Comuni - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Huch & Friends
Autoři: Acchittocca
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zkušenosti

Mohu poprosit o několik málo slov k této hře ze strany majitelů?
Děkuji předem.
13.10.2010 09:53:54

PJ

pihorv
Hrál jsem to jenom jednou a už je to delší doba... poměrně tvrdé euro, které moc neodpouští chyby. Pár zajímavých mechanismů, ale celkově to moc extra nechytlo. Podle mě ideální hra do klubu nebo nějaké společné sbírky.

13.10.2010 10:01:36

dojmy
Pohříchu jsem hru hrál jen jednou, ale rozhodně mě zaujala. Líbil se mi prvek dražby podobný tomu v Amun-Re. No a asi nejzajímavější byl mechanismus invaze, která hrozí 4x za hru a která postihuje nejvíce hráče s největším počtem VB. Navíc čelit invazi je možné 2 způsoby, přičemž hráči tajně rozhodují, kolik jednotek dají do společné "ligy" a kolik věnuji na bránění soukromě :) Ale na větší rozbor to není, jedna partie je strašlivě málo. Ale přikláněl bych se k PJ, tedy hardcore euro bez figurek a do sbírky :)

13.10.2010 10:21:10

3 hod zkušenost
Tak jsme to včera odpálili. Se samými nehráči jsme se pustili do budování našich měst. Ujali jsme se vedení své Comuni. Hra to byla super, i když s vysvětlením pravidel nám zabrala přesně 3 hodiny. Holt někdy někdo více přemýšlel a špekuloval.
Ale určo to stálo za to. Pěkný prvek je dražba sloupců (trochu jako Cyclady). Dalším pěkným prvkem je Invaze, kdy nejvíce je postižen hráč s nejvíce body. To postihlo mě, protože mezi mnou a posledním hráčem byl veliký propad bodů. A tak se také stalo, že jsem nedokázal ubránit své městečko a stálo mě to ceelou hru :-)
Ale od všech zúčastněných byly na hru jen pozitivní reakce.

15.8.2018 09:11:25

Vybíráme z Bazaru

Ostrov dinosaurů: Hoď a kroť
Ostrov dinosaurů: Hoď a kroť
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas