Company of Heroes: Board Game

xxxxxxxxxx hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Company of Heroes: Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Bad Crow Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

LNF

2. edice

Třeba někomu pomůže: 

Oficiální facebook kanál s aktuálními informacemi: https://www.facebook.com/groups/696171747958941/?ref=share 

Odkaz na aktuální pravidla 2.03, Print and play 2. edice, velitelé, budovy a booky: https://www.facebook.com/groups/696171747958941/permalink/850804239162357/ 

 

Oficiální web - ke stažení verze 1.5: https://www.companyofheroesbg.com/

 

Nový ks by měl začít v červnu:-)

 

 

17.5.2022 16:01:57

Drk

Díky za tvůj příspěvek. Do druhé vlny chci určitě jít.

17.5.2022 17:09:34

Kampaň začala. Pro majitele 1. edice je k dispozici upgrade pack za 49$.

https://www.kickstarter.com/projects/badcrow/company-of-heroes-board-game-2nd-edition

28.6.2022 20:20:40

No, minul jsem první kampaň a pokud bych chtěl jít na nějaký ten gameply all in, tak jsem na 400+$. Tak nevím, možná zkusím počkat, jestli někde neseženu věci z prvního ks. 

29.6.2022 01:15:31

Ahoj, bude dělat někdo k této hře překlad pravidel?  Ta hra nemusí být vůbec špatná. Ještě by mě zajímalo, jaká je manipulace s herními komponenty ve hře, jestli toho pohybování po herní desce není až moc. Díky moc .

9.7.2022 22:02:36

ALL-IN vychází na 16-17K :-/ z toho až bolí oči :D těžko posuzovat ve srovnání s Conflict of Heroes, což je žetonkovka na komplexnější hraní, Tide of Iron, které se nedá sehnat, Memoir 44, který je takovou jednoduchou odreagovačkou. 

Company of Heroes vypadá jako dice/resources management, což ho hodně odlišuje od ostatních her WWII.

Tak prostudována pravidla i mechanismy a musím říci, že takovou hru doma nemám a ty odlišnosti mechanik od Johanky a nebo dalších WWII her je znatelný.

Líbí se mi přesun pěchoty pomocí techniky, upgrade jednotek, který je pro danou jednotku jako expování, takže na bojišti můžete mít 3 stejné tanky a každý vlastně jinak silný. Svěží je i systém captured flag. A samozřejmě množství těžké techniky a za mě velmi vítaný gravírovaný popis vespod techniky s popisem typu, což je pro mě super vítané, neboť nejsem army cvok a já to nepoznám, ale chtěl bych vědět s čím bojuji, aby to mělo ten historický feeling.

18.7.2022 22:50:09 | Upraveno autorem (porovnej)

LNF

Tak po cca 30 odehraných hrách (2x v šesti hráčích, 2x ve 3 hráčích, zbytek ve 4 hráčích) si dovolím tvrdit, že cena za all in je odpovídající. Téměř všichni hrající hodnotili hru pozitivně. De facto ihned se u nás dostala mezi top hry. Jedinou nevýhodu bych viděl v delší hrací době, která nemusí každému vyhovovat. Hrací doba se natáhne především v případě, pokud někdo hraje hru poprvé. Je třeba počítat s 1 - 1,5 hodinou na hráče.

V prvním ks jsem byl all in a do druhého ks jdu do zbytku:-) Je to moje jediná hra u které jdu all in a nelituji ani koruny. 

Pokud by se někdo chtěl svézt v PM, tak samozřejmě může. Jsem z HK.

 

 

20.7.2022 11:30:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra nebude normálně v prodeji?

20.7.2022 13:42:03

Za me, 1ed podporovatel, All in nema smysl kvuli tomu, ze obsahuje i domy ap. veci, ktere pro me zneprehlednuji teren. Radeji mam jen mapu a na tom jen jednotky. Cena tim uz muze zase o kousek klesnout.

21.7.2022 12:14:17

No zrovna ty baráky mají celkem vliv na hru.. Nevidíš kam míří MG, do každého patra můžeš dat jednotku. Co je celkem na prd je ta katedrála, vypadá hezky na stole, ale pokud se tam potkají nepřátelé tak musí ze stolu pryč. Takže osobně bych doporučil Terén pack 1, 2 dle uvážení a 3 si myslím, že bude dost překážet na stole podstavcům vozidel. 

21.7.2022 12:47:02

Zatim jsem v tom za tech 219$, abych mel i elite SG. Ale zvednu to velice pravdepodobne na 614 a mozna prihodim i za tech 16 ten emplacement mini pack, kdyby OKW potrebovali se taky schovat.

Tahle hra je dle me ta prava a jedina adaptace hrani si s vojackama. Toy faktor je mimo jakekoliv tabulky a verim, ze diky zpetne vazbe po 1.ed bude vymazlena.

Bojim se jen shippingu. Dokud ta warchest nebude doma, tak to budou nervy ;)

21.7.2022 21:44:18

Podle mě je tato hra all-in nebo nic. Když nepočítám Terrain packy, tak jsou všechna rozšíření prakticky herní a dost rozšiřují možnosti. Terrain pack 1 s budovami je prakticky nutnost kvůli stožárům vlajek, které se samostatně koupit nedají. A když už ty domky mám, proč je nevyužít. Navíc jsou teď ve vývoji pravidla, která budou pracovat se “zničitelností” 3D modelů z Terrain Packu 2 a 3, takže za mě už raději všechen ten plast na stůl vyskládat, když už za to platím, navíc to má herní smysl. Projekt mě díky tomu velmi nadchnul, protože osobně neznám hru, kde by 3D modely měly tak velký dopad na hratelnost.

 

@Gareth V obchodech nebo na jejich e-shopu bude pouze co zbude navíc a to převážně jen Core Box (2 hráči - US a Wehrmacht) a další frakce. Rozšíření bude jen pár kusů. Kampaň je vedena jako exkluzivka.

 

@KladivoCZ Je potvrzeno, že modely katedrály i bunkru se budou předělávat, aby byly více funkční. Jak moc, to se neví. Souhlasím, že katedrála je v současnosti hodně špatná.

 

@Pieman Pokud neplánuješ hrát často v 5+ lidech, tak podle mě Emplacement pack navíc je docela zbytečný. Nebo aspoň dalších 16 dolarů se mi za to dávat nechce. Boforsy budou mít své modely a v nejhorším případě jdou vždy použít dřevěné tokeny, když by sešli Britové a OKW. Byl bych ale rád, kdyby 2 kusy přidali jako stretch goal.

 

 

21.7.2022 22:07:37

Pokud je tu někdo, kdo by chtěl přispět této hře českým překladem, tak tvůrci hry v posledním updatu píšou, ze kdo by chtěl hru ve svém jazyce muze pomoci. Já tech překladu mám dost, ale třeba má někdo volno: 


https://www.kickstarter.com/projects/badcrow/company-of-heroes-board-game-2nd-edition/posts/3743716

 

nejspiqw by to dali do grafiky samy a taktéž by mohla byt možnost si to zvolit v pledge manageru, což by byla velká pomoc pro všechny česky mluvící :-)

Jeff

8.3.2023 00:41:40

@Jeff Nakolik je potrebna znalost pc hry? Byla pc hra lokalizovana do cestiny, aby se preklad musel drzet jiz zavedeneho nazvoslovi? 

9.3.2023 10:02:16

@Pieman Je to druhá světová válka tam o žádné specifické názvosloví nejde není to fantasy. Ale jinak ano všechny díly na PC vyšli česky. Stolní hra se  myslím volně inspiruje zprávou zdrojů. 

9.3.2023 10:53:14

@Pieman jak říká @GeneralX . Samotnou PC hru neznám. Předpokládám, že například u karet toho textu moc není (ale nemám ani první verzi nemohu to říci určitě). Spíše tam bude dost textu v pravidlech, knihách misí, případně pravidlech pro SOLO a tak. Co jsem tak zběžně koukal do pravidel, tak jsou vcelku fajn na překládání.

Myslím, že pokud právě někdo uvažuje o fan překladu, teď je nejvhodnější čas, protože bychom to mohli dostat v plné kvalitě a v profi tisku.

Jeff

9.3.2023 22:10:19

@Jeff Každopádně tohle chce někoho kdo má z překlady her hodně zkušeností ne nějakého fanouška s translátorem :) 

9.3.2023 22:23:32

@GeneralX jasne, mas pravdu. ideálně člověka co to přeloží a druhého co to hodí do grafiky a dalšího co to zkontroluje. Já jen zkouším. Na druhou stranu lepší mít CZ preklaD s chybami než to mít jen v angličtině. 

ja mám all in ale kvůli té ceně a pak i dopravě premyslim ze si nechám vrátit 65% a nechám to byt. Hry v angličtině mi sice moc nevadí ale ubírá to ze zážitku. osobně vím ze bych to nehral dřív než by se udelal překlad a s tím ze já toho mám teď dost, by mi na to jen padal prach. 

 

u této hry by to určitě nebyl promarneny čas, avšak treva teď jsem konečně téměř dokončil plnohodnotný překlad u Reichbusters a trvalo to víc než 2 roky (a to ještě s velkou dopomoči grafika jinak by to stalo za nic). Avšak ten pocit když to mas profi vytiskle vypada to jak originál a muzes si to užit krásné tak ze všemu ty i ostatní rozumí je fakt úžasný. 
 

skoda ze po tom nejde vydavatelství tohle je totiž hra která na trhu chybi a určitě by po tom slo dost lidi… ale co vydavatelství raději půjdou po mase viz x variant zombicide…

Jeff

9.3.2023 22:32:39

LNF

Mám nahráno cca 30 her coh. Začal jsem na pravidlech 1.5 a postupně přidával s nastávajícími aktualizacemi až do současnosti. Je fakt, že pravidla nabobtnala tak o 400 procent oproti verzi 1.5. Netvrdím, že jsem si všechna pravidla vysvětlil dobře…

Jsem ochoten pomoci s překladem, ale spíše doplňkově. Času moc není. Určitě jsem připraven na finální kontrolu. 10 let quality control je už profesionální deformace:-)

10.3.2023 07:25:49 | Upraveno autorem (porovnej)

I v posledních pravidlech jsou některé pasáže stále napsány z pohledu člověka, který už hru hrál, a ne z pohledu nováčka, který se hru chce naučit. V mnoha případech chybí hlubší vysvětlení a zbytečně vznikají nesprávné interpretace. Na ofiko Discord kanálu i na BGG se pořád někdo ptá, jak co funguje, a to hra ještě nevyšla.

Na překladu by měli dělat lidé, kteří v tom mají mnoho hodin nahraného a ideálně pravidla výrazně rozšíří a více vysvětlí.

Deskovka vychází z Company of Heroes 2, které má češtinu. Nemyslím si, že je to nutnost, ale držet se přeložené terminologie je více než vhodné. Koneckonců to budou převážně hrávat fandové značky.

Pokud se někdo ujme překladu, můžu poskytnout nějaké postřehy a návrhy, které oblasti pravidel by bylo dobré rozšířit nebo jim dát větší pozornost. Aktivně hru nehraji a neplánuji to, tak spíš na co si vzpomenu.

10.3.2023 15:07:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Je otevřený late pledge https://gamefound.com/projects/companyofheroes/company-of-heroes-board-game-2nd-edition 

V současné době se řeší problematika vysokého poštovného při koupi více věcí. Prozatímní řešení je udělat více účtů a objednávku rozdělit. 

Údajně, pokud bude vše bez problémů, mohli by doručovat kolem vánoc. Ale Šalamounsky neřekli, kterých vánoc. 

Bude někdo nakonec kupovat?

8.5.2023 16:42:28

Ja nevim, ale 46$ za 22,5kg krabic - v te zelene prepravce :), se mi zda jako cena vice nez akceptovatelna.

Je fakt, ze jsem nezkousel nic pridavat. Treba ten nejnovejsi bunker je takovej meh.

8.5.2023 17:38:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Cena za all-in je krásná. Ale pokud k tomu přidáš pár malých věcí, rázem jsi na 125. Přitom když si je dáš zvlášť, tak to vyjde jenom na dalších 35. Nebo aspoň tak nějak mi to včera orientačně vycházelo. 

Já už základ a pár věcí k tomu mám, ale uvažuji, že bych stejně koupil all-in a k němu ještě pár drobností. Hra je to skvělá, jen si najít čas a trvalejší spoluhráče. 

8.5.2023 19:48:11

No já pisu o refund, protože all in poštovné + vat mi vyšlo v přepočtu kolem 3000 ,-, možná to byla nějaká chyba ještě zkusím znovu ale hru za tolik tisíc rozhodne nechci tak rapidně doplácet.

Jeff

8.5.2023 20:58:55

Jen připomínám, že zítra (30. 6.) se bude uzavírat pledge manager na gamefoundu. 

29.6.2023 10:40:33

Vybíráme z Bazaru

Hra o truny - cyklus Západozemí
Hra o truny - cyklus Západozemí
Akt. cena: 12 €
Končí za: 2 dny

Offcanvas