrispy.pdf

9.4.2023 19:28:14 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kadylek  Ja som sa pri výbere máp zorientoval na základe tzv. “tepelnej mapy” z BBG. Je to vynikajúca analýza všetkých máp. Odporúčam sa na to pozrieť.

https://boardgamegeek.com/thread/2611782/big-forum-post-about-maps/page/1

9.4.2023 19:37:02

@chochones @Froggery Zdar, moc děkuji oběma! Obojí ukazuje, že nejlepší pro nás bude Kréta s Egyptem a Korsika s Galií. Jinak jsme právě dohráli ve dvou na Hellas a i to bylo v pohodě hratelný, tak se těším na koncentrovanější zážitek na menších mapách. Ještě jednou dík!

9.4.2023 23:35:45

@Kadylek No případně je ještě možnost hrát s Concordia Solitaria, buď týmově proti AI nebo s AI jako třetím hráčem, pak se dají využít i ty mapy, které jsou ve dvou moc velké. 

9.4.2023 23:39:13

@Froggery Kouknul jsem na to, to taky nevypadá špatně. Asi to vezmu taky, hlavně kvůli té možnosti hrát sólo. Dík!

10.4.2023 00:00:53

Vybíráme z Bazaru

The Guild of Merchant Explorers (EN)
The Guild of Merchant Explorers (EN)
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas